Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A barátom vallásos családban...

A barátom vallásos családban nevelkedett és hívő ember. Én azonban nem vallásos családban nevelkedtem. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Sokat mesélt nekem az egészről és kezdem úgy érezni hogy nekem is "tetszik ez". A baj az hogy már 19 éves vagyok. Nem késő ilyenkor belekezdeni? Nem néznének rám rossz szemmel egy gyülekezetben pl?
2011. júl. 2. 23:13
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
A szerelmetekben és a kapcsolatotokban higgyetek először ,aztán ez már nem probléma. Nem bírsz ki egy vasárnapi asztal melletti imát vagy mi itt a probléma?
2011. júl. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
sosem késő elkezdeni,^^ és "sztem sok gondot nem okoz egy ilyen dolog,
2011. júl. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Dehogy baj! Ha valóban úgy érzed, hogy ez hiányzik az életedből, akkor csak bátran. Nem fognak rád furán nézni, általában örülni szoktak inkább a gyülekezet tagjai.

De szerintem tényleg csak akkor mélyedj bele a dologba, ha komolyan gondolod.

2011. júl. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem baj. Sok ilyen ismerősöm van aki huszon valahány évesen került templomba. Még egy református pap ismerősöm is van, aki megismert egy katolikus lányt, összeszerelmesedtek aztán elvette feleségül (pedig másik gyülekezetből jött)


Nem késő ilyenkor, akármikor bele lehet kezdeni. Örülj, hogy legalább a barátod veled van és nem vagy egyedül. Ez sokat könnyít. Ismerek olyat is, aki egyedül jött. Nem néznének rád rossz szemmel. Az idős nénik meg oda lennének értetek, hogy milyen szép pár vagytok (persze azért szemérmesek legyetek)


Nincs semmi, amiért rosszul kell érezned magad és semmi sem kötelező amit nem szeretnél.


20f (református)

2011. júl. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Az előttem szólóval nem értek egyet. Ha nem is gondolod komolyan, csak kíváncsi vagy, akkor is elmehetsz a gyülekezetbe, megismerni milyen. Mint mondtam, semmi nem kötelező.
2011. júl. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ne legyél csak azért vallásos mert ő is az. nem éri meg. Azt megfigyeltem, hogy egy hívő ember tudat alatt, de mindig megpróbálja a nem hívőt is a hit felé terelni. Ezt nem tudom jobban leírni, de nálad is ez lehet.
2011. júl. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ahogy itt néhányan kitértek rá, a ti kapcsolatotok a barátoddal egy dolog. És megint más dolog a te kapcsolatod Istennel, melyről a hit szól. A kettőt ebben a fázisban nem szabad összekeverni, mert kérdésessé válik (saját magadban is), hogy milyen az indítékod a barátod és a vallása iránt.


Sohasem késő elkezdeni! Nem ez a probléma.

Ha már stabil (de tényleg!) stabil lábakon áll a kapcsolatotok, akkor ettől elkülönítve érdemes megismerni Istent, hogy annak még csak az árnyéka se vetüljön rá, hogy azért kerültél közel a barátodhoz, mert vallásos volt.


Nem az ő vallása a lényeg, hanem az igazság. Ha ez egyezik, semmi probléma. Éppen ezért a te személyes kapcsolatod a lényeg Istennel. Ezt az utat csak neked személyesen szabad megtenned és nem befolyásolhat az, hogy "de a párom is ezt vallja, ezért én is". Ez nem lenne őszinte lépés - érted?

2011. júl. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!

Soha nem késő, még hatvanévesen sem az.

Hallottam olyat, hogy egy negyvenéves ateista vallásos lett.

Ismerd meg a párod vallását, de ne azért válaszd az ő vallását, mert ő is x vallású, hanem mert ez nálad tényleg szívből jön.

Üdv: 29/L

2011. júl. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem minden vallásos nagyon örül amikor azt látja hogy valaki megtér vagy akár csak érdeklődik Isten vagy a hit iránt. :) Sőt, azt hiszem a világon az egyik legszebb és legcsodálatosabb dolog az amikor egy korábban közömbös ember elkezd érdeklődni. :)

Szerintem se késő belekezdeni, az emberek néha teljesen változatos életkorokban kezdenek megtérni (vagy érdeklődni). Én például 32 éves koromban tértem meg újra (bár igaz hogy fiatalkoromban hívőnek neveltek, de aztán 20 év körül abbahagytam a vallásgyakorlást).

Kérdezd meg a barátodat hogy hajlandó-e veled elmenni hittanra (talán neki se árt egy kis ismétlés :)), ez valószínűleg jó kezdet lenne.

2011. júl. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
fura pár lehet az, ahol ez nem volt szempont a kapcsolat előtt. biztosan minden keresztény örül annak ha valaki csatlakozik a közösségükhöz
2011. júl. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!