Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Jehova Tanúi...

Szerintetek Jehova Tanúi közül, hányan olvassák titokban vagy nyíltan a "tiltott" irodalmat, internetes oldalakat, és blogokat?

Figyelt kérdés

2013. jún. 5. 22:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ezt nem mi tudhatjuk, ha csak nem beszéltünk vagy beszélt valaki eddig mindegyikkel ezzel kapcsolatban a történelem folyamán.


tattilaboy

2013. jún. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%
Nemtudom de ezen az oldalon egyre több a jehovás, invázió zajlik :D
2013. jún. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
19%

Van egy egyszerű oka, ami miatt a hűséges Tanúk nem olvassák: NEM SZORULNAK RÁ!

Enélkül is meg tudják védeni a bibliai hitüket.

2013. jún. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
7%

csatlakozom a 3-as válaszolóhoz.


Akinek kétely mentes, erős alapokon nyugvó hite van cselekedetekkel, az tudja, hogy ezek voltak, vannak, és lesznek is, amíg Sátán világa fenn áll.


egyébként is hol írja a Biblia, hogy egy keresztény ilyet tegyen?


(Filippi 4:8) 8 Végezetül, testvérek, amik csak igazak, amik csak komoly figyelmet érdemelnek, amik csak igazságosak, amik csak tiszták, amik csak szeretetre méltók, amikről csak jót mondanak, ha van valami erény, és ha van valami dicséretre méltó, továbbra is azokkal foglalkozzatok.


Bár hova lapozok a bibliában, sehol nem olvasom, hogy Jézus követőinek jelenléte, vagy élete, ebben a világban felmagasztaló élmény lesz.

Sem a Biblia írói, sem Jézus nem írta, vagy mondta, hogy Isten népe élete irigylésre méltó.

Mindig is idegeneknek és vándoroknak érezték magukat ebben a világban, ez nem Isten világa, de ezt mindenki tudja.


Ábrahám-tól kezdve napjainkig:


(Héberek 11:13) 13 Hitben haltak meg mindezek, bár nem kapták meg az ígéretek beteljesedését, de távolról látták és üdvözölték azokat, és nyilvánosan kijelentették, hogy ők idegenek és ideiglenes lakosok azon a földön.


(János 15:20) 20 Tartsátok elmétekben a szót, melyet mondtam nektek: a rabszolga nem nagyobb az uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak;. . .


(Máté 10:16) 16 Íme! Elküldelek titeket, mint juhokat a farkasok közé; legyetek hát óvatosak, mint a kígyók, de ártatlanok, mint a galambok.

(János 15:19) 19 Ha része volnátok a világnak, a világ kedvelné azt, ami az övé. Mivel pedig nem vagytok része a világnak, hanem kiválasztottalak titeket a világból, azért gyűlöl titeket a világ.

(János 16:2, 3) . . .Igen, eljön az óra, amikor mindenki, aki megöl titeket, azt hiszi, hogy szent szolgálatot végzett az Istennek. 3 Ezeket azonban azért teszik, mert nem ismerték meg sem az Atyát, sem engem.

(János 17:15, 16) 15 Nem arra kérlek, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy őrködj felettük a gonosz miatt. 16 Ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak.

(2Korintusz 11:24, 25) 24 Zsidóktól ötször kaptam egy híján negyven botütést, 25 háromszor megvesszőztek, egyszer megköveztek, . . .

(Cselekedetek 16:21-23) . . .” 22 És a sokaság együttesen felkelt ellenük, a polgári főtisztviselők pedig, miután letépték róluk felsőruháikat, parancsot adtak, hogy vesszőzzék meg őket. 23 Miután sok ütést mértek rájuk, börtönbe vetették őket, és megparancsolták a börtönőrnek, hogy tartsa őket biztos őrizet alatt.

2013. jún. 6. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
19%

2-es hozzá szólónak tisztelettel:


Nem tudom neked hogy esne ha kis betűvel írnák le a tulajdon nevedet, úgy mint a Pál utcai fiúk c. filmben Nemecsek Ernőét.


S nem vagyok Jehovás.

