Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Mi az igazság?...

Jehova Tanúi! Mi az igazság? A videó mely részével értetek egyet, és melyikkel nem?


2013. jún. 9. 00:12
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
21%

Kedves kérdező, mi a szándékod az ilyen videó mutogatással? A hűséges Tanúk nem moziznak a hitehagyottakkal kapcsolatos filmek nézegetésével, mert nincs értelme. Én sem foglalkozom ilyenekkel.

Téged érdekel a rólunk szóló igazság, az pl. hogy az ihletett Biblia szerint tanítunk és élünk-e, mint csoport???? Az elmúlt időben sokan, sokféle hasonló módszerrel próbálkoztak, ez nem a helyes formája a Jehova Tanúiról szóló igazság kiderítésének. Tudod miért nem? Röviden:


Hogyan tudhatod meg, hogy mi a helyes módja Jehova imádatának? Nem kell az összes vallás tanításait tanulmányoznod és egybevetned. Elég, ha megtanulod, hogy mit tanít a Biblia az igaz imádatról. Ezt így szemléltethetném: sok országban gondot okoz a pénzhamisítás. Ha az lenne a dolgod, hogy észrevedd a hamis pénzt, hogyan fognál hozzá? Megpróbálnád megjegyezni az összes különböző típusú hamisítványt? Biztosan nem. Hamarabb jutnál eredményre, ha a valódi pénzt tanulmányoznád. Ha már tudod, hogyan néz ki a valódi, felismered a hamisat is. Ugyanígy, ha meg tudjuk állapítani, hogy melyik az igaz vallás, akkor már felismerjük azt is, hogy mely vallások hamisak.


Tehát kedves kérdező, ha téged érdekel a pontos igazság, akkor az eredetit tanulmányozd (a Bibliát), mely ismeretében pontosan tudni fogod, hogy kik élnek abban a szellemben, kik nem.


Ha kérdésed van, tedd azt fel konkrétan, ne ilyen lecke formájában.

2013. jún. 9. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon jó videó, örülök, hogy megosztottad velünk!


Az első jehovistának pedig:


Pont nektek nem kellene jártatni a szátokat akik meghamisítják a biblia szinte minden egyes sorát! Megpróbáltok mindenféle hülyeséget belemagyarázni bizonyos versekbe ami valójában nem is úgy van.

Pl érdekes módon az 1914-es évszám is tőletek származik, nem pedig a bibliából. Vagy az hogy szerintetek Jézus egyenlő Mihály arkangyallal, vagy hogy az embereknek nincs is lelkük. Hazugság hazugság hátán. Még azt sem szabad elhinni amit kérdeztek, ti hamis próféták vagytok, nem azt tanítjátok amit Jézus, ti nem keresztények vagytok, csak össze akarjátok mosni magatokat velünk! Az pedig, hogy mit akar a jehovátok, arra mindannyian magasról teszünk, mert ez a ti kitalált istenetek, NEM A MIÉNK! Bálványimádók.

2013. jún. 9. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
26%

Nem vagyunk Jehovisták.

(Ezékiel 18:4) . . .. Amely lélek vétkezik, az hal meg.

A lélek nem halhatatlan, mert meghal e vers szerint,

akkor a biblia is hazudik..,?


Egyebek mellett sok más keresztény felekezet tudja azt, hogy a Teremtőnek ez a személyes neve.


Másrészről, nem a Tanúk közé tartozó, emberek állapították meg a lélek halhatatlanságról, hogy nem bibliai tanítás,

harmadrészt, az 1914-es évet, a bibliából kilehet számolni, Negyed részt pedig ha mi hazudunk akkor mások még inkább, ugyan is megváltónk Jézus születési dátumát összemostátok a Rómaiak hamis Istenének pogány imádatával,


mondván Jézus December 25.én született, és maga II. János Pál Pápa is elismerte amikor még élt,hogy Jézus nem ekkor született.

Nem beszélve olyan tanításokról, mint a papság nőtlensége, az egyneműek házasságának engedélye a biblia tanításának tiltása ellenére, a világban való részvétele, a paráznaság szabad gyakorlása a híveknek akiket már csecsemő korban megkeresztelnek annak ellenére, hogy a keresztség egy fogadalom tétel, és egy baba még nem is dönthet magától, és még sorolhatnám.

