Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondol Isten a drogokról?

Mit gondol Isten a drogokról?

Figyelt kérdés
A keresztény katolikus Isten...de akár másik Isten "szava" is érdekel!
2013. máj. 30. 23:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Nem támogatja őket, egyértelműen nem....


Hiszen függőséget okoznak, károsak és vannak olyan egyének, akiket olyan dolgokra vesz rá, amik helytelenek vagy akár súlyos bűnnek számítanak és visszacsinálhatatlan következményekkel járnak.


Egyébként ha orvosi javaslattal történik a fájdalom csillapításának érdekében stb..., akkor nem bűn.

Meg ha az ember kipróbálja sem fog rögtön elkárhozni, de nem jó.


Habár örülök, hogy megkérdezted. Szeretem az ilyen kérdéseket.

Bevallom, hogy soha nem drogoztam, de az egyik felem nagyon kívánja a hallucinogén szereket.

Gondolkodtam, hogy ráírok egyik tanúra, hogy szerezzen nekem cuccot, de bunkósság lett volna és nemet mondott volna és valószínűleg én sem próbáltam volna ki.

Pedig olyan jó lenne xD Tök izgi...

2013. máj. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
56%

Az összes növényt Isten teremtette. Az indiai kendert, az ópiummákot, a kokacserjét stb. is. "Azután ezt mondta Isten: Nektek adok az egész föld színén minden maghozó növényt, és minden fát, amelynek maghozó gyümölcse van: mindez legyen a ti eledeletek." (1 Mózes 1:29)


Azt a különbségtételt, hogy az egyik növényt zöldségnek, a másikat gyümölcsnek, a harmadikat fűszernek, a negyediket gyógynövénynek, az ötödiket kábítószernek hívjuk, az ember találta ki. Lényegében minden drognak van valamilyen haszna, funkciója, amit más úton-módon nehezebb elérni.


A "drog" szó eredeti jelentése: "szárított növény". Ha a "drog" bármiféleképpen segíti az embert (pl. fájdalomcsillapítás, munkabírás, hangulatjavítás), akkor az teljesen Isten akarata szerint van. De ha valaki önpusztító módon drogozik, az Isten akarata ellen van. Nem az számít tehát, hogy konkrétan milyen szert használ-e valaki, hanem az, hogy mire használja.

2013. máj. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 szpeti1991 ***** válasza:
100%

Az alap a "ne ölj!" parancs, amit a katolikus teológia (azért nevezem így, mert én ezt ismerem...) kibont, hogy ez ez a saját testre is igaz, s olyan értelemben is, hogy "kárt teszel" benne.

Úgy is lehet gondolkozni, hogy az életed és a tested Isten ajándéka, amire kötelességed vigyázni.


Mindkettő arra vezet, hogy - ahogy az #1 is írta - a drog, mint minden káros szenvedély, nem helyes. Vannak súlyosabb meg kevésbé súlyos megszegései ennek a parancsolatnak, de alapvetően nem jó.

2013. máj. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Viszont a fűnek például van jó hatása is:)

persze én sem arra gondoltam, hogy aki hülyére drogozza magát:)


köszi meg1x másők írását is várom:)

2013. máj. 31. 00:51
 5/22 Hazardteam ***** válasza:
69%
Elveszted tőlük a kontrolt (irányítást; nem véletlen hívják őket "tudatmódosító szereknek") Egyébként az alkohol is ide tartozik, Salamon sokat beszél a "hatásairól" és óva int tőle (ha valaki belekötne abba, hogy Salamon borról beszélt: az elv ugyanaz és ő még valszeg nem ismerte a pálinkát)
2013. máj. 31. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 szpeti1991 ***** válasza:
75%

Mindennel úgy kell élni, ahogy még nem káros. Ha két pohár bort iszol meg egy beszélgetés közben, az nem káros. Nem roncsolja a szervezeted (tartod a mértéket).

A drogokat azért vehetjük szigorúbbnak, mert ott ritkán van olyan "termék", amely ne lenne kis fogyasztásban káros... és az egyetlen "haszna" a tudat módosítása, a szervezet károsítása útján szerzett örömérzet. Hiába van a "fűnek pozitív hatása" is (bár én nem tudok, azon kívül, hogy örömérzetet okoz és fájdalmat csökkent, de örömérzetet okozhat egy baráti program is, fájdalmat meg tudunk mással is csillapítani), a negatívak jelentősen erősebbek.

2013. máj. 31. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

@szpeti: Szerinted az a szer, amelyik a magyarországi összhalálozások 10%-át okozza, káros vagy sem?