Jehova Tanúja vagyok, vagy is arról az Istenről tanúskodom akit így hívnak.


egy ember a sok közül

2013. jún. 6. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Van fogalmatok mit jelent az üldözés szó? Ki is üldöz kit?

Szerintem nem üldöznek titeket, inkább ti vagytok akik lelkiterrorban tartjátok az embereket a világvége riogatásotokkal. És egy olyan képet alkottok Istenről akitől félni kell!

2013. jún. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Ha erre vagy kíváncsi szerintem akkor csinálj egy külön weboldalt ahol lehet szavazni. Van két gomb "nyíltan" "titokban".

S szabsz egy határidőt meddig lehet szavazni.


Annyi biztos hogy mindkét esetben lennének szavazatok.

2013. jún. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 nagylzs ***** válasza:
88%

Akkor most egy kis flame-elés!


> an egy egyszerű oka, ami miatt a hűséges Tanúk nem olvassák: NEM SZORULNAK RÁ!

Enélkül is meg tudják védeni a bibliai hitüket.


Logikai bukfencet vetettél, mert: Isten sem szorul rá a szeretetünkre. És mégis szereted!


Az ember alaptermészete a kíváncsiság. Az emberi tudás bővítése, a világról való ismereteink határainak feszegetése nem rossz! A tudás önmagában nem rossz és nem jó. A rosszra használt tudás a rossz (pontosabban: a rossz eszköze). A jóra használt tudás pedig a jó eszköze. Megtiltani mások megismerését, a szabadságok durva megsértése. Annak a szabadságnak a megsértése, amit állítólag Istentől kaptunk. És mielőtt ebbe belekötnél: a szabadságot mint fogalmat itt olyan értelemben használtam, hogy mindenki számára egyenlő jog. Tehát valakinek a szabadsága soha nem sérti egy másik ember szabadságát. Ha sérted más ember szabadságát, és azt a személyes szabadságodnak véled, akkor valójában önkényes vagy, és a saját önkényedet összekevered a szabadságoddal. A világról való ismereteid bővítése önmagában nem korlátozza mások szabadságát (!!!), és éppenséggel a saját Istentől kapott szabadságod megengedett használatának számít. Ezt a szabadságot, és a vele való harmonikus életet nem megtiltani, hanem éppen hogy védeni kellene. Mert a szabadság érték, és az értéket védeni kell.

2013. jún. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Névtelenül nevű ***** válasza:

Kedves 8-as!


Ritka velős összefoglalás volt. Bár többen látnák így.

2013. jún. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Olyan képet festünk Istenről akitől félni kell"


Úgy gondolod?

Vagy csak Te látod így?


A Biblia lapjain a Teremtő mindig is embereket használt fel más emberek figyelmeztetésére, hogy változtassanak az életükön és éljenek összhangban Isten akaratával.

Noé kezdetben ugyan ezt tette, miközben építette a megmentés eszközét

Jeremiás, Ezékiel, Ézsaiás Habakuk, Máté, Pál János,és még Jézus is figyelmeztették az embereket, akkor őket is lehetne azzal vádolni, hogy olyan képet festenek Istenről akitől félni kell.


Maga Jézus is megjövendölte Jeruzsálem elestét.


Maga a Biblia is írja:

(Jelenések 14:6, 7) . . ., 7 és harsány hangon ezt mondta: „Féljétek az Istent, és adjatok neki dicsőséget, mert elérkezett ítéletének órája; imádjátok hát Azt, aki az eget, a földet, a tengert és a vizek forrásait alkotta!”


(Ézsaiás 8:13) 13 A seregek Urát őt tartsátok szentnek, őt féljétek, és őmiatta remegjetek.”


Ez azt jelenti, hogy rettegni kell a Teremtőtől?

Nem, hanem akkor van okunk félni,ha engedetlenek vagyunk, és azoknak akik nem akarnak úgy élni, ahogy Ő kéri


Akkor kérdem Én miért vádolnak csak minket ilyesmivel, mikor maga a biblia is ezt írja?


"egy ember a sok közül"

2013. jún. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!