Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell szeretni testvérün...

Hogyan kell szeretni testvérünket?

Figyelt kérdés

A mai világ nagyon durva. Emberek ott használják ki egymást ahol csak lehet, és ott rugnak bele a másikba ahol, csak lehet, és akkor amikor kedvük tartja. Másik kihasználása, vagy "energiavámpirok" szerintem értitek mire gondolok.

Ha felveszem velük a harcot akkor képletesen kitépjük egymás haját, ha meg nem akkor egy élhetetlen valaki vagyok, aki ki sem nyitja a száját.


2013. máj. 20. 03:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Onzetlenul.
2013. máj. 20. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha együtt nőttetek fel, együtt nevelkedtetek, akkor ez nem kérdés.

Persze testvérek gyerek-korban bizony sokat vitáznak, veszekednek, verekednek egymással, de nagyon-nagyon automatikusan jön, ha valahol azt látom hogy bántják, és segítségre szorul, akkor azon nem gondolkodol, hogy most segíts-e neki, vagy megérdemli-e, stb. stb.

És szerintem itt kezdődik a testvéri szeretet lényege: bármikor, bármi történik is az életben, most, vagy éppen 20-30 évvel később, a testvér mindig is testvér marad, és amikor szükséges, gondolkodás nélkül álltok egymás mellé, oda-vissza.

Lehet férjed-feleséged akárhány az életed során, változhatnak melletted, a testvér mindig is testvér marad. Ő az, akivel bármikor bármit nyugodtan megbeszélhetsz, mert meglehet, hogy tőle fogod kapni a legkeményebb kritikát, de abban biztos lehet, hogy őszinte lesz. Azt fogja mondani, amit gondol, és semmi hátsó szándék, gondolat nem lesz mögötte.


Nálunk legalábbis ez így működik. És szerintem ez bevált.

2013. máj. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%

Az alap probléma, amire úgy látszik neked is sikerült rájönnöd, hogy képtelen vagy másokat szeretni.


Az értehetőség kedvéért példát mondok:


Mikor tudsz valakinek pénzt adni? Ha neked magadnak felesleged van belőle! Mikor lesz neked pénzből sok? Ha kapsz valakitől. a szeretetre is ez igaz. Először neked kell szeretetet kapnod, jó sokat, és amikor már annyit kaptál, hogy nem fér el benned, akkor fogsz tudni mást szeretni. Ha ezt a szeretetbőséget nem kaptad meg a szüleidtől, szomorú, de ne keseredj el, Istentől megkaphatod, és akkor már nem fogsz kifogyni belőle. Hogy a példánál maradjunk, akinek minden nap érkezik a számlájára 1 milliárd forint, azt nem lehet kirabolni.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2013. máj. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyetértek,valóban ez a lényege.Nem adhatsz másnak tiszta szívvel abból,amiből nincs neked elég(úgy,hogy még maradjon is)különben a lelked mélyén csak száj húzva teszed meg,mert úgy érzed vesztettél valamit.
2013. máj. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szeresd felebarátodat,mint tenmagadat

Szeressétek ellenségeiteket és bocsássatok meg az ellenetek vétkezőknek!

2013. máj. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A szeretet nemcsak érzés, hanem mindig együtt jár cselekedetekkel! Ez nagyon fontos. Nem úgy kell szeretni, hogy "jaj, de nagyon jó testvér vagy, mennyire szeretlek..." stb., hanem inkább a "miben segíthetek" legyen a jellemző.


Istenről is azt olvassuk, hogy "úgy szerette a világot, hogy az ő Egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen." Nem ült fenn a Mennyben, és mondogatta, hogy mennyire szereti az embereket, hanem tett azért, hogy meg legyenek váltva, és közösségben lehessenek vele. (Persze nemcsak ekkor, hanem a Bibliában, és a mi életünkben is több szászor, csak ez volt a legfontosabb.)


4

A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.

5

Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt,

6

Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;


Itt is azokat írja le, hogy a szeretet mit tesz vagy nem tesz, nem azt, hogy az embernek mit kell éreznie.


Remélem tudtam segíteni :)

2013. máj. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 pelgrim ***** válasza:

Úgy ahogy saját magadat szereted, mert ha nem szereted saját magadat, akkor másokat se szeretsz. Szeretni nem kell, a szeretet nem olyan dolog, amit akarni lehet. A szeretet nem cselekvés, hanem a LÉTEZÉS dolga. A szeretet a lelked, az isteni kiléted kiáradása, engedd meg Istennek hogy általad, a szereteted által kifejezhesse magát. Tévesen azt gondolnánk, hogy a gyűlölet a szeretet ellenfele, de nem úgy van, a szeretet és a gyűlölet ugyanaz az energia csak ellenkező irányba kiküldve. A gyűlölködők nem közömbösek egymás iránt, és azok sem akik egymást szeretik. Náluk megvan az esély, hogy egykor kibékülnek és ismét szeretni fogják egymást; azok akik közömbösek egymás iránt, soha nem békülnek ki és nem fogják szeretni egymást.