Tipikusan kettős mércéjű ez az érvelésed, ami szerint egyes szerek fogyasztása kategorikusan rossz, más szereknél viszont csak a túlfogyasztás rossz. Ha nem ismered az összes szerre vonatkozóan a mértékletes és mértéktelen használat arányait és következményeit, akkor nem tehetsz megalapozott kettéválasztást.

2013. máj. 31. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Hazardteam ***** válasza:
68%
Éppenséggel ez a fű örömérzetet okoz is egy tévhit. A fű felerősíti az érzékelést. Ha jó kedved van azt is, de ha rossz, azt is. Ha pl. gyomorgörcsöd, fejfájásod van, depresszív vagy: ráerősít és hatványozottan fogsz szenvedni tőlük, ill. még lehangoltabb és sötét(ebb) gondolatokkal teli leszel. Erre sokszor a drogszimpatizánsok válasza az, hogy "dehát hawwai-on is termesztenek orvosi céllal". Jah.. az elfekvőben lévő betegeknek, akik kb. a halált várják, meg a rák végső stádiumában vergődő, gépekre kötött szerencsétleneknek. És az is vitatott (ráadásul "nagyon amerikai"; Értsd: "kutyák nem ugathatnak este 10 után", tilos a tengerparton pelenkázni, viszont legálisan telepíthetsz a szomszédod házába lehallgató készülékeket, ha beinvitált és nem magadtól mentél
2013. máj. 31. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 szpeti1991 ***** válasza:
100%

Természetesen káros az alkohol egy szint után, nem mondtam egy szóval sem azt, hogy nem. Sőt! De azt nem mondhatjuk az alkoholra, hogy mértékletes, kis fogyasztás esetén komolyabban káros lenne. Persze a "gagyi" alkoholokra ez már nem igaz (kommersz tömény vagy kannás bor), ott kis mennyiség is nagyon káros.

De a drog legjobb tudomásom szerint károsabb (cáfoljatok meg, ha tévednék...), legalábbis a drogok jó része.


De ha ez megnyugtat: előbb vagyok az alkohol betiltásának a pártján, mint a drog legitimizálása mellett (ami persze főleg a fűnél merül fel). És, ahogy az előttem szóló írta, az orvosi felhasználás is vet fel kételyeket, engem még nem győzött meg senki, hogy azt feltétlenül használni kell. De se nem orvos nem vagyok, se nem biológus, de ha népszavazás lenne, egyelőre saját vélemény alapján az orvosit is elvetném.

2013. máj. 31. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
24%

Hát ha már mértékletességnél tartunk akkor akármelyik drogot lehetne használni kis mennyiségben, hisz az alkohol is csak "nagy" mennyiségben (meg persze minden más is) káros. Nagy mennyiségben minden káros, még a vitaminok is. Az én véleményem az, hogy mivel mindent Isten teremtett, ezeket sem véletlenül hozta létre, biztos meg volt az oka(párszor el is méláztam ezen betépve:). Így hülyeség lenne kijelenteni, hogy a drogok károsak a vitaminok meg nem, hisz minden csak mennyiség kérdése. Még mielőtt valaki rákérdezne, kitérnék arra, hogy a vitaminok természetesen szükségesek az emberi szervezet számára a drogok pedig nem. De azt ne felejtsük el, hogy a drogok is csak megváltoztatják magát a szervezet működését, tehát az "élmény" amit átélsz, csak közvetve van a drogoktól. Pl az extasy egyszerűen leírva boldogabbá tesz, de nem maga a szer, hanem olyan vegyületek szabadulhatnak fel az agyban melyek normál állaptban blokkolva vannak. Még egyszerűbb példa a csoki, boldogság hormon szabadul fel, mely ott van csak kötött állapotban. Szóval a drog izagából csak egy segéd eszköz ahhoz, hogy olyan vegyületek érvényesüléhessenek benned amelyek alapban is ott vannak, csak lekötve.


Véleményem szerint nem bűn ha kipróbálsz ezt azt. A baj ott kezdődik, ha kicsúszik a kezedből az irányítás.

Ez pedig nem a drog hibája, hanem a gyenge jellemé. Egy gyenge akaratú embert könnyű befolyásolni, így könnyen válik belőle drogos, vagy bűnöző, attól függ melyik találja meg előbb és melyikben lát könnyű pénzt...


Később talán mélyebben is belemegyek, csak előbb látni akarom a reakciókat. Vannak dolgok amikre nem érett meg még az emberiség, hogy megtudja... :)

2013. máj. 31. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!