Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek mi a célja velünk?

Istennek mi a célja velünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Isten megteremtette az embert a saját képmására, de miért? Unatkozott, vagy mi a célja velünk?

Azt mondják tökéletesre teremtette, de nem akkor lett volna tökéletes, ha nem jutunk oda ahol tartunk? Azt mondják, szabad akaratot adott nekünk. De miért nem adott elég észt az embernek, hogy tudja mi a jó neki - és mi nem - nagyobb akaratot, hogy be is tartsa azt.

Annyi sok ember szenved (most inkább arra gondolok, akik nagyon szegények, nincs semmijük és SENKIJÜK), sokan szerintem azt gondolják, jobb lenne ha nem is élnének. Ha valami célja van Istennek az emberekkel, akkor miért szenvednek ennyi sokan? Ha véletlenül a szenvedőkkel is tervei vannak, ez így akkor se igazságos, mindenkinek egyenlőnek kellene lenni.

Ha van a gonosz (ördög), ami ráveszi az embereket a rosszra, azt Isten nem tudja legyőzni? Ha tudja, hogy nem tudja teljesen legyőzni, akkor miért kellett megteremteni az embert, hogy szenvedjen?


Még egyszer leírom, a "szabad akarat", nálam nem meggyőző, kellett akkor mellé elég észt is adni. Ha azt mondják csak akkor értékeljük a jót, ha ismerjük a rosszat, akkor az megint nem elfogadható, mert valakivel a jó már nem történik meg, csak a rossz - ismét nem igazságos.


Isten megteremtette az embereket és a környezetüket, esetleg még a csillagokat, hogy legyen miben gyönyörködni. Na de mire kellettek a többi bolygók és holdak a csillagok körül? Azokat úgy se látjuk, akkor nem felesleges? Ez nekem kicsit gyanús.


Mondhatom, hogy nekem jó életem van, úgyhogy nem azért írtam ezeket, hanem csak mert sok mindent nem értek.


Én logikusan próbálok gondolkodok, ha valami nem meggyőző, akkor azt ok nélkül nem fogadom el, csak mert valaki kitalálta hogy el kell fogadni...



Régen nagyon hittem Istenben, de később sok mindenen elkezdtem gondolkodni... Most se mondom, hogy nem hiszek benne, csak már nem úgy ahogy azt leírják, vagy tanítják...



2013. máj. 19. 14:23
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%
Egy cirkusz nem futhat bohócok nélkül.
2013. máj. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
2013. máj. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
2013. máj. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
2013. máj. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:

Hát igen, így lenne szép, ahogy az első videóban van. De ez nem így van.

Aki nem becsületes, másokat átver és csal, annak van meg mindene. Aki becsületes, segít másokon, azt sokan észre se veszik, vagy csak kihasználják.

Nem mondom, hogy mindig így van, de általában.


Van akinek mások miatt rossz az élete, pl ott ahol háború van. Afrikában pedig nagy szegénység, semmi munka nincs, azok se tehetnek szinte semmit.


Na de ez már régóta alakult így ki. Nem akarok eltérni, maradjunk az eredeti kérdésnél.


A másik két videót is megnéztem félig. Semmi magyarázat, csak mese. Legalábbis nekem.

2013. máj. 19. 17:52
 6/50 anonim ***** válasza:
Mint ahogy egy művésznek öröm az alkotás, Istenek is öröm a teremtés. Szerintem Isten jó, tehát nem szánta szenvedésre teremtényeit. Sátán fellázadt ellene. Nem semmisítette meg rögtön, mert az elején még megbánhatta volna Sátán a tettét, vagy mert példát akar statuálni, és végig kell játszani az elkezdett játszmát.
2013. máj. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:
Amúgy ne értsetek félre, nem gondolom azt, hogy azért teremtett, hogy szenvedjünk, vagy hogy szórakozzon velünk. Nem gondolok semmi rosszra, csak normális magyarázatot szeretnék.
2013. máj. 19. 21:26
 8/50 anonim ***** válasza:
73%

A Bibliában elég világosan le van írva, hogy Isten azért teremtette meg a világot, hogy őt imádják.

Ez az egyetlen dolog amúgy, amit nem tudott egymaga megoldani.

2013. máj. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
14%

Kedves Kérdező.

Isten azért teremtett, hogy megossza az élet érzést másokkal, hogy milyen jó dolog élni.


Cserébe annyit kért csupán hogy tartsuk tiszteletben a jogait, vagy is hogy Ő határozza meg mi a jó, és a rossz.


Egyebek mellett szabadon élve az akaratunkkal élvezhetjük az életünket.

A Teremtő amikor megalkotta az embert kijelentette azt a megállapítását, hogy minden jó és tökéletes, vagy is nem voltak tudatlanok, vagy a te szavaiddal Ész nélküliek az emberek, vagy is egy ember pár Ádám és a felesége.


Mindenük megvolt, nem szenvedtek semmiben hiányt,még Észben sem, el voltak látva utasításokkal, élelemmel, teljes gondoskodásban részesültek.


Szabadon döntöttek úgy, hogy fellázadnak, nem azért, mert nem volt eszük, hanem mert azt hitték Sátán hazugságaira, hogy az a jó.

ezért mondhatjuk hogy Tökéletesen vétkeztek.

Ha buták lettek volna, akkor lehetne mentségük, De nem voltak azok.:)


Katy Weaver

2013. máj. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:

Hogy Sátánnal sakkozzon.Mindenkinek 3,5 milliárd paraszt és kezdődhet a móka!



[link]


"Sátán fellázadt ellene. Nem semmisítette meg rögtön, mert az elején még megbánhatta volna Sátán a tettét, vagy mert példát akar statuálni, és végig kell játszani az elkezdett játszmát."


Első kérdésem:Sátán miért lázadt fel?Egy tökéletes világban nincsenek hiánycikkek,nincs elnyomás és nincs bánat.Ezek a körülmények csakj egy tökéletlen világban vannak.Tehéát Sátánnak semmi nem adott indokot a lázadásra.Miért tette volna?Sőt,ő közvetlenül egy elég magas rangú angyal volt ,úgy hogy biztos intelligensebb is volt az átlagnál (angyalok körében nem tudom mennyi az átlag IQ,de szerintem 200-1000-ig terjed aztán jön Isten a végtelennel)Ha megnézed a történelmet mindig is csak elnyomás,szegénység,és diktatúra miatt váltak ki forradalmak.


1776-os amerikai szabadságharc.

1776-os Francia forradalmoim.

1848-as Magyar forradalom.

1956-os forradalom.

1517-es parasztfelkelés.


Második kérdésem:Szerinted milyen isten az aki egy "játszma"-ként fogja fel ,azt hogy a világban emberek halnak éhen,vírusok által,vagy csak rég elfelejtett taposóaknák miatt?Szerinted mennyire felelősségteljes?Ha van gyereked rábíznád?


És különben a kérdés egy elég érdekes gondolatkísérletet vetett fel bennem:Ha Isten mindig is létezett,és ő a végtelen tökéletesség,teljesség,és hiánytalanság,akkor a világ teremtésének inspirációja nem születhetett volna meg.Hiszen mit is akart ezzel?Állítólag azt hogy mehgossza mással is a létezés örömét (szerintem pusztán csak talpnyalókra vágyott,de ez az én véleményem).Szóval mégis csak volt hiánya,mondhatni egyedül érezte magát.Tehát a végtelen jelzőt még se érdemli meg.Hát igen.Viugyázni kell az olyan sztavakkal mint "soha","semmi","minden","sehol",mindenható.


Poliateista

2013. máj. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!