Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vagyunk keresztények ha...

Miért vagyunk keresztények ha a Bibliában nincs is szó arról, hogy Jézust keresztre feszítették?

Figyelt kérdés
Nem kizárt, hogy arra, de az sem, hogy csak egy egyszerű oszlopra, de a lényeg, hogy nincs benne a Bibliában (tudtommal) konkrétan az, hogy keresztre. Azért mert Keresztelő János keresztelte az embereket? De Ő miért keresztelt? Az Isten akarta így?

2013. máj. 24. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
a rómaiak keresztre feszítették általában az embereket (nem mindig) szóval nem csak jézust hanem elég sok embert
2013. máj. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Álljin meg a menet! A keresztyén szó a tévhittel ellentétben nem a keresztből jön, hanem "Krisztushoz tartozót" jelent...
2013. máj. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


A helyes szó a Krisztusi lenne, ez a helyes fordítása az eredeti görög "cristianous" szónak, melyről Apostolok Cselekedetei 11:26-ban olvashatunk:

"a tanítványokat először Antiókhiában nevezték keresztyéneknek."


Én azt gondolom, hogy a régies magyar forma, amit Károli is használt: "keresztyén" nagyon szép, de mára sajnos elavult. A keresztény szóból sajnos sokan a keresztre asszociálnak, de ma ez az általánosan bevett forma. A helyes tehát, ha a "keresztény" formát használjuk, és hozzátesszük, hogy ami Krisztusit, Krisztushoz tartozót, Krisztust követőt jelent a szó szoros értelmében. Én így szoktam eljárni, és ezt mindenki megérti.


Egyébként ezt a kínoszlops történetet csak Jehova tanúi erőltetik...


Üdv. Péter

2013. máj. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

T alakú keresztre feszítették, bár a Biblia nem ír a kereszt alakjáról. A hagyomány a II. században is T keresztről tudott.

A keresztény szót a magyar nyelv a szlávoktól vette át. Egy régebbi alakja keresztyén, amiből látszik, hogy semmi köze a kereszthez. Végeredményben Krisztusra megy vissza, ami azt jelenti, hogy felkent. Tehát mi a Felkent tanítványai vagyunk.

2013. máj. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ozmium42 ***** válasza:
Éppen hasonló kérdést akartam feltenni pár napja, de előtte utánanéztem a guglin, és leesett a tantusz, hogy a magyar keresztény szó az idegen nyelvű "christian" szóból alakult ki, és nem a keresztből. Véletlen egybeesés, hogy a modern magyar keresztény szóból a keresztre asszociálunk jobban.
2013. máj. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Azt azért tisztázzuk, hogy a Biblia rengeteg helyen említi a keresztrefeszítést. Görögül "stauros" a kereszt, ezt fordítják tetszés szerint keresztnek és oszlopnak. A pontos alakjáról nincs leírás.
2013. máj. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 m o l n á r válasza:

Szervusztok.

Nekem 2003as kiadású református bibliám van. A Márk 1:5 -höz ezt írja a lábjegyzet: "megkeresztelte őket: az eredeti kifejezés szó szerinti jelentése: bemerít, alámerít"


Egyébként a gyermekkeresztség a csecsemőhalandóság miatt terjedt el a középkorban, mert azt remélték, hogy így a mennybe jutnak a gyermekek. A baptistáknál és egyes más egyházaknál bemerítés van; az ember felismerve és megbánva bűnösségét kéri Isten bocsánatát. Az ó-embernek a halálát szimbolizálja az alámerülés, az új teremtést pedig a kiemelkedés.


Remélem jól érthető vagyok. Isten áldjon

2013. máj. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kereszt maga is egy ősi jelkép még a kereszténység kialaulását megelőzően is gyakran használták a körrel egyetemben. Általában valaminek megjelölésére illetve a rossz szellemek távoltartására használták. (Itt ezen a kereszten át nem mész). Az egyiptomi füleskerszt vagy ankh az életet jelképezi, melynek alsó, kereszt része a földi életet, a felső, (kör vagy ellipszis vagy esőcsepp forma pedig a túlvilági életet szimbolizálja)
2013. júl. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!