Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek miért teszik...

Szerintetek miért teszik tönkre a családokat Jehova Tanúi?

Figyelt kérdés
Hol írja a biblia, hogy fordulj el a családodtól?

2013. jún. 4. 20:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
20%
Sehol nem írja, ezért nem is tesznek tönkre családokat:)
2013. jún. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
53%

A Biblia is ír ilyenről (pontosan nem tudom, hogy hol), de a végidőkkel kapcsolatban írja, hogy majd a szülők a gyerekeik ellen fognak fordulni a gyerekek pedig a szülők ellen, mert lesznek akik a Sátánt és a pusztulást választják és lesznek akik Jézust.


Isten azt parancsolta meg, hogy tiszteljük szüleinket, viszont azt nem, hogy szeressük is őket vagy, hogy mindenben fogadjunk neki szót.


PL ha a te szüleid okkult cselekedetekre akarnak téged vezetni, hamis vallásra vagy az ördög imádatára, akkor csal ellenük fordulnál nem? Ha pedig a vallási meggyőződésük miatt meg akarnának ölni (mert pl az iszlámot követik) akkor csak otthagynád őket nem?


-tattilaboy

2013. jún. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
52%

Kedves előttem szólókkal értek egyet, pedig Ők nem Tanúk, Én pedig igen.

Ja és ez egyedi eset nem minden családban van békétlenség ez miatt, ez is csak egy provokáció.


"Egy ember a sok közül"

2013. jún. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%

Így van ahogy Attila testvérünk is írja.

Amikor Jézus arról beszél, hogy ha valaki nem gyűlöli meg érte a családját, akkor pont erről van szó.

Jézus nem azt mondta, ahogy sokan kicsavarják, hogy a családunkat gyűlölni kell és csak őt imádni, mint egy diktátort. Hanem azt, hogy Istennek fontosabbnak kell lennie, mint a bűn. Ha tehát a családod bűnbe akar vinni, akkor köteles vagy nemet mondani rá.

2013. jún. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
51%
Ja és az "egy ember a sok közült" is testvéremnek tartom, még ha nem is vagyok tanú :D
2013. jún. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Ezt értem, mégsem beszélnek azzal a családtagjukkal aki nem akar Jehova Tanuja lenni, egy idő után ellenségekké válnak egymásnak. Azért meg kell gyűlölnöm a testvérem, apám, anyám, mert nem hiszi azt amit én?
2013. jún. 4. 20:28
 7/21 anonim ***** válasza:
55%
Nekik azt tanítják, hogy aki nem az ő közösségükbe tartozik, az mind az ördög embere és ez miatt tartják magukat távol.
2013. jún. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
22%
De Attila testvérem jól megfogalmazta.
2013. jún. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
36%

köszönöm a megtiszteltetést, csak annyit, hogy az Én családomban sem mindenki Tanú, és boldogan élünk egymás mellett, azokkal nem beszélnek akik büntetésben vannak.

Nem kellene túlzásokba esni.


egy ember a sok közül

2013. jún. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Köszönöm, kedves Frank N. Stein és a többieknek is akik egyetértettek velem :)


Tudom, volt idő amikor ha a Jehova tanúi kerültek szóba akkor máris felvettem egy bizonyos ellenségeskedő formát és ezzel sokakat megsérthettem és azt hittem ez jó módszer a feddésre és hogy érzékeltessem másokkal, hogy milyen rossz a gondolkozásmódjuk a Jehova tanúinak és hogy ne kövessük őket.


Viszont ma hajnal 4-körül felkeltem és valami megmagyarázhatatlan módon fura érzések kavarogtak bennem, nem tudom mi lehetett az.

Aztán kínomban megnéztem az egyik kérdésemnél egy videóajánlót. "Jézust hallgasd!"-nevű válaszolónak köszönhetően, jöttem rá arra, hogy ahogy élek az nem helyes több ponton sem. Lehet, megtért keresztény vagyok, viszont ide ennyi nem elég, még csak ma értettem meg, hogy itt sokkal többről van szó.


Ezt nektek is ajánlom és természetesen mindenkinek :)


[link]

2013. jún. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!