Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerinted Ki volt Názáreti Jézus?

Pelgrim kérdése:

Szerinted Ki volt Názáreti Jézus?

Figyelt kérdés
2013. máj. 25. 17:31
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
megválltó
2013. máj. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Ő a Krisztus, az Áldottnak fia, aki a Hatalmas jobbján ül és eljön az ég felhőiben.
2013. máj. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
A Megváltó.
2013. máj. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem,-názáreti Jézus.
2013. máj. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
63%
Jezus Krisztus Isten fia, igy maga is Isten. O a mi Megvaltonk, aki magat kiuresitve emberi format vett fel, es eljott a foldre, hogy megvaltson bennunket a buneinktol, es megszabaditson a karhozattol, atkoktol, betegsegektol, szegenysegtol, es minden egyeb rossztol, ami a foldre a bun kovetkezmenyekent jott el. Meghalt es feltamadt, felment a Mennybe es az Atya jobbjan ul, erovel es hatalommal fog visszajonni majd, es megiteli a vilagot. O maga a szeretet, aki az eletet adta ertunk, felette valo jonk nincsen, az Atyatol es a Szent Szellemtol kulon szemely, de megis egy veluk. Ma is hatalmas arra, hogy csodakat tegyen, betegeket gyogyitson, hiszen tegnap, ma es mindorokke ugyanaz. O az Elso Zsenge, a husveti Barany.
2013. máj. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem az, aki a Biblia szerint.
2013. máj. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
52%
Isten megtestesülése.
2013. máj. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


A kérdésedről egy történet jut eszembe: A mennyország kapujában egy ember fogadja a belépni szándékozókat. Egyetlen kérdésem van: "Ismered Jézus Krisztus?" Az első válaszoló: "Hogyne ismerném. Egész életemben híres prédikátor voltam, naponta ezrek tértek meg a tanításaimon, nálam jobban senki sem ismeri." Második jelentkező: "Minden nap templomba jártam, egész életemben, sokat imádkoztam, persze, hogy ismerem." Mire a harmadik: "Igen Uram ismerlek téged".


Üdv. Péter

2013. máj. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Péter története nagyon jó:)


Egyébként a Bibliában pontosan benne van, hogy ki volt ő.


Hiszen mindenkit a cselekedetei, gondolatai, tanításai határoznak meg. Ami belül van, az számít elsődlegesen! Hiszen az tesz téged azzá, akivé. Minden belül dől el, és aszerint fogsz hatni kívülre is. Persze a külsőd is befolyásolhatja a másik embert és az is hozzád tartozik, de azért kevésbé vagy felelős.


Addig még rendben van, hogy a környezet hat ránk, de a döntés a miénk, hogy mit teszünk.


Összefoglalva:

Nem számít, hogy kivolt, az számít, hogy kivolt.

2013. máj. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, valójában vallástól független, őszinte elfogulatlan válaszokra voltam kíváncsi. Olyan válaszokra, melyek nem a keresztény biblia utánzásai, hanem sugalmazott belátás eredményei.


Igen, Péter története nagyon jó! A hiedelem szerint Nem Jézus, hanem Szent Péter fogadja az érkezőket, ő kapta meg a kulcsokat. Én mégis azt hiszem hogy a hiedelem téves, valójában nem Szent Péter, hanem Jézus vagy a Krisztus fogadja az újonnan érkezőket.

2013. máj. 26. 11:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!