Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van ez szerintetek? (lent)

Miért van ez szerintetek? (lent)

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, és hívő. Valamiért nagyon vágyom egy második fülbevalóra a bal fülembe, a felső fülporcomba (ezt más néven helix piercingnek is hívják). Szerintetek mit szólnának ehhez az emberek? És Isten? És miért vágyom erre annyira? Lehetséges, hogy ez a vágy a Sátántól van?

2013. jún. 10. 21:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
39%

A Biblia azt mondja, hogy ne költsünk drága ékszerekre, és hogy azokat ne itt gyűjtsük. Azokat a mennyben érdemes gyűjteni azt hiszem valami ilyesmit olvashattam..


De szerintem mindenféleképp kérdezd meg erről Jézust.

2013. jún. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
65%
Igen, a sátán sugallta. Isten csak az orrpírszinget engedi, jeremiás 55:2
2013. jún. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintetek mit szólnának ehhez az emberek? És Isten?"


Tehát előrébb helyezed az emberek véleményét. Szerinted ez a helyes sorrend? Amúgy meg minek akarod kiluggatni magad? De azt csinálsz, amit akarsz, mert úgyis hiába írjuk, hogy miért ne tedd, te fogsz dönteni.

2013. jún. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
48%

Csatlakozom Frank barátomhoz.


Egy keresztény hajadon legyen szerény,

persze ez nem azt jelenti, hogy most akkor nem hordhatunk ékszert, de ezen legyen a fő hangsúly az életünkben.


(1Péter 3:3-5) 3 Ékességetek pedig ne a külsőséges haj fonogatásból és aranydíszek felrakásából vagy felsőruhák viseléséből álljon, 4 hanem legyen az a szív rejtett embere a csendes és szelíd szellem romolhatatlan öltözékében; ennek a szellemnek nagy értéke van az Isten szemében. 5 Mert így ékesítették magukat régente az Istenben reménykedő szent asszonyok is,. . .


K.W.

2013. jún. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
ha neked az tetszik hogy még 1 fülbevalód legyen, akkor tessék, Isten nem tiltja meg hogy legyen, és azt meg hogy más mit gondol sz@rd le, te életed és úgy irányítod ahogy TE szeretnéd
2013. jún. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Én a kérdéseid egyik részéhez szeretnék írni neked néhány gondolatot.

"miért vágyom erre annyira?"

Mivel hívő vagy, feltételezem, ismered a Bibliából Ádám és Éva történetét.

Mivel tudta Sátán félrevezetni Évát? Figyeld:"Az asszony pedig látta, hogy a fa termése evésre jó, olyan, ami vonzó a szemnek, igen, a fa ránézésre kívánatos volt" 1Mózes 3:6


A többek között, a szem kívánságát használja ma is Sátán arra, hogy irányítsa, vezesse az embereket.

Tedd föl magadnak a kérdést: Mi a célod vele? szebb leszel azzal a fülbevalóval? Utánozni szeretnél valakit?


Figyelmedbe ajánlom János apostol intését:

"Ne szeressétek a világot, se a világban levő dolgokat. Ha valaki a világot szereti, nincs meg benne az Atya szeretete; mert mindaz, ami a világban van — a test kívánsága, a szem kívánsága és az életben birtokolt javak látványos fitogtatása —, nem az Atyától származik, hanem a világtól származik. Azonkívül a világ elmúlóban van, s ugyanígy a kívánsága is, de aki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké." 1János 2:15-17

2013. jún. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Igazatok van. Nem is értem mi ütött belém...
2013. jún. 11. 22:52
 8/28 anonim ***** válasza:
82%

Üdv!

Nyugodtan csináltasd meg azt a fülbevalót. Nem bűn, ha a van valakinek ilyen.

Az emberek véleményére én általában nem adok, mert az emberek buták és szűk látókörűek. Isten pedig nem az alapján fog téged megmérni, kedves kérdező, hogy hol van fülbevalód. :) Ha kész van szívesen látnék róla képen!;)

2013. jún. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
93%

Közelítsd meg a nem szó szerint értelmezett Biblia felől. Szerintem a keresztény vallás felekezettől függetlenül arról (is) kéne szóljon, hogy te jobb ember legyél, vagy legalábbis jó, a dolog erkölcsi értelmében.

Attól viszont hogy hány fülbevalód van és hol, bőven lehetsz erkölcsös, kedves ember. Ugyanúgy attól még lehet valaki egy utolsó szemét, hogy egyáltalán nincs fülbevalója.

2013. jún. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
A legjobban látható, azok akik hisznek, elmondják a véleményüket,de nem mondják h tedd meg. Mivel te választhatsz. Akik pedig, nem hisznek, inkább felszólítanak,hogy tedd meg, mit árthat,a te döntésed, ne hallgass senkire. Te pedig tudod kire kell hallgatnod. :)
2013. jún. 13. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!