Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Máté után most kezdtem el...

Máté után most kezdtem el olvasni Márk Evangélimát. Kérdésem: Mind a 4 Ev. Jézus halálát írja le csak máshogy? Más szemszögből ugyanaz lesz a történet? Eddig úgy néz ki.

Figyelt kérdés

2013. máj. 29. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Három evangélistát Mátét Márkot és Lukácsot szinoptikusoknak (együttlátó) nevezünk, mert számos vonatkozásban nagyon hasonlítanak egymáshoz.


A negyedik evangélium, János evangéliuma, több szempontból eltérő képet mutat Jézusról és szolgálatáról. Ennek oka, hogy János írta meg a legkésőbb az evangéliumát, és azt tudatosan kiegészítő szándékkal tette.


Üdv. Péter

2013. máj. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első hozzászólót tudom kiegészíteni.

Az eltérés abból is adódhat, hogy a szinoptikusok kb.10 éve eltéréssel éltek (60-70-80), s mindenki a maga egyéniségét, írásmódját is belevitte. Pl. Lukácsnál (aki orvos volt) részletesebb leírásokat találsz a betegségekről, sebekről.


Vannak részek,melyek mind a háromban megtalálhatók (pl: csodálatos kenyérszaporítás)


Jánosra úgy tekintenek, mint a Szeretett Tanítvány.

2013. máj. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 ms91 ***** válasza:
2013. máj. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!