Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van értelme Isten angyalaihoz...

Van értelme Isten angyalaihoz is imádkozni?

Figyelt kérdés
Keresztény vagyok, nem szoktam így tenni, de sok kereszténynél tapasztaltam ilyet, de nem igazán tudom, hogy egyáltalán helyes-e, és ha igen van ennek-e egyáltalán értelme, mert hát én úgy tudom, hogy az imák Istenhez csak Jézuson keresztül jutnak el, nem?

2013. máj. 31. 20:02
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Hitetlenek, ha kérhetném kíméljenek! :)
2013. máj. 31. 20:04
 2/16 anonim ***** válasza:

Az tény, hogy vannak őrangyalaink, de szerintem az imáink nélkül is teszik a dolgukat, ezt igazából nem tudom.


De az biztos, hogy Jézus és Isten az első! Én csak hozzájuk szoktam imádkozni.

Aki pedig abban reménykedik, hogy Mária vagy József vagy más Bibliai személy meg tudja őket hallgatni, azok tévednek.

2013. máj. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Jézus jó példa a számunkra ebben a tekintetben, hiszen ő mindig Istenhez imádkozott és nem angyalokhoz vagy szentekhez.
2013. máj. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

De mi nem vagyunk Jézusok elnézést. Mi Jézust követő emberek vagyunk és csak is Jézus által, Jézuson keresztül tudunk valamit is tenni.

(ha tévednék akkor javítsatok ki kérlek)

2013. máj. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Szerintem nem tévedsz...mostanában folyton ezen kattogok, mert hát pont az volt bennem is, hogy az angyalok Isten utasítására úgy is teszik a dolgukat...!

De végül is hibát azzal, h ha vkik így tesznek még is csak nem követnek el, igaz? Vagy azért szóljak nekik, hogy de mi értelme?

2013. máj. 31. 21:06
 6/16 anonim ***** válasza:
62%

Nincs és tilos.

Az angyal teremtett lény, imádkozni csak Istenhez szabad.

2013. máj. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Misikém rúgd már bokán az öreget, hogy csináljon valamit, vagy törd már fel a számítógépét, amíg alszik."


"Gabikám drága, te vagy a kedvence a faternek, rád biztos hallgat, ha leitatod."


Ezeknek lenne értelme?

2013. máj. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem bűn az angyalokhoz szólni. Istenként imádni őket nyilvánvalóan nem szabad, de meg kell adni a tiszteletet nekik is, hisz Bálám is földre borul az ÚR angyala előtt.

Hogy értelme mennyi van? Hát értelme akkor van, ha tudod, hogy egy angyal van a közeledben, akkor szólhatsz hozzá, de a Bibliából ismert angyalokhoz szólni nem hiszem, hogy sok értelme lenne, nem istenek ők, hogy mindenütt ott legyenek.

2013. máj. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nincs és tilos is.

Közbenjárást kérhetsz tőlük az istennél, de ennek sok értelme nincs, mert annyi szavuk van nála, mint neked. No meg nem is az a dolguk, hogy veled foglalkozzanak, hanem az isten parancsait teljesítik.


Amúgy hitetlen vagyok, de van alapműveltségem.

2013. jún. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Üdv!


"És én János vagyok az, a ki ezeket hallottam és láttam: és mikor hallottam és láttam, leborulék az angyal lábai előtt, hogy őt imádjam, a ki nékem ezeket megmutatta vala.

Az pedig monda nékem: Meglásd, ne tedd; mert szolgatársad vagyok néked, és a te atyádfiainak a prófétáknak, és azoknak, a kik megtartják e könyvnek beszédeit. Az Istent imádd." - Jel 22,8-9

2013. jún. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!