Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék pap lenni az ortodox...

Szeretnék pap lenni az ortodox (görögkeleti) kereszténységen belül. Hol van ilyen iskola?

Figyelt kérdés
2013. máj. 14. 07:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Ortodox vagy-e? Ha nem, először fel kell venned a vallást, majd aztán a saját parókusod elirányít a megfelelő helyre.
2013. máj. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Ez nem olyan szakma, mint a lakatos, vagy az esztergályos, hogy a munkaközvetítő elintéz egy OKJ-s tanfolyamot.
2013. máj. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem úgy megy, hogy na én most pap leszek. Egyenlőre csak az érdekel, hogy hol van ilyen iskola.
2013. máj. 14. 17:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg egy görögkeleti plébánost!
2013. máj. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
Mo-n nics ilyen. A papság vagy orosz, vagy görög hittudományi egyetemeken szerzi meg a képesítését. Érdemes nyelvet is elsajátítani. Van aki magyar gör. kat. teológiai akadémián végzett, orthodox teológiából különbözetit tett, ezután szentelték fel.
2013. máj. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hasonlót gyanítottam, mint amit az utolsó írt, csak nem tudtam biztosra, ezért nem írtam be. Magyarországon van szerb ortodox és román ortodox egyház, alapból is el kell sajátítani a nyelvet, Romániában biztosan van papképzés, de gondolom Szerbiában is (ezt viszont nem tudom, csak gondolom).
2013. máj. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden környező országban működik több teológiai egyetem. A magyar nyelvű lelkészek általában Oroszo-ban tanultak. Ukrajnában az Ungvári Hittudományi Egyetemen is volt, aki végzett. Eperjesen, Szlovákiában úgy tudom magyar nyelven is tanulhatnak. Az ortodox.lap.hu-n is megtalálhatók az intézmények honlapjai.
2013. máj. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
...
2013. jún. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!