Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak én tapasztaltam azt hogy...

Csak én tapasztaltam azt hogy az apácák a legálszentebbek?

Figyelt kérdés
Azt mondják hogy mindenkit el kell fogadni ahogy van , közbe meg ők keresik a legjobban másokban a hibát. Mióta több egyházi személyt ismerek egyre jobban kezdem elveszteni a hitemet. Olyan kiábrándítóak ezek a dolgok.

2013. jún. 4. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Nem az egyházban és a önjelölt mumusokban kell hinni.
2013. jún. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%

Nem az apácákat, papokat vagy a pápát kell követnünk, hanem egyedül Jézust.


-tattilaboy

2013. jún. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Valami egyházi suliba jársz?


én ismerek egy rakás tök jófej papot és nővért is, akik tényleg példaértékűen élnek. Nem "meszelt sírok", nem lehet beléjük kötni, mert a pici dolgokban is azt a Jézust követik, akit hirdetnek.


Persze ismerek nem jófejeket is.


Az a helyzet, hogy mindenkinek napról napra újra meg kell térnie, aki kereszténynek vallja magát. Ha ez túl sokszor elmarad, besavanyodik az ember és nem veszi észre a saját szemében a gerendát. Ez történhetett azokkal is, akikről írsz. De nem mind ilyenek, nem éri meg általánosítani, mert akkor nem tudsz nyitott lenni azokra az emberekre az élet semmilyen területén, akikkel valóban megéri szóbaállni, kezdeni valamit.

2013. jún. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Eddig csak jófej apácát ismertem meg, egyiküknek különösen sokan köszönhetek. Persze ez nem azt jelenti, hogy mindenki tündérbogár, de azért így általánosítani sem kéne, hogy mind álszent és szemét.
2013. jún. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Teréz anya is álszent volt? Vagy Margit, IV. Béla lánya?
2013. jún. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 szpeti1991 ***** válasza:
81%

Nem a vallás és az egyház mondja azt nekik, hogy ilyenek legyenek, a vallást ne hibáztasd egy-egy ember hülyesége miatt. Mert ugye az apáca is ember, ugyanúgy földi, gyarló halandó, mint Te vagy én.

Egyébként nekem is főleg jó élményeim vannak apácákkal és papokkal, pedig két egyházi iskolába is jártam, egyik helyen főleg nővérek (Angolkisasszonyok), másikon főleg papok (ciszterciek) tanítottak :) Az általánosítás mindig rossz fele visz :)

2013. jún. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom hogy mennyire számít ez:

de én vallásos suliba jártam és voltak tanárok akik nagyon ordíbáltak velünk és leégedtek vagy siettetek minket.

Ahóz képest hogy nagyon vallásosak voltak nem szerettek minket.

Mondjuk a kifejezetten biblia/hittan tanárunk irtó kedves volt nem mint a töritanár..

2013. jún. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szpeti1991 ***** válasza:
81%
Vallásos emberek sem tökéletesek. A mélyen vallásosak ellenben törekednek rá. Senki nem a vallása miatt lesz rossz ember (talán a szcientológusok kivételével).
2013. jún. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
13%

8-as, teréz anya iszonyatosan álszent volt.

Olvasd el erről Cristopher Hitchens könyvét.

2013. jún. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!