Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik/melyek a legártalmatlan...

Melyik/melyek a legártalmatlanabb/legbékésebb és a legártalmasabb vallás/ok?

Figyelt kérdés
2013. máj. 30. 20:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
38%
A legbékésebb a buddhizmus és a legártalmasabb az iszlám.
2013. máj. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
45%

Ártalmas: kereszténység, iszlám, szekták (jehovások, hitgyüli, scientológia, mormonok, stb.), mivel ez agresszív, kirekesztő, gyűlöletkeltő jellegűek.


Ártalmatlanok: az inkább szokásvilág/filozófia/életvitel jellegű vallások, melyekben fő a pont nem az istenség, hanem az egyén boldogsága, életének teljessége/értelmének keresése. Buddhizmus, taoizmus, shintoizmus, hinduizmus, krishna tudat, stb.

2013. máj. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
2013. máj. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 szpeti1991 ***** válasza:
43%
A nagy vallások, ha hithűen tartják, nem ártalmasak. Sem a kereszténység, sem a többi.
2013. máj. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
54%

@szpeti1991: Sajnos ez nem igaz. Hány és hány háború volt és hány áldozatot követeltek már a különböző vallások...

Sajnos tényleg a legtöbb baj okozója az, hogy elvakult hívők mindig is voltak és lesznek.

2013. máj. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
32%

Soha életemben nem öltem meg senkit, nem loptam meg senkit, és prédikáló szolgálatomon kívül mert ez bánt némelyeket ne bántottam senkit semmilyen agresszív dologgal, legalább is nem tudok ilyenről


Így nem érzem maga a legártalmasabbnak.

s egy jó pár ember nevében ugyan ezt elmondhatom.

Katy Weaver

2013. máj. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
29%

Amik jelenleg egyáltalán nem ártalmasak:

Ókori görög, római, egyiptomi, germán vallások. Egyszerűen, mert nem léteznek.

2013. máj. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
29%

A keresztény (békés vallás [keresztény=Jézus követője]) nem összekeverendendő a katolicizmussal (ami kirobbantotta a háborúkat).


Aki Jézust követi az alapból nem nyúl fegyverhez. Még egyszer kihangsúlyozom, a keresztényeknek SEMMI KÖZÜK A KATOLIKUSOKHOZ ÉS A PÁPÁKHOZ ÉS AZOK DÖNTÉSEIKHEZ VALAMINT A HÁBORÚKHOZ!!!


Aki pedig ezt nem értené az linkelje be ezt a videót mielőtt válaszolna:

http://www.youtube.com/watch?v=Yy8MUnlT9Oo

2013. máj. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 szpeti1991 ***** válasza:
68%

A múlt cselekedeteit a jelenkori szemmel nem lehet.

A múlt hibáit a jelenben felróni nem érdemes.


Ha a kérdező jelen időben kérdezi, akkor jelen időben válaszolok: ma a kereszténység, a katolikusokkal egyetemben (magam katolikus vagyok) békések. (Biztos vannak kis keresztény egyházak, amelyek nem, de engem egyik sem zaklatott még, csak sztorikat hallottam, de az nem ugyanaz.)

2013. máj. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
69%

Pár kivétel van.

De hihetetlenül sok gyűlölködő ember van a vallásosak között, akik elmennek a templomba, imádkoznak, aztán ezzel le is van tudva minden.

2013. máj. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!