Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy nem vallásos muszlim lány...

Egy nem vallásos muszlim lány barátja akar muszlimmá válni - ehhez mi minden kell? sahada, körülmetélés, nuku alkohol, nuku sertés. Még valami?

Figyelt kérdés
2013. máj. 23. 22:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
napi 5x ima, nuku nem vallásos muszlim lány,
2013. máj. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Azért egy vallás kicsit többről annál, hogy nem eszik bizonyos ételeket... Kezdetnek olvassa el a Koránt. Ha megtette, akkor olvassa el újra. Mindezt addig amíg maradéktalanul meg nem értette a benne írtakat.
2013. máj. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
16%
Bocs, tegnap előtt, mert ma már ma van, nem tegnap.
2013. máj. 24. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 mustafa33 ***** válasza:
44%

Egy nem vallásos muszlim lány barátja minek akar muszlimmá válni?

Nem vallásos muszlim nincs. Vagy muszlim, vagy nem vallásos.

2013. máj. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy az apja révén muszlim, erről nem tehet, de nem gyakorolja...az apja viszont ragaszkodik hozzá, hogy akihez hozzámegy az is legalább formálisan muszlim legyen a családja miatt. Nem állítom, hogy értek mindent...nem hithű muszlimságot akarnak rám kényszeríteni, csak formai dolgoknak kell megfelelnem.
2013. máj. 25. 09:49
 6/16 anonim ***** válasza:
Én is pont ilyen cipőben járok mint te csak én lány vok és nekem nem muszáj muszlimnak lennem tudom! De mivel nincs vallásom soha nem vtam templomba,nem imádkoztam és meg sem kereszteltek az arab muszlim párom felvetette a kérdést,nem kényszerit rá azt mondta h.hit nélküli nőt nem vehet el.Ha nem akarok muszlim lenni keresztelkedjek meg.
2013. máj. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 mustafa33 ***** válasza:
35%
Attól még hited nem lesz csak vallásod.
2013. máj. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Igen, lányoknak könnyebb, csak egy valláshoz kell tartoznod, azt senki nem ellenőrizheti, hogy valójában hiszel is benne vagy sem. És a keresztények ráadásul a könyves népekhez tartoznak.

Kedves előttem hozzászóló: ki mondta, hogy mi hinni is fogunk? Sajnos akármennyire szeretném, ez nem működik csak úgy egy tapsra..

2013. máj. 26. 11:17
 9/16 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudom pontosan, nézz utána, de ha belépsz, nem léphetsz ki többé és elképzelhető hogy a família kicsit rád nehezedik.

Nem kell az emberek mellé ellenőr, aki azt fürkészi, mit hisz. Szabad az ember. Ezt őszintén a saját lelkiismeretetével kell rendeznie. És igyekeznie kell megismerni- mert egyébként nyilván nem szabad a döntéseiben, ha nem tudja mit hisz? mit utasít el?

„Isten a szívek és a vesék vizsgálója”

A végtelen Allah (Isten=arabul Allah)a hívő kicsi szívébe elfér. Ez a vallások misztériuma (minden világvallásé!)


Az hogyan és mit hiszel - nem kívülről látják jól.

Ki az Isten? Ki vagyok én? Hogy közeledem Hozzá? A kör, amiben ezek a kérdések mozognak nagyon kicsi. Egy pont.


.

2013. máj. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%
7.válaszoló vok.Igaza van amugy mustafának is és neked is kérdező h.ez nem megy tapsra.Én elfogadom a vallását azt is h.a gyerekeink is muszlimok lesznek es én is szeretnék muszlim lenni,rengeteget olvasok róla,neten.csak még nem értem teljesen.Inchallah megértem egy nap :)
2013. máj. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!