Nem egy reformer tiltakozott a sötét középkorban bizonyos egyházi tanítások ellen, amiért ezeket a "nagy keresztények" megöltek, de továbbra is támogatást kapnak az emberektől


Persze nem óhajtok vitát nyitni, de nem utálkozni kellene, hanem utána nézni a biblia tartalmának.

Hogy amit nekem egy ember mondott vagy Tanított, úgy vannak-e ezek, s nem egyből vakon elfogadni


Katy Weaver

2013. jún. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 Névtelenül nevű ***** válasza:
67%

Nem jó a hamis pénzes példa. Annó én is elhittem. Sajnos nem jó. Nem tudod megtanulni a valódi pénzt jellegzetességeit, ha nem ismersz hamisat. Ez azt jelenti, hogy nem tudod megállapítani a Jehova tanúi tanításainak az igazságtartalmát, ha nem ismered meg a független, általános felfogást a témában.

A hamis pénzes példa félrevezet. Igenis szélesíteni kell a látószögünket, és megvizsgálni magunkat. Időről-időre.

Aki pénzvizsgáló a valódi bankoknál, állandóan továbbképzésen vesz részt, ahol szélesítik a látószögét, megismertetik a legújabb hamisítási technikákkal. De azért sem jó a példa, mert az Őrtorony Társulatot eleve mint igaz pénzt szemléltet, ezért eleve benne van a sugallat, pedig a hamis pénzes példázatnak nem is így kellene kifejtenie a hatását. Ezt csinálja a Társulat, így vezeti meg az embereket.

Észnén legyetek!

2013. jún. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 Névtelenül nevű ***** válasza:
74%

Kedves Katy!


A Jehova tanúi nem jól súlyozzák azt a tényt és egyben információt, hogy a JHVH, azaz amit ti mint Jehova ejtetek ki, egyáltalán nem szerepel az újszövetségben. Abban, hogy ez így van, nagyon sokat segít nektek a saját fordítású kiadásotok, amibe a vezetőségetek - minden alap nélkül - mégis beleíratta 255 helyen. Ezzel a kiadással csengettek be az emberekhez, és terjesztitek azt, ami nem igaz.

Aztán a lélekkel kapcsolatban neked mint Jehova tanújának nem annak halhatatlan mivoltát kellene ellenezned, mert így azt a látszatot kelted az olvasókban, hogy egyébként szerinted is van lelke az embereknek. Ilyenkor rögtön őszintén beszélj arról, amit hiszel, és ne cáfolgasd olyan dolgok részleteit, amelyeknek az alapjait sem hiszed el.

Az 1914-et, bármennyire is nehéz elfogadni, nem lehetséges kiszámolni a Bibliából. Isten 70 évre hagyta magára a népét büntetésből. Az Ő közelségét a jeruzsálemi templom.szemléltette. Ez a templom 70 évig volt lerombolt állapotban, összhangban a 70 éves büntetéssel. A templomot szerintetek is, és a régészek szerint is ie. 517 körül építették újjá, ekkor ért véget a büntetés. Innen visszaszámolva a 70 év ie 587, amit az egézséges tanítás is mond, thàt nem ie 607, amit ti. A 70 éves büntetés tehát párhuzamos volt a templom leromboltatással, mert a Biblia szimbólumokkal is szemlélteti ezt számunkra, és a templom az egy szimbólum.

A karácsonnyal kapcsolatban elmondanám, mit is ünneplünk mi akkor: Krisztus földre jövetelének az ünnepét, ami egy megemlékezés arról, hogy ki tudja milyen hónapban és napon, de egyszer valamikor ez megtörtént, és ennek emlékére istentiszteleteket szoktunk tartani. Plusz, van egy emberi szokás, amely szerint ez a szeretet ünnepe, és ajándékozzuk meg egymást. Az 5, és a 7 éves gyerekem is tudja, hogy nem tudni, mikor született Krisztus, és hogy a karácsony az kettős ünnep: egy emlékünnep, és egy emberi ünnep, és mindkettő nemes célzatú.aki összemossa a kettőt, ő nem meggyőződéses keresztény, úgyhogy ne is beszéljünk róla.

Üdv, Névtelenül. :)

2013. jún. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:

Kedves Katy!


"(Ezékiel 18:4) . . .. Amely lélek vétkezik, az hal meg.

A lélek nem halhatatlan, mert meghal e vers szerint,

akkor a biblia is hazudik..,?"


