Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetek hívő anélkül, hogy...

Lehetek hívő anélkül, hogy vallásos lennék?

Figyelt kérdés
2013. jún. 3. 22:47
 1/9 sándorjános ***** válasza:

Simán. Kell egy rendezőelv, amihez fordulhatsz ez akár egy tárgy fétise is lehet (ha istenben nem hiszel, mint ateista). A világ legnagyobb abszurditása, hogy a semmiből egyszerre lett valami. Itt érhető nyomon "isten" vagy valamilyen nem evilági beavatkozása az éterben és anyagok összefüggéstelen rendszerében. Ez a szikra volt az ősrobbanáskor.

Én speciel istent alaktalannak gondolom, de mégis értelmes és körbefog minden belső (fizikai és kémiai) rendszert. Voltaire - "Ha isten nem volna, ki kéne találni".

Nem érdemes felűlni bármilyen gondolati síkon bizonyítatlan, vagy feltételezhetetlen ellentmondásokkal ellátott vallásnak. (pl: Zuz a föld istene és Teé a szél fújta össze az embert és a földön minden az ember keze nyomán született)

Az ilyen munkák (Biblia, Korán, Szanszkrit iratok stb.) olvasását és erkölcsi elveik betartását, vagy elvetését az egyénnek kell megszabnia, ahogy azt hogy elhiszi-e a dolgok megtörténtségét ("Én hiszem, hogy a tékozló fiú esete valóban megtörtént" - holott alaptalan), vagy annak pusztán irodalmi és jellemfejlesztési, esztétikai, erkölcsi vonullatának hisz és fogadja el.

2013. jún. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehetsz.
2013. jún. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nincs más mód
2013. jún. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 yuda ***** válasza:

Ha arra gondolsz, hogy mennyi liturgia van a vallásban, aminek semmi köze --konkrétan a bibliára gondolok,...szóval akkor persze hogy lehetsz. Sőt még tisztább életet is élhetsz, ha a bibliát tartod egyedüli mércének, nem pedig idők során kialakult tradíciókat.


Isten igéjét tartalmazza a biblia, a vallások jó része pedig rárakódott emberi tradíciókat, ami sok esetben még ellene is mond az Írásnak.

Én inkább azt nem értem, miért védik annyira a vallásosak a vallásukat a bibliai igazságoktól, mikor egyérteműen látszanak az elhajlások.

2013. jún. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem, én úgy értem, hogy Istenben hiszek, de a vallásokban és a bibliában nem.
2013. jún. 4. 18:22
 6/9 yuda ***** válasza:

Ja értem. Így már világos.

Természetesen lehetsz hívő.

Hihetsz a papucsorkán szellemében, vagy a moszatkígyó istenben. Kitalálhatsz bármi mást, képzelőerőd szerint.

Elnevezed istennek és hiszel benne. Kitalálsz magadnak istentiszteleti formát, hiszen olyan kreatív vagy :D


Mi pedig, akik hívők vagyunk, nem magunknak találjuk ki az isteneinket, sőt még tippelnünk sem kell, hogy Ő milyen, hanem a bibliából ismerhetjük meg.

Biblia nélküli tippek szükség szerint fars eredményhez vezetnek. Lelked rajta, én szóltam és dönts jól.


Én a Mindenható, Örökkévaló Istent szolgálom, mert Ő adott számomra megmenekülést, üdvösséget: Jézus megváltását elfogadtam és meggyőződésem, hogy ezen kívül nincs más név, amely által lehetne az embereknek megtartatás.

Ezt az utat ajánlom neked is, ha elfogadod.

Teljességgel kizárok minden más lehetőséget.

Jézus kijelentette magáról, hogy Ő az egyedüli út az Atyához és nincs más.

Elég kirekesztő. :D

Ez van.

Ismétlem, dönts jól, mert ha igazam van, bármi mást csinálsz ezen kívül, akkor elveszel. :)

2013. jún. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

1.) A Biblia megjelenése előtt is hittek Istenben.

2.) Na és a racionalista unitariánusok?

3.) Mi van, ha érzem Istent, de a Bibliát nem? Meg nem is tudom elhinni azokat a meséket?

2013. jún. 4. 18:47
 8/9 A kérdező kommentje:
4.) És mi van, ha Jézusban sem hiszek?
2013. jún. 4. 18:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Melyik istenben hiszel a tobb ezer kozul?
2013. jún. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!