Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyi időt szántok naponta...

Mennyi időt szántok naponta az imádságra, bibliaolvasásra?

Figyelt kérdés
Főleg azokat kérdezném, akiknek kisgyermekei vannak, az is érdekelne, hogy a vasárnapi mise, vagy Istentiszteleten kívül járatok-e kisközösségbe?
2013. máj. 7. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Semennyit. Nem járunk istentiszteletre sem.
2013. máj. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Esténként lefekvés előtt olvasom. Vasárnap mindig elmegyünk, és ha tudunk, akkor a délutánira is. Gyülekezetünk nagyon jó közösség, nincs szükség mellette máshová járni. Amíg kicsik voltak a fiúk, addig ők is jöttek velünk, a kisebbekkel és az ifisekkel is külön volt foglalkozva, szerették nagyon.
2013. máj. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Semennyit. Én az életem élem a vallásom tükrében és nem csak olvasgatok róla. Így elmondhatom, hogy a nap 24 órájában ezzel foglalkozom.
2013. máj. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bocs, kicsit kacifántos lett, így talán jobb:


Az életem a vallásom tükrében élem és nem csak olvasgatok róla...

2013. máj. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Mulder614 ***** válasza:
Minden nap 10-15 perc.
2013. máj. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ima: reggel és este pár perc, valamint nap közben szükség szerint pár alkalommal 1-2 perc.

Szentírásolvasás: reggel kb. 10 perc (mire a gyerek felkel, én már megvagyok ezzel és a reggelivel).

Vasárnap az istentisztelet az állandó program, ezen kívül néha hét közben egyéb egyházi program a családdal együtt, de nem rendszeresen. A hét közbeni hitoktatásra, ami egyébként felnőtteknek szól, más is elhozza a kicsi gyerekeit, így van társasága a mienknek.

2013. máj. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Változó, nincs ilyen napi rutinom. Ha szükségét érzem, akkor. Ez nem jelenti azt, hogy a fennmaradó időben elfeledném az egészet.

A Bibliát sem szoktam rendszeresen olvasni, csak alkalmanként.

Vasárnapi misén kívül még fiatalon ministráltam.

Egyébként nem vagyok családos.

2013. máj. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mulder614 ***** válasza:
Én most a Cselekedetek könyvét vizsgálom. Nagyon érdekel hogy működtek az első századi gyülekezetek.
2013. máj. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Csak azért kérdeztem, mert én korábban sok időt töltöttem imával, napi egy óra, most hogy két kicsi gyermekem van,eléggé felborult ez a dolog. Próbálom megtalálni az időt az imára, de nagyon nehezen megy :(
2013. máj. 10. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!