Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van a gazdasági válság?...

Miért van a gazdasági válság? Ez mutat olyasmire, hogy közel a világ vége, vagy ilyesmi? Vagy azok a Jehova Tanui elnézték a világvégét?

Figyelt kérdés
2009. jan. 3. 12:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

áhs:S

em tudom, hogy jönnek ide jehovák...

hogy miért van válság az elég összetett, én nem akarok fogalmakkal dobálózni, de olvass utána!

Világ vége meg nem lesz, legalábbis ennyitől biztos nem. Nem egy meteorit fog becsapódni:D

Amúgy ez kamukérdés nem???

2009. jan. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Sokaknak csak egy kiváló ürügy,hogy lapátra tegyenek egy rakás embert...
2009. jan. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
29%
Kamu kérdés...Kérdésedre talán csak annyit lehetne mondani a Bilia szavaival hogy " nehéz idők" állnak be az emberekre az "utolsó napokban" 2 Tim 3:1-5 A Biblia szerint a "világ végét" megelőzik az utolsó napok. Máté 24:3,6,21 Károli ford. Tehát, nem pikk-pakk, s itt a világ vége, hanem előzményei vannak.
2009. jan. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Gazdasági világválság volt már a történelem során 1930 körül is. Ők abban hisznek, hogy ez most tényleg a világ vége. Higyjenek. De... ha itt a világ vége, akkor még mire gyűjtenek pl az áruházak parkolóiban???
2009. jan. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

A teljes napfogyatkozásra is volt, aki világvégét kiáltott, meg az ezredfordulóra is... stb.

A világvégére úgy kell felkészülni, hogy bármikor eljöhet, nem tudjuk se a napot se az órát.


Mellesleg volt már hasonló válság, történelem tananyag, amikor a Wall Street összeomlott, amikor Magyarországon pengővel fizettek. Semmit se ért a pénz az akkori Magyarországon, még annyit se, mint most a forint, tüzelni is lehetett volna vele.

2009. jan. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
a gazdasági világválságnak köze nincs a valláshoz. Semmi világ végéről nincs szó, időnként mint minden összeomlik ez a rendszer is. Ez az úgynevezett "válság" a teljes világpiac kialakulása után omlott össze először még 1929 októberében. Azóta már rájöttek, hogy mi a probléma lényege és lehet orvosolni. Csak idő kell hozzá, közalkalmazottak elbocsátása, adóemelés. Egyszóval népszerűtlen intézkedéseket kell hozni. (kormány és pártfüggetlen dolog) Ez van, így vészelték át más országok is, és ezt a válságot 2000körülre "tervezték be" vagyis kb addigra számítottak egy fajta összeomlásra. Mi sem bizonyítja jobban, hogy megoldható, mint az, hogy eltolták 7-8 évvel. Higgyétek el tudom, hogy mit beszélek. Várpalotán lakom, a Péti nitrogéngyárban (ami az ország legnagyobb műtrágyagyára, és nyereséges is) elbocsátásokkal kell számoljon. Mert erre SAJNOS szükség van. De ez közel sem jelent világbékét! Vissza kell fogni a költekezést! Csak szükséges dolgokat szabad vásárolni, és 10 év múlva senki nem fog rá emlékezni, hogy valaha is volt ilyen...ésszel kell költekezni a következő években! (17/f) Szó nincs világvégéről :)
2009. jan. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Srapnel ***** válasza:
100%
A harácsolás vezetett ide. Konkrétan pedig a felelőtlen hitelfelvétel/kiadás az USA-ban. Sokan fölvettek ingatlanhitelt olyan ingatlanokra, amik vagy nem voltak még készen, vagy nem értek annyit, mint amennyinek a hitel fedezeteként kellett volna szolgálni. Aztán ezeket a hiteleket becsomagolták mindenféle befektetési formába, azokat továbbiakba és aki vett pl. akármilyen sok lépésben származtatott befektetési jegyeket, már nem is látta/tudta, hogy végeredményben rengeteg problémás hitelről van szó. Aztán egy helyen ez kiderült, nem volt hirtelen elég pénz, a lufi elkezdett pukkanni. A bankok elkezdtek nem bízni egymásban, így nem adni hitelt, vagy csak nagyon drágán. Tönkrement egy-két bank/befektetési cég, azok meg rántották magukkal az egész piacot, az meg a gazdaságot.
2009. jan. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Elnézték :))


Akinek a jól működő gazdaság az egész világ...annak persze világvége gondolat jöhet...

