Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi kegyelemből vagy...

Jehova tanúi kegyelemből vagy cselekedetekből üdvözülnek?

Figyelt kérdés
Mit jelent a kegyelem szó?

2013. jún. 4. 08:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom: cselekedetekből. Náluk nincs kegyelem, csak kinemérdemelt kedvesség. Az pedig nem ugyanaz. Mert nekik Isten kedves,és nem kegyelmes.
2013. jún. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Abban abszolút igaza van a tanúknak, hogy tenni is kell valamit és vannak dolgok, amiket nem lehet megtenni.

De amit tenni kell, nem az emberek üldözése stb., hanem Jézus tanítása szerint élni, emberségesen.


Jakab Apostol levele 2. rész

12. Úgy szóljatok és úgy cselekedjetek, mint a kiket a szabadság törvénye fog megítélni.

13. Mert az ítélet irgalmatlan az iránt, a ki nem cselekszik irgalmasságot; és dicsekedik az irgalmasság az ítélet ellen.

14. Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit?

15. Ha pedig az atyafiak, férfiak vagy nők, mezítelenek, és szűkölködnek mindennapi eledel nélkül,

16. És azt mondja nékik valaki ti közületek: Menjetek el békességgel, melegedjetek meg és lakjatok jól; de nem adjátok meg nékik, a mikre szüksége van a testnek; mi annak a haszna?

17. Azonképen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.

18. De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.

19. Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek.

2013. jún. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Nyílván tenni kell érte, de nem attól függ, hogy hány órát prédikál, vagy hányszor vesz részt az összejöveteleken vagy át veszi-e az örtorony tanúlmányozási cikket. Sajnos a gyüliben ez terjedt el, hogy nem biztos a megmentésed ha nem prédikálsz x órát stb.....
2013. jún. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz,


A magukat "Testvéreknek" nevezők akik aktív tagjai a gyülekezetnek és ismerik, "gyakorolják" ezt az életet itt kiforgatnak dolgokat, és azok akik már nem Tagjai a gyülekezetnek azok is.

Bőséges támogatókra találtak azok között az emberek között, akik amúgy is gyűlölik a Tanúkat a prédikálásuk miatt.


Isten irgalomból, kegyelemből fog mindenkit megmenteni aki megérdemli, amihez azért nem árt a neki végzett tettek, imádat, hiszen a hit a cselekedetekből látható.

2013. jún. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Te tanú vagy kérdező?
2013. jún. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A kegyelem szó jelentése: A büntetés elengedése vagy lemondás a bosszúról annak a részéről, akinek a másik fél teljesen ki van szolgáltatva.

Mi a ki nem érdemelt kedvesség? Olyan kedvesség, melyet valójában nem érdemelhetünk ki. Olyan kedvesség fogalmát foglalja magában, amely olyasmit adományoz valakinek, amire az illető nem szolgált rá. Ilyen Jézus váltságáldozata az emberiség számára.


Senki sem érdemli meg azt magától, hogy üdvözüljön. Ezét van szó KI NEM ÉRDEMELT kedvességről. Semmilyen cselekedet, amit tökéletlen emberek visznek véghez nem eredményezi az üdvözülésüket csak úgy. Ha csupán cselekedet eredményezhetné az üdvözülést, akkor nem lett volna szükség arra, hogy Jézus meghaljon értünk.


Viszon cselekedetek is kellenek.

Zsidók 5:9 - csak is azok meríthetnek hasznot Jézus váltságáldozatából, akik engedelmeskednek - ez nem csak szavakat foglal magában.


János 3:16 - annak lesz örök élete, aki hisz Jézusban


Ahogy az egyik előttem levő hozzászólásában a Bibliát idézte, a hit cselekedetek nélkül halott: Jakab 2:17-26. Kell, hogy tegyük, amit Isten elvár tőlünk.


De ez minden emberre vonatkozik, aki üdvözülni akar, nem csak Jehova Tanúira. Az, hogy Isten mit vár el tőlünk, benne van a Bibliában.


Üdvözlettel,


Betty M.

2013. jún. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 nagylzs ***** válasza:

> Jehova tanúi kegyelemből vagy cselekedetekből üdvözülnek?


Hogy van-e üdvözülés, és hogy ki üdvözül Jehova tanúi közül (ha valaki egyáltalán), az hitkérdés. Számomra nem világos a kérdésed. Arra vagy kíváncsi, hogy az ő hitük szerint mi kell az üdvözüléshez? Vagy arra vagy kíváncsi, hogy mi kell hozzá valójában?


A kegyelem szó jelentése sem világos. Attól függ kit kérdezel. Itt is arra lennél kíváncsi hogy mi Jehova tanúi vallásának (?) hivatalos álláspontja? Vagy csak arra vagy kíváncsi hogy úgy általában ki mit ért alatta? Szerintem több fajta kegyelem is van, és ezek között vannak olyanok amik kitaláltak, vagy nem bizonyíthatók. Az úgynevezett "Isteni kegyelem" a nem bizonyíthatók között foglal el helyet, és a vallásos emberek legtöbbször különös jelentőséget tulajdonítanak neki.

2013. jún. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es! Leírták előtted, hogy mi a hivatalos BIBLIAI álláspontjuk ebben a Tanúknak - pont az előtted szóló írta le.
2013. jún. 5. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Névtelenül nevű ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy nem nagyon található a kegyelem szó az Új Világ Fordításban. Kerülik, nem értik. Cselekedetek általi megmenekülést hirdetnek, és ezt nyomatják a tagjaik fejébe is.

Arra a kérdésre, hogy hiszed-e hogy téged is megváltott Jézus Krisztus a bűneidből, válaszolnak ugyan valamit, de az nem egy hatalmas rövid igen lesz. Nem értik ezt.

2013. jún. 5. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Én úgy tudom, hogy nem nagyon található a kegyelem szó az Új Világ Fordításban. Kerülik, nem értik. Cselekedetek általi megmenekülést hirdetnek, és ezt nyomatják a tagjaik fejébe is."


Ez a "cselekedetek általi megmenekülés" egy hazugság! Akárki hazugsága, akkor is csak hazugság. Látod kedves Névtelenül, hogy milyen káros, mikor minden marhaságnak bedőlsz? Nem használjuk a "kegyelem" kifejezést, mert a "ki nem érdemelt kedvesség" sokkal kifejezőbben és pontosabban adja vissza azt a gondolatot, amit a Biblia tanít nekünk.


Ha képesek volnánk tökéletesen eleget tenni Isten minden követelményének, akkor kiérdemelt kedvesség lenne a részéről megadni nekünk a megígért áldásokat. De Jehova Isten és Jézus Krisztus olyan kedvességet tanúsít irántunk, amelyet nem érdemeltünk ki.

A J. H. Thayer-féle A Greek-English Lexicon of the New Testament című könyv megmagyarázza a Pál apostol által használt kifejezés jelentését, amely leírja Istennek ezt a tulajdonságát: "A (kha΄is) szó olyan kedvesség fogalmát foglalja magában, amely olyasmit adományoz valakinek, amire az illető nem szolgált rá." Egyetlen tettünk sem érdemli meg Isten áldását. Ez ki nem érdemelt kedvesség az ő részéről, ahogy Pál mondja. Ha őszintén megteszel minden tőled telhetőt, hogy eleget tegyél az Isten iránti kötelezettségeidnek, légy boldog, hogy megtetted. Jehova nem kíván tőled többet.

A szöveg ezen komplex jelentését a szimpla "kegyelem" nem képes visszaadni.

2013. jún. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!