Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Iszlám imaidők betartása....

Iszlám imaidők betartása. Magyarországi iszlám vallásúak, Ti percre pontosan betartjátok az imaidőket?

Figyelt kérdés

Most néztem meg a mára vonatkozó időpontokat (Miskolc).

Ti pl. a hajnal 02:46-os időpontot is betartjátok (rendszeresen)?


Hogyan valósítjátok meg mindezt?


Ma (2013.5.24.)

Fadzsr 02:46

(Napkelte) 04:48

Zohr 12:34

Aszr 16:45

(Napnyugta) 20:20

Maghrib 20:20

Isa 22:22


Lehúzó és bántó kommentelők, kíméljenek.


2013. máj. 24. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:

السلام عليكم

Igyekszem minél pontosabban betartani, egy telefonos alkalmazás figyelmeztet az imaidőkre, reggel is ébreszt, igen, és meg lehet szokni, a szervezet rááll, van, hogy 1 perccel előbb keltem fel mint ahogy a figyelmeztetés jött. És igenis lehet kipihenten ébredni, csak az elején nehéz.

Munkaidőm alatt összevonom. Nincs más választásom.

2013. máj. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Nitókrisz ***** válasza:
Az imaido nem azt jelenti kulonben, hogy percre pontosan akkor kell imadkozni :) Persze lehetoseg szerint az a legjobb, de maga az imaido az egyik idoponttol a masikig tart. Peldaul ha nem tudok Zohr (dohor) imat 12.34kor, akkor megtehetem az Aszr kezdeteig, de ha barmi kozbejon es megakadalyoz, akkor kesobb is lehet potolni.
2013. jún. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!