Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azt olvastam hogy a muszlimokn...

Azt olvastam hogy a muszlimoknak naponta ötször kell imádkozni?

Figyelt kérdés

pl a mai imaidő:

3:15 5:06 12:41 4:47 8:15 10:06 (mondju ez 6, de ezt találtam )



szóval ha egy muszlim 12:41-kor metron utazott, akkor két megálló között Mekka felé kell imádkoznia?


vagy ha iskolában van, akkor matek óra vége elött 4 perccel elkezd imádkozni?


:D


2013. máj. 15. 23:50
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Ez ilyen vallás és képtelenek a mai kor logikájához igazítani.Most képzeld el egy sebészorvost.És más vallás terjesztéséért meg is ölhetik az embert de ők erőszakosan más országban terjesztik a vallásukat.Sőt olvastam hogy egy országban az utcai járókelőket zaklatták hogy nem az iszlám szerint öltözködnek. Magyarán odapofátlankodnak egy orszábba és ők akarják a viselkedést meghatározni.
2013. máj. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Ez is olyan részlet, amit kevesen tartanak be, mint pl. a keresztényeknél a szűzként házasodást vagy az egyéb őrült bibliai kötelezettségeket (pl. pletykálkodás, káromkodás, szombaton dolgozás).


Ilyen-olyan mértékben de kb. 50 muszlimmal ismerkedtem meg egyetemi éveim során, összesen kettő volt, aki betartotta ezeket az imaidőket, de ők is csak a Ramadán hónapja alatt (ami pont akkor volt, amikor én voltam velük).


Amit #1 ír meg sima általánosító idiotizmus.

2013. máj. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%

"Amit #1 ír meg sima általánosító idiotizmus."


Amit 1# válaszoló ír az sajnos valóban megtörtént itt Londonban, ha nem hiszed van itt pár videó:

http://www.youtube.com/results?search_query=muslim+patrol+lo..

Láthatod hogy hogy zaklatták az angolokat az ú.n. "muszlim őrjárat" tagjai, mert egy muszlim lakta negyedben a nyilt utcán dobozos sört ivott, vagy rövid szoknyában járt-kelt a hölgy. Ezeken a környékeken rendszeresen lefestik a szerintük erkölcstelen utcai óriásplakátokat is pl.

De megtörtént hogy az angol kormány titkárát vonták kérdőre hogy "Ő mit keres ott ahol muszlimok vannak"- mármint Londonban, ami nem mellesleg "még" az UK fővárosa és nem egy tálib falu-bár lehet még belőle az is ha a videón szónokoló szakáll matyin múlik:

http://www.youtube.com/watch?v=FnPhuWFoXtU

És még egy csemege, ahogy Európa egyik fővárosában a nyilt utcán fényes nappal éltetik Osama bin Ladent a szép arcú kecskepásztorok. Persze nem hogy kiutasítás nem járt érte, de még csak egy ejnye-bejnye sem, mert ugye nem vagyunk mi kirekesztőek, szeretünk mi mindenkit, ha meg holnap ránk robbantják a metrót akkor lehet vakarózni:

http://www.youtube.com/watch?v=UufTBjgEE5Q

2013. máj. 16. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az imaidők nem időpontok, hanem intervallumok.


3:15 5:06 12:41 4:47 8:15 10:06


A reggeli imát 3:15 és 5:06 között kell elvégezni.

A délit 12:41 és 4:47 között

A délutánit 4:47 és 8:15 között

Az estit 8:15 és 10:06 között

Az éjszakait 10:06 és 3:15 között


Tehát, ha 12:41-kor éppen metrón vagy, akkor 4:47-ig van még időd, hogy imádkozz.

2013. máj. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tisztában vagyok azzal, hogy megtörtént, de azzal is, hogy az elkövetőket letartóztatták, az iszlám közösségek elítélték a cselekedeteiket, na meg azzal az aprósággal, hogy te kb. 10 ember cselekedetei alapján ítélsz a 2,2 milliárdos iszlám népességről.


Ez különösen annak fényében mókás, hogy a világon a hiperfelsőbbrendűnek tartott fehérek száma 1,2 mrd (és ebben nyilván vannak muszlimok is).


Úgy látom itthon a legújabb divat szélsőjobb körökben az iszlámgyűlölet lesz és minden általánosító marhaságot szentírásnak vesztek.


Kb. olyan, mintha minden osztrákot pedofilnak (Fritzl és haverjai) és nácinak (Hitler) hinnénk, mert pár híres példa negatív velük kapcsolatban.

2013. máj. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20%

Én itt élek Londonban és sok muszlimmal dolgozom, illetve már csak dolgoztam. Lecserélte őket a cég ARAB tulajdonosi köre, mert rájött hogy az európai munkaerő sokkal produktívabb és minőségibb munkát végez. Biztos véletlen...


Amúgy szép dolog hogy elítéli őket utólag az arab közösség, mi mást is tehetnének? De én nem látok az utcákon SOHA olyan muszlimokat akik felemelik a hangjukat a közösség izgató és radikális tagjai ellen. Tudod miért van ez? Mert a többség egyet ért velük.

Nemrég jelent meg egy felmérés valamelyik itteni lapban: Az UK-ban élő muszlimok 35%-a bevallottan szeretné ha az Egyesült Királyság egy Iszlám állam lenne. Ez a 35% pedig nem 1 nem 2 embert jelent.

2013. máj. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Magyarország pedig ha valamit nyer a rosszabb gazdasági mutatókkal akkor az az hogy ezek a kecskepásztorok nem jönnek tömegével letelepedni és hanyatt fekve fütyörészve élni a magyar társadalmi juttatásokat kihasználva.

És most nem azokról beszélek akik orvosok, mérnökök és képzett emberek, hanem a többségről akiknek bizony nehézséget okoz fejben összeadni két 2 jegyű számot,de azt pontosan tudják mennyi pénzt kapnak ha szülnek még 2 gyereket.

Menj el Kabulba, meg Kairóba és nézz körül. Ha szeretnéd hogy a mi gyerekeink itt Európában úgy éljenek mint ők ott akkor csak támogasd őket, én a magam részéről nem kérek belőlük.

2013. máj. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen kell,de ez a mai világban nem betartható az iskola,munka miatt Ezért én személy szerint este és reggel szoktam,Ramadán hónapjában pedig rendesen betartom.

Viszont a Koránban benne van hogy aki utazik,beteg,menstruál vagy egyéb kizáró oka van rá,annak nem kotelezo az osszes imát imádkoznia.

2014. aug. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!