Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lemondhatok a keresztségről?

Lemondhatok a keresztségről?

Figyelt kérdés

Meg vagyok keresztelve, azon belül római katolikus nevelést kaptam, voltam elsőáldozó. (Bérmálkozás kimaradt). Úgy érzem, hogy megtértem és szerintem az egész vallás egy nagy humbug. Letehetem a keresztséget valahogy? Mivel akaratom ellenére kereszteltek meg egyáltalán megkereszteltnek számítok? Levehetik rólam a keresztséget?


Milyen megoldások vannak erre a problémára?


21/F



2013. máj. 25. 22:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy érzem, hogy megtértem" "humbug""Levehetik rólam "

"Milyen megoldások vannak erre a problémára?"


Orvoshoz.

2013. máj. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Mt10,32-33

Valaki azért vallást tesz én rólam az emberek előtt, én is vallást teszek arról az én mennyei Atyám előtt;

A ki pedig megtagad engem az emberek előtt, én is megtagadom azt az én mennyei Atyám előtt


- tehát semmi teendőd, el leszel hajtva a vasporosba.

2013. máj. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Milyen g**i egy intézmény ez az egyház. Bele sem egyeztem, hogy megkereszteljenek, mert kicsi voltam. Lemondani, függetlenedni meg nem lehet. Meg azok a barom szüleim akik miatt a tinédzser korom elment erre az ökörségre.
2013. máj. 25. 23:01
 4/23 anonim ***** válasza:
Esetleg írj a pápának, ha ez ilyen fontos neked:)
2013. máj. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Ha az egész egyház egy nagy humbug, ahogy írtad, akkor miért fáj hogy megkereszteltek olyasvalaki nevében akiben nem is hiszel?
2013. máj. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Már lemondtál róla.
2013. máj. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Papíron lehet, hogy ott leszel mint katolikus, de az nem számít. Az a lényeg, hogy megtértél-e Jézushoz vagy sem. Ő mindent elrendez akár honnan valósi vagy és akármi is történt veled.
2013. máj. 26. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Ha akaratod ellenére kereszteltek meg,és nem hiszel az egészben,akkor nem vagy megkeresztelve,és nem érvényes rád.Az számít,amit belül gondolsz,érzel,nem az,amit mások húznak rád.ilyen egyszerű.
2013. máj. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
67%

Ha annyira nem érdekel, akkor miért foglalkozol vele?

Semmivel nem jár, kötelező egyházi adót már rég nem kell fizetni, szabad vallásgyakorlat van, azt csinálsz, amit akarsz.

Egyébként nem tudod "levenni", mert ez nem egy rontás, hogy elmész vele a cigányasszonyhoz és leveszi neked 5000-ért.

2013. máj. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem probléma. Az hogy meg vagy keresztelve semmit nem jelent, pláne akkor ha nem gyakorlod hitedet. Emiatt tényleg nem kell aggódnod, csupán csak annyit jelent hogy azok kozé az éppeszu emberek kozé tartozol akik logikusan és racionálisan tudnak gondolkodni. Ja, meg annyit, hogy vannak keresztszuleid. :)
2013. máj. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!