A szeretet ellensége a félelem, a félelem vagy lebénítja áldozatát, hogy a szeretet lehetetlenné válik vagy úgy ösztönzi őt, hogy neki teljesen mindegy lesz, mennyit szenved a testvére, csakhogy neki legyen jó, hasznos.


Ismert az amit a 'félelem szagának' neveznek, ez nem csak a vadonban élő állatokra vonatkozik. Az emberek némely egyénéit éppen úgy ingerli társai félelme mint a ragadozó állatokat, és azt válasszák ki prédának aki a leginkább fél tőlük.


Add fel félelmeidet, vedd tudomásul, hogy te az Isten egyszülött fia/leánya vagy, hogy a Krisztus végzi benned tökéletes munkáját úgy, hogy a szeretet illata vehessen körül téged, az nem csak felemel, hanem védelmez is.

2013. máj. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"Nem úgy kell szeretni, hogy "jaj, de nagyon jó testvér vagy, mennyire szeretlek..." stb., hanem inkább a "miben segíthetek" legyen a jellemző. "


Sok esetben, ha segítek valakinek, akkor természetesnek veszi, hogy máskor is segítek neki, és egyre többet, többet rak rám, már úgy érzem, hogy én viszem az ő keresztét is, mert neki szüksége van a segítségre, hogy pihenni tudjon. Inkább kihasználásból kérnek segítséget, nem azért mert valóban szükség van rá.

Mit nevezek kihasználásnak? Lenne ideje, tudása, lehetősége megtenni a dolgokat, de kényelmi szempontból rásózza a másikra, hogy hu de mekkora bajba vagyok segítsél már. Hogy még drasztikusabban fogalmazzak, pl segítsél kitakarítani, mert vendégek jönnek hozzám, el vagyok nagyon havazva, tudom hogy ügyes vagy stb, mindeközbe lelép, és a strandon sütteti magát.

Pár nap múlva megint, felhív, úgyanezz a szitú, de nem érti meg a nem szót, akkor még úgy irányítja a beszélgetést, hogy magyarázkodjak, hiszen tudja hogy ráérek, legalább nem unatkozok, velem tesz jót....

Pár éve ilyen emberekkel hoz össze a sors.

Segítek én szívesen, de a segítség nem jelenti folyamatosan, hogy megoldom a gongyait. Ezt tisztázva lehordanak olyannyira, hogy sokszor már a sírás kerülget.

Tényleg sok ilyen emberrel hozott össze a sors. Most már ott tartok, hogy fél városnak el van híresztelve, hogy milyen is vagyok.

Ezek után felmerül a kérdés, érdemes a másiknak segíteni?

Az hogy önzetlenül tűrjek, ezt azt is jelentheti rúgjál belém nyugodtan, mint eddig is tették. De már annyi rúgást kaptam, hogy már nem nagyon bírok belőle felállni.

2013. máj. 20. 12:28
 9/14 pelgrim ***** válasza:
A mai világ szerintem nem rosszabb mint régebben volt, mindig voltak az emberek között is ragadozók, „energivámpírok” stb. Nem velük kell felvenni a harcot, hanem a saját félelmeink, aggodalmaink és tudatlanságunk ellen. Emeljük fel öntudatunkat, emlékezzünk isteni származásunkra, kilétünkre, akkor Isten szeretete fog belőlünk áradni, a szeretet illata fog körülvenni bennünket, ezáltal az „energivámpírok” is jobb belátásra tehetnek szert.
2013. máj. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Valóban nem arra gondoltam, hogy kihasználjanak. Azt nem kell hagyni. Ebben az esetben viszont a szeretet pont az, hogy elmondod neki, hogy mit csinál rosszul. Ha meghallgat, megérti, és megteszi, akkor az mindkettőtöknek jó. Ha viszont nem, akkor nem kell tovább hagyni, hogy kihasználjanak. Ilyenkor valószínűleg fel fog lépni egy érzelmi zsarolás, hogy "nem is szeretsz, ha nem segítesz nekem". Ennek nem szabad engedni, hiszen ha te megteszed, amit kér, miközben ő sütteti a hasát, akkor pont olyat teszel, ami neki rossz. Ez sem szeretet. Ilyenkor minden egyes kérésre el kell neki mondani, hogy nagyon szívesen segítesz, HA ő is teszi a dolgát közben. Ha nem csinálja otthagyod a munkát, nem kell végighallgatni a siránkozását sem. Te egyedül azt mondd el, hogy a javát akarod ezzel, ennél több vitába ne bocsátkozzál.
2013. máj. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!