Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki mit tudna mesélni a Wiccáról?

Ki mit tudna mesélni a Wiccáról?

Figyelt kérdés
Illetve lenne még egy kérdésem. Legjobb tudomásom szerint a wiccák hisznek a megtorlásban, abban, hogyha valamit megtesznek, azt háromszorosan kapják vissza. "Tégy, amit akarsz, de ne árts!" - Ki és hogyan ítéli meg, hogy mi számít ártásnak?

2013. máj. 17. 19:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem vagyok kifejezetten wicca, mert több pogány vallásban is hiszek.


Hát a megtorlás nem a legjobb szó erre. Inkább visszahatás. A lényege annyi, hogyha jót teszel másokkal, akkor neked is jó lesz, ha az ellenkezőjét, akkor te is rosszat kapsz, amolyan "jó tett helyébe jót várj".


"Tégy, amit akarsz, de ne árts!" - Na igen, ez állandó vita, mindenki szerint máshogy kell értelmezni. :D Személy szerint én azt tartom ártásnak, ha valaki szándékosan, rosszindulatból okoz gondot másnak (akár embernek, állatnak, növénynek). Szóval én azt is ártásnak tartom, ha valaki csak úgy poénból az utcán agyontapos egy hangyát.

Bár szerintem egy normális ember alapból úgy próbál élni, hogy ne ártson másoknak...

2013. máj. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!