Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha van már tetoválásom, nem...

Ha van már tetoválásom, nem fogja Isten elfogadni a megtérésem?

Figyelt kérdés

Olvasgattam itt az oldalon ezzel kapcsolatban egy rakás kérdést, és mindenhol ugyanazokat a kirekesztő kijelentéseket látom, hogy a tetováltak hatalmas bűnt követtek el Istennel szemben, és hogy tilos bármilyen minta viselése a testünkön, hiába, hogy például az a kereszt szimbólum.

De mi van akkor, ha egy tetovált ember megtér?? Ugye, az ábrákat nem tudja leszedni magáról, így mi lesz? Örökké kétségbe fogják vonni a hitét, csak azért, mert van pár tetoválása?

Örülnék, ha leírnátok ezzel kapcsolatban a véleményeteket.


2013. máj. 31. 23:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy is, emiatt ne aggódj. Én találkoztam már ilyennel és nem vettem észre, hogy kiközösítenék őket.

De ha már megtérsz, akkor azt tudnod kell, hogy nem az emberek véleménye kéne, hogy számítson, hanem Istené, és Ő úgy fogad el, ahogy vagy. Tetkó ide, tetkó oda, Ő szeret, vár téged és örülni fog neked. :)

2013. máj. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
100%
Istennek nem számít a múltad, a hibáid, a külsőd, ő úgy szeret és olyannak fogad el, amilyen vagy. A hívők talán már nehezebben fogadják el, de ez ne érdekeljen. :)
2013. jún. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:

#2 vagyok, ezt a kérdést találtam a vallás topikban: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


vannak irtó hülye válaszok, de van pár értelmes hozzászólás is. Innentől már neked kell eldöntened, hogy hogyan értelmezed a bibliát..

2013. jún. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Mulder614 ***** válasza:

Isten a belsőket kutatja nem a külsőt. Bár tényleg a biblia kijelenti hogy ne tetováld magad mégsem halálos bűn. Egy alapelv amit vagy betartasz vagy nem!

Attól még hogy tetovált valaki a megtérése nem korlátozott.

2013. jún. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

A tetoválást 3Móz 19:28-ban tiltotta meg Isten. Ez egy ószövetségi törvény volt. Az újszövetségben Isten kimondja, hogy a tételes törvényt érvénytelenné tette (Ef 2:15).

Tilos volt például a halántékról a hajat lenyírni, kétféle anyagból szőtt ruhát viselni, dolgozni szombaton, vagy disznóhúst enni vagy vérrel együtt enni húst, stb. Az ehhez hasonlók tehát ma már nem érvényesek.

De nem minden ószövetségi törvényt szüntetett meg az újszövetség, érvényben maradt pl. a bűnök tiltása, mint pl. a paráznaság, homoszexualitás, varázslás, stb. A varázslás egy olyan cselekedet, amely Istenen kívül valaki vagy valami másnak hatalmat tulajdonít. Ha pl. valaki azért tetováltat magára egy keresztet, mert azt gondolja, hogy az valamitől megvédi, az varázslás. A tetoválást nyilván nem nagyon lehet eltávolítani meg nem is kell, de a gondolkodást erről meg lehet változtatni, ez a megtérés.

Jézus megígérte azoknak, akik az ő országát és igazságát keresik az első helyen, hogy gondoskodik a szükségleteikről (étel, ruházat), példákat hozva madarakról, virágokról, akik nem is dolgoznak, Isten mégis eltartja őket (Mt 6:25-34).

2013. jún. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
Attól még ember az ember, csak mert tetoválása van. Én magam se nem anyagelvű, se nem túl spirituális nem vagyok, de ha végig vezetsz egy ésszerű gondolatmenetet, arra jutsz, hogy Isten szabad akaratot adott minden embernek. Ha kettévágatod a nyelved és még a pittyeden is vágsz egy lyukat, csak hogy a szád kinyitása nélkül kidughasd a nyelved, de utána megtérsz/nem térsz, attól még te az ő gyermeke vagy. Nem az számít ki, milyen vallású, rangú, testű, milyen testékszereket visel, hanem az a lényeg, hogy milyen a gondolkodása, embersége mások felé.
2013. jún. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Le tudod szedni magadról az ábrákat.

2013. jún. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Isten miért lenne olyan kirekesztő, mint néhány elvakult ember itt a fórumon?
2013. jún. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nem számít. Megértetted, hogy bűn tetoválást csinálni és ha meg is tetted, az Urat nem fogja ez érdekelni. Megtörtént ami megtörtént, többet ne csináld.
2013. jún. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Korinthusbeliekhez írt I. levél 7. rész

17. Csak a mint kinek-kinek adta az Isten, a mint kit-kit elhívott az Úr, úgy járjon. És minden gyülekezetben ekképpen rendelkezem.

18. Körülmetélten hivatott el valaki? ne fedezze el azt; körülmetéletlenül hivatott el valaki? Ne metélkedjék körül.

2013. jún. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!