Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet Istenhez közelebb...

Granulátum kérdése:

Hogy lehet Istenhez közelebb kerülni, vagy tőle távolodni?

Figyelt kérdés

Természetesen nem a földrajzi-fizikai világ mértékegységére gondoltam.


Isten ugyebár mindenhol ott van, tehát elvileg nem lehet tőle eltávolodni és még közelebb kerülni sem.

Nem értem, hogyha mindenható, hogy tudjuk kizárni őt a lelkünkből. Ki lehet zavarni, mint egy kismacskát a házból és hagyja magát?

És ha valaki eltévelyedik, mondjuk drogozik és paráználkodik, akkor azt az Isten végignézi és csóválja a fejét?

Vagy az indiánok mellett ült a tábortűznél, nézte ahogy tévelyegnek a pogányságban, de ő csak a kronométerére nézett és annyit szólt: - Ó, még 493 év míg ide is eljön a kereszténység.



2013. máj. 20. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Katolikus vagyok, ezt az álláspontot írom.

Az Egyház tanítása szerint Isten annyira szeretett minket, hogy szabad akaratot adott nekünk arra, hogy azt tegyük, amit akarunk. Tehát igen, ha nem akarsz, nem hiszel benne, ha akarod, megtagadhatod, és nem fog felemelni és a földhöz csapkodni. Ennek ellenére ott lesz, bármit teszel, és időnként szól is hozzád, csak nem biztos, hogy meg akarod azt hallani, vagy tudomást veszel róla. Ennek fényében a kapcsolatotok is valahol rajtad múlik. Ha erősíteni akarod azt, akkor beszélgetsz vele - imádkozol, talán akkor is, ha éppen nincsen kedved, vagy fáradt vagy. Ha nem, nem. Isten nem erőszakolja rád magát, csak néha talán megszólít - de neked itt is van döntésed, hogy foglalkozol-e vele, avagy sem.

A másik dolog meg egy kicsit másik kérdés is. Isten nem egyszerre állt ki egy hegycsúcsra, és közölte, hogy "Helló, én vagyok az Isten." Szépen, fokozatosan szólít meg mindenkit, egyenként, személyenként. Hogy ez miért van pontosan, azt csak Ő tudhatja, de én is érzem, hogy jó ez így. Először kiválasztott egy embert, egy népet, és fokozatosan terjedt szét a hit a világon. Mivel máshol is voltak emberek, akikhez még nem ért el, ezért kialakultak más vallások is, mert a többi ember is érezte a jelenlétét. Szóval igen, ott volt az indiánok mellett, és nézte őket, de ez nem azt jelentette, hogy az indiánok nem kaptak lehetőséget az üdvösségre, hanem csak azt, hogy Isten akarata - az, hogy ő egyenként szólítson meg minden embert, ami egy hosszú folyamat - beteljesülőben van. Éppen ezért a katolikusok szerint azok az indiánok, akikhez nem ért el a hit, ugyanúgy üdvözülnek, mint bármely más katolikus, akinek Isten ezt a kegyelmet megadta.

2013. máj. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jézus magvető példázata szerintem ideillik...

okos:

1. a mag amely az út mellé hullik és nem kell ki (nem érti az ember az igét)

2. a mag amely kövek közé hullik és nem tud gyökeret ereszteni (érti az ember az igét, de ha már áldozni/lemondani kell érte, hátat fordít)

3. a mag amely tövisek közé hullik és azok "megfojtják" a novényt (érti az ember az igét, de a világ "szépségei" elcsábítják)



és 4. a mag, amely termékeny földre hullik és terem (érti az ember az igét, és ahhoz tartja magát)

2013. máj. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*okos = okok
2013. máj. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ézsaiás könyve:59:2 Hanem a ti vétkeitek választanak el titeket Istenetektől, és bűneitek fedezték el orcáját ti előttetek, hogy meg nem hallgatott.


Apostolok Cselekedetei:3:19 Bánjátok meg azért és térjetek meg, hogy eltöröltessenek a ti bűneitek, hogy így eljőjjenek a felüdülés idei az Úrnak színétől.


A bűnök, vétkek választanak el, ugyanis az Úr gyűlöli a bűnt! Az egyetlen, ami megtisztít bennünket tőle, az Jézus kiontott vére, az ő keresztáldozata.

2013. máj. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 szabolcs1988 ***** válasza:

Isten annyira szeret minket, hogy megvizsgálja a szívünket, hogy szeretnénk e közeledni hozzá. Ha azt látja, hogy a szívünk hajlik arra, hogy engedelmeskedjünk neki, és ha azt tesszük amit Ő megkövetel, akkor különféle módszerekkel segít nekünk, hogy közeli kapcsolatban legyünk vele.

Az egyik mód ahogyan közel kerülhetünk hozzá az ima, valamint a Szava a Biblia, ami segít hogy jó kapcsolatba legyünk vele.

2013. máj. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

üdv. Istenhez azáltal közeledhetünk, ha először is pontos ismeretünk van róla. Ebben nem csak a Biblia tud segíteni, hanem az is, ha megfigyeljük a körülöttünk lévő természetet. Az is sokat elárul Isten tulajdonságairól.

Távolodni pedig úgy tudunk tőle, ha szándékosan nem élünk a megszerzett ismerettel összhangban.

2014. okt. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!