Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meg tudná nekem valaki mondani...

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy miért ciki és megvetendő az, hogy valaki nem akarja tizenévesen elveszíteni a szüzességét, hanem házasságig vár a szex-szel?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem... Mióta ciki az, ami erény? A szüzességet nem kéne elpazarolni tizenévesen, és a Biblia is megírta, hogy legyen tiszta a házas ágy=ne legyen szex a házasság előtt...

Nyilván, én is - mint minden ember - vágyok/vágynék a szexre, de úgy tervezem, hogy várok az Igazira, és majd csak házasság után..

Szóval az a kérdésem, hogy mi ezzel a probléma? Miért ez a "ciki"??

A normális válaszokat előre is köszönöm!

16/L (vallásos vagyok, azért tettem fel ide a választ, meg talán itt kapok megfelelő választ... :))



2013. máj. 30. 18:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/237 anonim ***** válasza:
54%

Három dolog miatt ciki kedves testvérem:)


1. Vannak emberek, akiknek átmosta a média az agyát és pl. azt hiszik, hogy ettől lesznek menők vagy felnőttek.

2. Lázadnak a beteges szexuális elnyomás ellen, ami éri őket a környezetükben

3. Így védik a saját énképüket.


De van olyan is, akiben egyáltalán nincs empátia, szeretsz szexelni és nem tudja megérteni, hogy a másik mit veszít vele.

2013. máj. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/237 anonim ***** válasza:
69%

Mert ilyen mocskos a világ, azért.

Nem ciki, nehogy elhidd és azt nézd kedves ki mondja. Ha egy mindenkivel kufircoló, könnyűvérű, közönséges kis nudli, akkor lépj tovább, mert az ilyen ennyire sekélyes, hogy egyedül a test számít neki, a többihez nulla agya van.

2013. máj. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/237 anonim ***** válasza:
39%

Pontosan így van, Frank N. Stein teljesen igazat mondott!

Fogadd meg a tanácsát:)


Te értékes vagy így (bár én nem nézem le azt sem, aki nem szűz)

2013. máj. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/237 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként meg sok üzlet összedőlne, ha mindenki szűz akarna maradni...
2013. máj. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/237 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Igazatok van. De várok még válaszokat! :)
2013. máj. 30. 18:16
 6/237 anonim ***** válasza:
58%
Nem ciki, ebben igazad van, de szerintem felesleges várni a házasságig.
2013. máj. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/237 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Jó társaságban nem ciki, csak rossz társaságban az! Jómagam is így gondolkodtam mint te, 3 évig udvaroltam a feleségemnek, és 21 évesen vettem el. Több mint 20 éve élek boldog házasságban, és két gyermekem van. Egyébként az általam vezetett biblia körbe járó 18 évesek is így gondolkodnak, nálunk ez a természetes.


Üdv. Péter

2013. máj. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/237 anonim ***** válasza:
69%

Mert általánosságban manapság minden "ciki", ami nem arról szól, hogy minél többet fogyassz mindenből.


Ciki 6 éves telefonnal mászkálni. Ciki nem dohányozni, inni, bulizni. Ciki normálisnak lenni.


Így aztán ciki, ha nem habzsolod az élvezeteket attól a perctől fogva, hogy felfedezted, van nemi szerved.


Sokan racionális szempontból próbálnak érvelni: hogy így csak esküvő után derül ki, hogy jó-e együtt.

Ebben persze van valamennyi igazság. De ha megnézzük, hány működésképtelen kapcsolatot tartanak fenn olyanok is, akik nem vártak a szexszel a házasságig, akkor szerintem ez gyenge érv.


Én azt szoktam mondani azoknak a lányoknak, akik itt vagy máshol arra panaszkodnak, hogy a barátjuk már nagyon akarja, nem vár vele, vagy hogy kínosnak érzik, hogy ők később/házasságban akarják csak, hogy minden embernek, minden nőnek alapvető emberi joga eldönteni, mikor és kivel akar lefeküdni először (és másodszor, harmadszor, sokadszor...) Ebbe senkinek az égvilágon nincs semmi beleszólása, és senki nem kényszeríthet sem szóval, zsarolással vagy tettleg arra, hogy olyasmit csinálj,a mit nem akarsz.


Az viszont tény, hogy így jóval kevesebb fiú lesz, aki szóba jöhet párválasztáskor. Más kérdés, hogy a többiek meg nem is illenének hozzád, illetve nem illenétek egymáshoz, tehát szex ide vagy oda, a homlokegyenest ellenkező világnézet, értékrend nem igazán jó egy kapcsolatban.


Én arra biztatnálak, hogy légy bátor és vállald magad. Azok, akik ilyesmik miatt gúnyolódnak, fura mód más témákban mindig azt hangoztatják, hogy mennyire toleránsak, elfogadóak és liberálisak. Hogy sosem bántanának valakit a származása miatt, vagy mert melegnek született stb. stb.. De akkor miért szólnak be annak, aki úgy más, mint az átlag, mint Te?

2013. máj. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/237 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, tökéletesen megfogalmaztad! :)

De jöhet még válasz! :)

2013. máj. 30. 18:38
 10/237 anonim ***** válasza:
98%

Egyáltalán nem ciki, akkor veszted el... vagy inkább adod oda, amikor akarod... többé kevésbé, mert ugye egy partner közreműködésére is szükség van. Nem lesz senki felnőttebb, érettebb vagy értékesebb attól, hogy elveszti, attól sem, ha megtartja. Amíg független szabad akaratából, a szexualitással járó felelősség tudatában teszi. Mert ugye mégis csak egy testi szükségletről van szó.


Ami viszont ciki:

Ha piszkálnak valakit azért mert megtartja vagy elveszti a szüzességét.

Ha felelőtlenül éli szexuális életét.

Ha olyan fölöttes tartalmat rendel a szüzességhez, ami miatt értékesebbnek tartja azt, aki megtartja, mint azt, aki házasságon kívül él aktívan nemi életet.


Ez ugyan nem vallásos válasz, de attól még értékes lehet egy másik oldalról érkező vélemény.

2013. máj. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!