Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúi! Ismeritek...

Kedves Jehova Tanúi! Ismeritek Raymond Franz, volt Vezető Testületi tag - Lelkiismereti válság - című könyvét?

Figyelt kérdés
Hol lehet hozzájutni ehhez a könyvhöz?

2013. máj. 30. 05:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ennyi hamis profetalas utan nem ertem hogy,hogy nem ebrednek mar vegre fel,hogy lehetnek ennyire vakok.
2013. máj. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Tudjátok az a baj, hogy akik a Tanúk ellen beszélnek, azt hiszik, hogy ismerik őket. De határozottan úgy látom, hogy nem így van. Lehet, hogy valaki benne élt, mégsem ismerte meg a lényeget. Nem is ismerheti meg mindenki. Miért olvassam el egy olyan ember könyvét, aki direkt megbotránkozást akar előidézni? Már elmondtam miért nem olvasom el a könyvét! És a BIBLIÁBÓL mondtam el - ez nem elég?? Talán a Biblia kevés ahhoz, hogy megmutassa, hogy jó vagy rossz úton járok-e??

Nem, én nem érzem magam okosabbnak senkinél. Ahhoz, hogy választ kapj az olyan kérdésekre, hogy miért úgy működik Jehova Tanúi szervezete, ahogyan működik, többet kéne olvasnod a Bibliát. Én olvasom, nem is egyetlen bibliafordítást (csak azért, nehogy azt gondolja valaki, hogy a Tanúknak külön Bibliájuk van, ami félrevezet engem). Olvasom, de közben látom és megismerem a világot is, hisz benne élek. Látom a másik oldalt, hogyan működik, milyen módszereket használ... Ti nem látjátok?

Az egész az elmékért vívott harcról szól! Az ember működése: amilyen információt befogadsz, az lesz rád hatással. És TE döntöd el, hogy milyen információt AKARSZ, hogy hatással legyen RÁD. Hát akkor most ki manipulál kit??

2013. máj. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Deddi225!


Egy pár sor, amin talán elgondolkozol te is...


"Egyszer majd talán én is megírom a történetemet (elöljáróban annyit rólam, hogy a fő ok, ami miatt otthagytam ezt a szektát az elsősorban nem a teológiai, mintsem az erkölcsi okokra vezethető vissza). Mióta olvasom a blogod egyre több dologra jövök rá, amiben meg lettem vezetve évtizedeken keresztül és ezek csak még inkább megnyugtatnak, hogy a lehető legjobb dolog volt kilépni (elsősorban a Biblia elferdítése dühít fel, ezt ugyanis megbocsáthatatlan bűnnek tartom!). Külön szeretem olvasni azok történeteit, akiknek hozzám hasonlóan az életük egy szakasza ráment arra, hogy ehhez a gonosz szektához tartoztak... Egyik durvább, mint a másik!


Ami a levelemet illeti, természetesen közzéteheted. Remélem ezzel is hozzájárulok ahhoz, hogy az emberek tisztábban lássanak ebben a témában! Angolul jól beszélek, így a későbbiekben számíthattok rám, ha esetleg valami fordításról lenne szó. Mindenképpen szólni fogok, ha már kicsit rendeződnek a dolgaim és tudok segíteni."


A legjobbakat! :)


d@vyd



Olvastál már ilyet valaha is?


pikkász

2013. máj. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ez a te leveled?
2013. máj. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Műsorajánló

Június 1.-én, szombaton, 14 órakor a Hétpecsétben interjú hangzik el Kúsz Jenővel, aki évtizedekig tagja volt a Jehova Tanúi Egyháznak, ahol felelős pozícióban szolgált. Vendégem elmondja tagsága-, és a közösségtől történő elszakadása történetét.


Szerkesztő, műsorvezető Szabados György


[link]

2013. máj. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudjátok az a baj, hogy akik a Tanúk ellen beszélnek, azt hiszik, hogy ismerik őket. De határozottan úgy látom, hogy nem így van. Lehet, hogy valaki benne élt, mégsem ismerte meg a lényeget. Nem is ismerheti meg mindenki. Miért olvassam el egy olyan ember könyvét, aki direkt megbotránkozást akar előidézni? Már elmondtam miért nem olvasom el a könyvét! És a BIBLIÁBÓL mondtam el - ez nem elég?? Talán a Biblia kevés ahhoz, hogy megmutassa, hogy jó vagy rossz úton járok-e??

