Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan ember, aki sosem...

Bence87 kérdése:

Van olyan ember, aki sosem születik meg, sosem fog létezni?

Figyelt kérdés

Ha belegondolok, akkor én nem léteztem mindig, hanem a születésem pillanata egy konkrét időpont. Tehát azelőtt nem léteztem. Vannak körülöttem emberek, velük ugyanez a helyzet. Előttem is éltek emberek, akik már meghaltak, és utánam is fognak születni új emberek.


Na de a Földön csak véges számú ember élhet. Akkor ez azt jelenti, hogy végtelen sok olyan ember van, aki sosem születik meg? Nem az lenne az igazságos, ha végtelen sok ember születne meg?


Mert gondoljatok bele: ha csak véges számú ember születik meg valaha is, akkor mindig lesz olyan ember, aki még nem született meg. Velük mi van?


Pl. én ugye ebbe a korba születtem meg, de így kiszorítottam valaki mást, aki helyettem születhetett volna meg. De ennek a valaki másnak már nem biztos, hogy lesz ideje megszületni, mielőtt elpusztul a Föld.



2013. jún. 5. 20:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Ezért nem fogadunk el legjobb havertól üdítő italt. Valami biztos van benne.
2013. jún. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Jó, de te abból indulsz ki, hogy a lelkek vagy szellemek léteztek még a megszületés előtt és végtelen példányban.

Na de akkor minek jöttek a földre?

Ha hiszel Istenben meg fogja oldani a dolgot igazságosan.

Ha nem hiszel benne, csak valami félig magától működő káoszban, akkor pedig nincs szükség igazságra.

De jó gondolat volt.

2013. jún. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Kieg.:


Mert ugye mindig megszülethet egy új ember, mindig létrejöhet egy új lélek, aki különbözik az összes többi valaha élt embertől.


Tehát szerintem az lenne az igazságos, ha végtelen számú lélek jönne létre, azaz végtelen számú ember születne, mert akkor mindenkinek lenne élete. Ellenkező esetben végtelen sok olyan lélek lesz, aki sosem született meg.

2013. jún. 5. 20:51
 4/21 A kérdező kommentje:

#2-es:


nem abból indulok ki, hogy már eleve léteztek a lelkek a megszületésük előtt. Pont azt mondom, hogy mindenki a születésétől fogva létezik. De ezek szerint mindig marad olyan ember, aki sosem létezett és nem is fog soha létezni, hacsak nem születik meg végtelen számú lélek.

2013. jún. 5. 20:54
 5/21 anonim ***** válasza:
Isten majd megoldja a problémádat. Mert hogyan miért nem jönne létre az, ami nem létezik?
2013. jún. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Akkor most tedd fel magadnak a kérdést, hogy mi lett volna ha nem most születsz meg, hanem mondjuk... soha?
2013. jún. 5. 21:01
 7/21 schocko ***** válasza:
Milyen hülyeség ez a "véges számú ember"-hablaty?..melyik szám ez?...innentől kezdve pedig teljesen értelmetlen a további okoskodás...
2013. jún. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy nagyon értékes ember vagyok és sajnáltam volna, ha nem születek meg. De bevallom nekem az is tök jó lett volna, ha nem kell megszületnem. A világ biztos más lenne... Hogy mennyiben az már más kérdés. Sok kicsi is sokra megy...

Aki pedig nem becsüli, nem érdemli.


Az egyik gondolkodás szerint mivel megszültek, köteles vagyok hálát adni, engedelmeskedni a szüleimnek akár rabszolgaként.

A másik gondolkodás szerint, legalább nekik kötelességük engem eltartani, ha már megszültek, mert senki nem kérte.

Szerintem a középút a jó. (habár bárki lehet öngyilkos, a választás ott van).


Egyébként meg aki nem létezik, nem sajnálja, hogy nem született meg. Nem is kell megszületnie, mert nem létezik.

Az emberi faj kihalásától félsz vagy mi?

Ez nem igazságosság kérdése. miért lenne igazságosabb, ha több ember jönne létre?


Bár abban igazad van, hogy rájuk is és a jövőre is gondolni kell, ha csak nem az az alap koncepció, hogy kiszeretnénk irtani magunkat és szenvedést okozni a gyermekeinknek.

2013. jún. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Hát ilyen hülye kérdést se olvastam még, az biztos.

Pedig már igen veterán vagyok a gyakorikérdéseken.

2013. jún. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 eric_one ***** válasza:

Helló Bence!


Mivel ezt a kérdést a vallás rovatban tetted fel, így reagálnék rá én is, a Bibliai világnézet alapján. A Bibliai antropológia szerint az ember nem csak test, hanem lélek, és szellem is. Szellemi lények vagyunk, egy testbe helyezve, akik itt a földön jelenleg csak átutazóként létezünk jó esetben 120évig max.


Jeremiásnak ezt mondta az Örökkévaló:

"Mielőtt az anyaméhben megalkottalak, már ismertelek, és mielőtt az anyaméhből kijövél, megszenteltelek; prófétának rendeltelek a népek közé."


Tehát fogantatásunk előtt már léteztünk a fentiek szerint. De más igékből is le lehetne vezetni ezt a következtetést.

2013. jún. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!