2009. jan. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Kovács Pál ***** válasza:

Egyszer és mindenkorra tisztázzunk valamit: a bbliában is le van írva, hogy SENKI NEM TUDJA A VILÁGVÉGE NAPJÁT, SE A SZENTLÉLEK, DE MÉG A FIÚ SEM, CSAK AZ ISTEN.

Szóval mindegyik világvégés szekta valamit nagyon elnézett. A szekták a terjedésükkel egy csomó pénzt szereznek, erről szól az egész. Szerintem undorító, hogy házról házra járnak, és próbálják másokra rákényszeríteni a gondolataikat.

Egyszer nálam is voltak. Finoman elküldtem őket. Jöttek másodszorra is. Úgyanúgy tettem. Harmadszorra már kioktattam őket, és látták, hogy nem tudnak megrendíteni a hitemben úgyhogy elmentek. Vigyázni kell velük, mert aki nem tud válaszolni, azt behálózzák.

Miért van gazdasági váláság? Azért mert a gazdaság maga egy virtuális rendszerre (hitelek, kölcsönök, ingó vagyon) van ráépítve, amely változhat és romolhat, és nem hozható vissza. Ha érdekel a téma kérdezz meg egy közgazdászt, de hidd el, ő sem tud ár egyszerű, rövid választ adni.

Igen, János szerint lesznek majd jelei a világvégének, de a Jövendölések egy nagyon vitatott része a Bibliának, eredetileg nem is akarták belerakni.

Viszont az biztos, hogy ennél sokkal egyértelműbb jele lesz, ha lesz jel. Ne felejtsd el, hogy volt már egyszer egy gazdasági világválság, ami a mostaninál sokkal súlyosabb volt. És akkor sem ért véget a világ, ugye?

2009. jan. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
43%

A biblia szerint az utolsó napokat éljük és nehéz idők fognak járni-azt hiszem ez nem vitás,valóban nehéz időkben élünk és nem csak a gazdaságiválság miatt.Jehova tanúi egyszer sem mondták még illetve hozták nyilvánosságra azt,hogy milyen napon lesz a világvége,mert a biblia utal rá,hogy senki nem tudja azt a napot,kivéve Isten.

Jehova Tanuirol soha nem tapasztaltam ,hogy erőszakosak lettek volna,mert ha udvariasan megkértem őket távoztak.Miután többször is álltak már az ajtóm előtt felébredt a kíváncsiságom ,hogy vajon mi "hajtja"őket.Néhányszor elbeszélgettem velük.Elmondhatom,hogy soha ilyen felkészült embereket nem hallottam még vallásról,bibliáról beszélni minden róluk hallott mendemondát,ostoba híresztelést megcáfoltak, a szememben igaz hitű emberek.bármilyen kérdésem volt Istennel,vallással,bibliával kapcsolatosan érthetően és nem félremagyarázva megválaszoltak mindezt úgy,hogy a saját bibliámban olvastam el a megfelelő szövegrészleteket.Teljesen ingyen kaptam tőlük több olyan minőségű könyvet amik boltban többezer ft/db és még csak azt sem mondták,hogy annyit adjak érte amennyit gondolok.soha egyetlen rágalmazó becsmérlő szót nem mondtak más emberekre és vallásokra a hamis vallások kifejezésen kívül.Elismerésem ezeknek az embereknek,mert nem képmutatóan élnek,azt teszik,amiben hisznek és nem csak mondják hogy kellene élni.

2009. máj. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!