Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem tudom melyik keresztény...

Nem tudom melyik keresztény vallás, de azt tanítja, hogy jobban kell szeretni az Istent, mint a családunkat. Ti jobban szeretitek Őt, mint a szüleitek, házastársatok, gyerekeitek?

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 17:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Ilyen keresztény vallás nincs.
2012. júl. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A Bibliában az van benne, hogy a családunk kedvéért ne kövessünk el bűnt pl. gyilkosság.
2012. júl. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 yuda ***** válasza:
100%

Biblia beszél arról, hogy le kell tennünk egész életünk az Úrnak, és szeressük őt mindennél jobban. A mindennnél szó azt jelenti, mindennél, mindenkinél.Ezt úgy lehet bemutatni, ha valaki Isten rendeléseit megcselekszi.


Márk.12.30

Szeressed azért az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, és teljes elmédből és teljes erődből. Ez az első parancsolat.


János.14.21.

Aki ismeri az én parancsolataimat és megtartja azokat, az szeret engem; aki pedig engem szeret, azt szereti az én Atyám, én is szeretem azt, és kijelentem magamat annak.

2012. júl. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akkor lehet rosszul emlékszem. De tényleg mintha olvastam volna valahol, hogy "Urad Istened szeresd jobban, mint atyád" vagy valami hasonló.

Köszi a válaszokat.

2012. júl. 2. 20:01
 5/11 eric_one ***** válasza:
100%

Amiről beszélsz azok Jézus szavai a Máté 10,34-ben ahol arról beszél Jézus, hogy követése háborúsággal járhat:


„Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békét hozzak a földre! Nem azért jöttem, hogy békét, hanem hogy kardot hozzak. Azért jöttem, hogy: »szembeállítsam a férfit az apjával, a leányt az anyjával, és a menyet az anyósával.

Így az embernek a saját családtagjai lesznek az ellenségei.« Mik 7:6

Aki tehát jobban szereti apját vagy anyját, mint engem, az nem érdemli

meg, hogy hozzám tartozzon. Aki jobban szereti fiát vagy lányát, mint

naponta a keresztjét, és nem követ engem, az ugyancsak nem érdemli meg,

hogy hozzám tartozzon. 39Aki próbálja megtartani az életét, az elveszíti azt.

Aki viszont elveszíti az életét miattam, az megtartja.”


Tehát aki jobban és a hangsúly a "jobban"-on van, tehát jobban szereti apját,anyját,testvérét, gyermekét, feleségét mint Jézust... Nem arról szól hogy ne szeresd apádat, anyádat és a többieket. De ha döntened kell valamiben, akkor jobban kell szeretned Jézust, mivel Ő maga az igazság, és az igazságot jobban kell szeretned mint egy rokonodat. Így tudsz helyesen dönteni. Valamint számtalan élethelyzet lehet ahol ez az ige választ ad problémára. Ilyen például egy külső kontroll alatt élő ember, aki nem nőtt fel teljesen, erkölcsileg gyermek maradt, és mivel ugyanakkor a felnőttek világában él, kezelhetetlen helyzetet teremt.


Ha valaki valóságosan megtér, és elkezdi követni Jézust gondolkodásában, beszédeiben, és tetteiben akkor egy olyan változás áll be mind a szellem világban, mind a fizikai világban hogy egy családtag valóban érezheti azt hogy egy szakadék keletkezett közöttük. Akik ezt átélték bármely oldalról azok tudják miről beszélek.

2012. júl. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 eric_one ***** válasza:
100%

hibásan ollóztam be, íme a teljes:


37Aki tehát jobban szereti apját vagy anyját, mint engem, az nem érdemli meg, hogy hozzám tartozzon. Aki jobban szereti fiát vagy lányát, mint engem, az nem érdemli meg, hogy hozzám tartozzon. 38Aki nem veszi fel naponta a keresztjét, és nem követ engem, az ugyancsak nem érdemli meg, hogy hozzám tartozzon. 39Aki próbálja megtartani az életét, az elveszíti azt.

Aki viszont elveszíti az életét miattam, az megtartja.”

2012. júl. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz,!!!!!!!!!
2012. júl. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
eric_one köszi. Tudtam, hogy valahol olvastam. Csak mivel több vallást is ismerek, utánaolvasok, nem voltam benne biztos, hogy melyiknél láttál. Buta mód nem mondtam, hogy valószínűleg a Bibliában lehetett ez benne, de az idézeteid azok, amikre gondoltam.
2012. júl. 2. 21:15
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
isten agyira szeret minket hogy értünk ATA a fiát hogy meg haljon értünk tehát jogosan várja el hogy szeresük
2012. júl. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyrészt nincs olyan hogy "melyik keresztény vallás". A kereszténység maga egy vallás, és ezen belül vannak egyházak. De valahol tök mindegy hogy egyházakon belül miket hirdetnek. Össze-vissza mindenfélét, ez az igazság. ez azért van, mert Jézus is beszélt hamis tanítókról. A vezérfonal az a Biblia, abban minden jól van megírva. Az egyházak max ettől térnek el, kihasználva az emberek tudatlanságát. Kérdésedre a válasz pedig az hogy IGEN. De ennek az a lényege, ha Istent jobban szereted mindennél, akkor az embereket (köztük a szüleidet is) sokkal jobban fogod tudni szeretni, mint ahogy addig szeretted amíg Isten nélkül próbáltad. Így ok?
2012. júl. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!