Nem, én nem érzem magam okosabbnak senkinél. Ahhoz, hogy választ kapj az olyan kérdésekre, hogy miért úgy működik Jehova Tanúi szervezete, ahogyan működik, többet kéne olvasnod a Bibliát. Én olvasom, nem is egyetlen bibliafordítást (csak azért, nehogy azt gondolja valaki, hogy a Tanúknak külön Bibliájuk van, ami félrevezet engem). Olvasom, de közben látom és megismerem a világot is, hisz benne élek. Látom a másik oldalt, hogyan működik, milyen módszereket használ... Ti nem látjátok?

Az egész az elmékért vívott harcról szól! Az ember működése: amilyen információt befogadsz, az lesz rád hatással. És TE döntöd el, hogy milyen információt AKARSZ, hogy hatással legyen RÁD. Hát akkor most ki manipulál kit??

......................................

Ne haragudj kérlek, de az érvelésed kicsit furcsa. Mi az, hogy valaki benne élt, és nem ismerte meg a lényeget? Ha jól emlékszem, az Ismeret című könyvet kellett tanulmányozni. Alaposan. Majd mikor az érdeklődő keresztelkedésre adta a fejét, 120 kérdésre kellett válaszolni egy jó szellemiségű vén előtt. Mi három vén előtt válaszolgattunk, 40 darabonként. A lényeg megismerése nélkül nem is lehetett volna megkeresztelkedni. Egy dologban tévedtünk, mi legalábbis, ezt elismerem, hogy a mi hibánk. Azt hittük, hogy ebben a szervezetben valóban az Istent szeretjük, és valóban ŐT követjük. Aztán mikor az Isten és a szervezet követése közt megszűnt a határ, az nagyon megdöbbentett bennünket. DE bejártuk az összes utat, ami elő van írva. Vének, körzetfelvigyázó, kerületfelvigyázó, írói bizottság, és mentünk volna tovább is, de sajnos elakadtunk. Megtettünk mindent, amit kellett. Úttörőzés, munkahely elhagyása, csak hogy jelen legyünk minden alkalmon, özvegyek-árvák, szegények istápolása, fiatalok felkarolása, véni kinevezés, építkezés, és minden másAz ember működ, ami elő van írva. A biblia mutatta meg, hogy rossz úton járunk, és a legnagyobb megdöbbenésünkre a körzetfelvigyázó is azt mondta, hogy ő sem ért egyet egy csomó mindennel, kettő vén is azt mondta, hogy bizony nem igaz tanítások is vannak, de ők várnak Jehovára. Mikor azt kérdeztük, hogy ha megértettük, hogy mi a helyes tanítás, akkor azt nem Jehova jelentette ki? És ha igen, akkor mire is kell várni? Nem volt rá válasz, mert ők maguk sem értették.

Akkor most ki manipulál kit? Az nem manipuláció, mikor valaki azt mondja, hogy csak nála van az igazság? Ne már..... vajon téged nem arról győztek meg először, hogy a tanúk az igaz vallás, és felsoroltak egy csomó beazonosító jelet? És ezt a jelet nem ők ollózták össze a bibliából? vajon már nem a manipulációval kezdték rögtön az elején? hagyjuk már.... nem ők tettek fel neked olyan kérdéseket, amiket ők találtak ki, és ők is válaszoltak meg egy hitrendszeren belül?


Igen, az ember működése olyan, hogy az van rá hatással, amit befogad az elméjébe. És akkor most azt gondolod, hogy amiért valaki azt mondja neked, hogy ő majd igaz, és hűséges, és csak neki higgy, majd ő megmagyarázza neked a bibliát, már nem manipulál? Ugyan....

A körzetfelvigyázónak két éve ment el arra, hogy a lelkiismereti válságát feldolgozza, de választ nem kapott. Gondolod, hogy nem tudtuk, nem értettük a lényeget? Mond el kérlek, hogy mi az. Talán a világméretű egységes imádat? nem hinném, hogy egy egységes imádati forma felülírná Isten igazságát. Ha pedig valakinél igen, akkor az nem Istenhez ragaszkodik, hanem a közösséghez.

DE ha egyénenként van a megmentés, és senki nem értheti a bibliát a z értelmes ragszolgán kívül, akkor mi értelme....? Hogyan lehet követni Istent, ha mindig valaki más mondja meg, hogyan tedd, és mikor....

2013. jún. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
2013. aug. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
2013. aug. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!