A lelket az emberekre is mondják, pl. szegény lélek stb. Amúgy a menny a katolikusok szerint az örök élet, a pokol az örök halál, tehát ha oda kerülsz, akkor az az örök halál állapota. Ergó a mi hitünk is figyelembe veszi ezt a verset.


"Egyebek mellett sok más keresztény felekezet tudja azt, hogy a Teremtőnek ez a személyes neve."

JHVH. Felőlem mondhatod Jehovának, de ha Istent mondasz, így nagy betűvel, akkor is tudjuk, kiről van szó.

A Karácsonyról pedig annyit, hogy bármikor ünneplünk valamit, az önkényes. Miért pont 365/366 naponként? Lehetne 100 naponként is, vagy 7 naponként is. Ez megállapodás kérdése. Mi december 25. napján ünnepeljük azt, hogy Jézus eljött közénk, ami hitünk szerint Isten lett emberré. És megemlékezünk ezen történet csodáiról, meg a családról, szeretteinkről.


"Nem beszélve olyan tanításokról, mint a papság nőtlensége"

Pál egy verse alapján van erre lehetőség. Ha nős szeretnél lenni, lehetsz diakónus.

"az egyneműek házasságának engedélye a biblia tanításának tiltása ellenére"

Katolikusoknál tilos ilyet.

"paráznaság szabad gyakorlása a híveknek"

Nálunk nincs ilyen, sőt.

"akiket már csecsemő korban megkeresztelnek annak ellenére, hogy a keresztség egy fogadalom tétel, és egy baba még nem is dönthet magától, és még sorolhatnám."

A kereszteléstől még senki nem lesz katolikus. Ahogy Jehova Tanújának keresztelt emberek hite is megváltozhat. Nálunk van elsőáldozás, meg bérmálás, nálunk a keresztség a szentségek felvételéhez szükséges, ezért adják ki már csecsemőkorban. Enélkül nem gyónhatna, áldozhatna stb.

2013. jún. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Névtelenül! "Nem tudod megtanulni a valódi pénzt jellegzetességeit, ha nem ismersz hamisat."


Ez nem logikus, ugye ezt te is belátod? Tehát azt állítod, hogy ha megismerjük a Biblia pontos tanítását a különböző dolgokról, akkor ez nem segít azonosítani azt a vallást, mely Szentírást tanítja? A Tanúk szerinted miért helyeznek akkora hangsúlyt a bibliai tanítások PONTOS megismerésére? Éppen ezért.

Te torz módon adod elő a témát. Éppen akkor tudod CSAK megkülönböztetni a hamisakat az igazitól, ha először megismered az eredetit. Ez a józan és ésszerű elv igaz arra is, hogy egy felekezet őszinte megismerését sem az ellenségein keresztül kell megtenni, hanem az első forrásból!!! Ezek után már eltudod dönteni, hogy igaz-e, amit a kritizálók állítanak, vagy sem.


"Aki pénzvizsgáló a valódi bankoknál, állandóan továbbképzésen vesz részt, ahol szélesítik a látószögét, megismertetik a legújabb hamisítási technikákkal."


Nem tudsz félrevezetni bennünket, vagy te élvezed, hogy magadat vezetheted félre? Az a pénzvizsgáló szerinted már NEM ISMERI AZ EREDETIT, mielőtt továbbképzi magát????


-----


Az 5-ös válaszodban sem csak okoskodni kéne, hanem pl. Isten Nevével kapcsolatban BIZONYÍTANI is azt, amit mondasz. Jehova Tanúi megteszik. Pl. még nem kaptam Írás szerinti választ arra a kérdésemre, hogy a János 17:3-ban szereplő - Jézus által - "EGYETLEN (vagy 'egyedüli') igaz Istennek" nevezett Istennek MI A NEVE? Ő egy névtelen Isten? Vagy az 'ismeretlen Isten', mint a görögöknél volt?!!


Meg aztán az is egy jó kérdés, hogy melyik "Új szövetségben" nem szerepel az Isteni Név??? A héber fordításokon kívül, vannak-e más fordítások is, melyekben szerepel, és ha igen, mért?!


------


Igen, 'van lelke' az embernek - hitted volna? Fogalmaz így is a Biblia, csak éppen ez a 'lélek' szó EGYIK jelentése: nem valamiféle "láthatatlan, halhatatlan testrészünk", hanem az 'életünk'. Tehát a 'van lelke' = 'van élete'! De a leggyakrabban magát az embert, vagy az állatot magát jelenti.


