Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire számít súlyos bűnnek,...

Mennyire számít súlyos bűnnek, ha letöltök pár keresztény zenét?

Figyelt kérdés

Tudom vannak akik azt állítják, hogy nincs olyan, hogy kicsi vagy nagy bűn, viszont találtam egy olyan Bibliai verset ami erre enged következtetni.

Így szól: "És látám a halottakat, nagyokat és kicsinyeket, állani az Isten előtt; és könyvek nyittatának meg, majd egy más könyv nyittaték meg, a mely az életnek könyve; és megítéltetének a halottak azokból, a mik a könyvekbe voltak írva, az ő cselekedeteik szerint."


Nyilván logikus az a következtetés, hogy mivel cselekedeteik szerint lesznek elítélve majd az emberek, van kis és nagy bűn is. Ha nem lenne ilyen rendszerezettség, akkor mindenki ugyan azt az ítéletet kapná és az általam említett igeszakasznak nem lenne értelme sem.


Elnézést a kitérésért csak fontosnak tartottam ezeket tisztázni továbbá a kérdésemet illetően:

Ezek olyan amerikai előadók, akiknek a lemezeit nem szívesen rendelném meg a távolságok miatt sem mert lehet nem ér el ide, gyenge másolatot kapok, túl sok idő mire ideérne és lehet meg sem oldható az, hogy magyar országra csak az én kedvemért elszállíttassák stb.

Tehát ezeket én illegális módon letöltöttem. Összesen 8 albumnyi zenéről lenne szó.


A körülményeket figyelembe véve nagyon súlyos az amit tettem?



2013. máj. 15. 22:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Budapesten a körúton lévő CD Pincében rendeltem lemezeket, az USA-ból hozták, napok alatt ideért és nem volt gyenge másolat. Ne keress magadnak kifogásokat.
2013. máj. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Idén csatlakozom a BKV-hoz és kapok majd BKV bérletet is :D

Nem tudom, hogy mennyire bölcs dolog pesten egy vadidegen pincéjébe mennem pár lemezért, de ha esetleg van rózsaszín üveggolyótok is akkor megyek! :)

2013. máj. 15. 22:39
 3/20 anonim ***** válasza:
Nem én vagyok a Pince, én csak vásároltam onnan. És nem kerestem filozófiát magamnak a lopásra.
2013. máj. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A kedvenc bandádat meglopni nem szép dolog, én mindig megveszem a lemezt, hiszen ők azért dolgoznak hogy jól érezzük magunkat amikor a zenéjüket hallgatjuk, és ezért elvárnak valamit.

És csal körül kell nézni a lemezboltokban, tuti megtalálod, rosszabb esetben leadsz egy rendelést.

2013. máj. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Egyébként neten is lehet rendelni, nem csak a CD Pince foglalkozik ezzel, sok más cég is.
2013. máj. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
2 album (ami nekem nagyon tetszik ezekből) mennyibe kerülhetnek ezeken a helyeken? Olyan árak vannak mint a neten, vagy olcsóbban is betudják őket szerezni?
2013. máj. 15. 22:55
 7/20 anonim ***** válasza:
Műfajtól is függ, meg a zene korától. Nem tudom. Én korrekt áron vettem a CD-ket, amiket megrendeltem. Viszont a boltban volt az 500-1000 forintostól a 5000-6000 forintosig minden.
2013. máj. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

(Mindenkit felpontozok [kivéve akiket nem])


Mondanátok ilyen helyeket pesten? Ha lehet olyan helyeket amik biztonságosak.

(nem igazán jártam még pesten és mivel, hogy vidéki vagyok így félek a városiaktól peace*)

2013. máj. 15. 23:01
 9/20 anonim ***** válasza:
Én is vidékről kerültem Budapestre, de nem vertek meg ezért a városiak. Én például nagy műszaki áruházakban és nagy könyvesboltokban (is) keresném a CD-t. MediaMarkt, Alexandra, stb.
2013. máj. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, még akinek van ötlete az nyugodtan hozzászólhat! :)
2013. máj. 15. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!