-----


Az évszámokkal kapcsolatban olyant állítasz már az elején, ami nem igaz! Erre írtam egy hivatkozást priviben, mert itt nem engedik.


------


A karácsonnyal kapcsolatban sem kell már nekünk a mese. Még a mai napig is rengeted (nem csak katolikus) hívő hiszi, hogy "Jézus születésnapja", már bocs. Az, hogy te most mit hiszel, az más kérdés. Egyébként ez már csak egy utólagos magyarázkodás, hogy más címen, de ragaszkodhass az emberi hagyományaidhoz, mely szintén nem Írás szerinti gondolkozás.

2013. jún. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 6-os válaszoló!

"Amúgy a menny a katolikusok szerint az örök élet, a pokol az örök halál, tehát ha oda kerülsz, akkor az az örök halál állapota. Ergó a mi hitünk is figyelembe veszi ezt a verset."


Ez is pontatlan, teljesen eltér a Biblia tanításától. Azon emberek ugyanis, akik az égbe kerülnek, halhatatlanság lesz a jutalmuk, nem pusztán 'örök élet'. Nem ugyanaz!

A másik: a katolikusok között lehet ilyen vélemény, de a hivatalos teológiájuk nem az 'örök halál', hanem az 'örök szenvedés', vagy újabban, a pokol tüzének kioltásával, az örök kínlódás egy 'Istentől elidegenedett' állapotban. Ez sem bibliai tanítás.


"JHVH. Felőlem mondhatod Jehovának, de ha Istent mondasz, így nagy betűvel, akkor is tudjuk, kiről van szó."


Az ún. "kereszténység" nagy része hisz a háromság valamely formájában, tehát semmiképpen sem egyértelmű, hogy kiről van szó, csak ha Istent szent Nevével különböztetjük meg.


"Pál egy verse alapján van erre lehetőség. Ha nős szeretnél lenni, lehetsz diakónus."


A Biblia NEM tiltja a házasságot egyetlen elöljáró számára sem. Péter is nős volt.


""paráznaság szabad gyakorlása a híveknek"

Nálunk nincs ilyen, sőt."


Vajon kiközösítik-e azokat, akik ilyent tesznek, vagy élettársként élnek együtt? Akkor messze nem lennének a létszámban nagyok között. :))


"A kereszteléstől még senki nem lesz katolikus."


Szóval pl. én, akit katolikus templomban, katolikusok erőltetésére, katolikus pap keresztelt meg csecsemőként, nem lettem katolikus - csak mert utána tájára sem mentem az egyháznak????

Tudod ez azért érthetetlen számomra, mert 20 éves koromban mégis írásos nyilatkozatban kellett kinyilvánítanom, hogy el kívánom hagyni az egyházat! Akkor most katolikus voltam, vagy nem voltam katolikus??? Papíron mégiscsak az voltam? Nohát!

2013. jún. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 Névtelenül nevű ***** válasza:
67%

Kedves 7-es!


Én is a Jehova tanúitól hallottam Istenről először, már felnőtt koromban. Sokat beszélgettem velük, tanulmányoztam, és rendszeresen jártam heti 2 alkalommal az összejöveteleikre. Már-már tanúnak éreztem magam.

Ezzel párhuzamosan folyamatosan kerestem a független magyarázatokat is ugyanazokra a kérdésekre.

Összességében meggyőződtem arról, hogy a tanúk tanításai nem helyesek, természetesen nem mindről van szó. Amikor már elegendő információ birtokában voltam, elhatároztam hogy nem folytatom velük ezt az utat.

Rendkívül sokat szélesedett a látószögem azóta is. Sokat olvasok, és sokat gondolkodok. Nem hiszek el semmit, csak ha megérett bennem a dolog. De mindez lényegtelen.

Higgy amiben jólesik.

Üdv, Névtelenül.

2013. jún. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Névtelenül! Ezek szerint a névválasztásod is nagyon jól illik hozzád. Tudod mit jelent ez? Figyelj arra, hogy Isten előtt legyen NEVED, mert névtelenül nem jutsz tovább...

Már bocs, de semmit sem mondtál, csak névtelenül írtál a semmiről. Legalább egy nyúlfarknyit bizonyítanál (az Írásokból) abból, amivel kritizálsz minket, de ez nem megy.

2013. jún. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!