Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Ilyenek a vének...

Jehova Tanúi! Ilyenek a vének nálatok?

Figyelt kérdés

"Az alázatos, keményen dolgozó vének szeretik Jehovát, és tudják, hogy minél jobban képesek utánozni őt, annál nagyobb áldást jelentenek a gyülekezetnek. Ezt elméjükben tartva, állandóan azon vannak, hogy olyan, Istennek tetsző tulajdonságokat ápoljanak, mint amilyen a szeretet, a könyörület és a türelem."

Na erre kérek tőletek őszinte választ!

Nem a hazugságokra és a szépítésekre vagyok kíváncsi, hanem a színtiszta igazságra!



2013. jún. 11. 15:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon egy volt vén ír részletesen, hogy milyen volt ő vén korában, és azután miután kilépett Jehova tanúi közül.


[link]

2013. jún. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Vagy kiközösítették, mert mégsem olyan volt?


Kedves kérdező, te mire is akarsz választ?

2013. jún. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 KZitus ***** válasza:
27%

Szia!


Igen, már hosszú hosszú évek óta tapasztalom, hogy a vének sokat fáradoznak azért, hogy én, a "juh" szellemileg jól táplált legyek, és szellemi biztonságban érezzem magam abban a gyülekezetben, amelyért Jézus a vérét áldozta.

Hálás vagyok Jehovának ezekért az "emberajándékokért".

2013. jún. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%

Mélyen csatlakozom Testvérem KZitus válaszához.


azok a vének, akik a szívükön viselik Jehova és Jézus juhait, azok tudják, hogy számadással fognak tartozni a Teremtőnek, hogyan is bántak a rájuk bízott báránykákkal.


Mert hát Ők nem a vének tulajdona, hanem Istené.

Így aki nem viselkedik megfelelően, attól, számon lesz kérve, mit tett. Így nagyobb a felelőssége is.

Nekik példaképekként kell szolgálni a gyülekezetet, utánozva Jézust, aki gyengéd törődéssel, de ugyanakkor határozottsággal viselte a sorsát a nyájnak, az életüket is oda kell tudni adni értük, utánozva Jézust.


Persze ez mindenkire vonatkozik aki Jézus követője, hogy a testvéréért le tud mondani az életéről,

Mert hát nincs nagyobb szeretet annál mint aki az életét adja másokért.

Persze nem a felelőtlen mártírkodás értendő alatta,


Katy Weaver

2013. jún. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Hogy a nőket mennyire be lehet hülyíteni ilyen zsidókeresztény marhasággal...
2013. jún. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A Nőket?


egy alázatos keresztény Nő tudja hol a helye, De egy keresztény férfi is.

És egyik sem mehet túl azokon ami írva vagyon...


Már ne haragudj, de mitől keresztény valaki...?

Jézus nem a lázadsá szellemét tanította.

Katy Weaver

2013. jún. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
8%
Én már 23 éve vagyok Tanú, és mindenféle képességű vénnel volt dolgom sok gyülekezetben, de még felelőtlen és rossz szellemiségűvel nem. Aki ilyenné vált valahol, az általában önmagát távolította el. Ja és férfi vagyok!
2013. jún. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
Aki netalan mat allit az mehet is a tanuk kozzul mert azt kell hinni mindenkinek,hogy a venek ilyenek,az nem szamit hogy ez nem igaz.de hulyiteni kell az embereket,de jo hogy neha akad egy ket tanu aki ezt felismeri.
2013. jún. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos a legtöbb gyülekezetben fellelhető a hatalmával visszaélő vén. Debrecenben egy egész család a maffia, de szinte mindenhol vannak olyanok, akik uralmuk alatt tartják a gyülekezetet. Pannonhalmán szintén egy család uralkodik, de máshol is ez van. Nem is várhat tőlük mást azt ember, mert a tanús tanítás törvényekre épül, és nem a kegyelemre, ezért a törvényeket kell nekik betartatni. Mivel nincs náluk Szent Szellem, azt nem kaphatják meg, nincs Krisztus, aki belülről vezérelné őket, így marad az emberi szigor, vasfegyelem, ami mindenkor a jellem bukásával jár. A tanúk azt mondják, ami le van írva nekik az őrtoronyban, hiába is látják, hogy a vének nem olyanok. Megokolják a tökéletlenséggel, de akkor hogyan nevezi ki őket a Szent Szellem? És akkor más vallásnál miért nem illeti meg a tökéletlenség címe a lelkészeket, papokat? Persze vannak jó képességű, szociálisan érzékeny vének, de azok előbb-utóbb eljönnek a szervezettől, mert felismerik a helytelenséget, visszaéléseket, amiket elkövetnek Jehova szolgái....
2013. jún. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
Na, ez már nekem is feltűnt, hogy a Tanúk és a vezetőség tagjai lehetnek tökéletlenek, de más keresztény felekezethez tartozó emberek nem. Nézőpontjuk szerint ők a hamis vallás tagjai, és az Őrtorony tanításai szerint pusztulás vár rájuk. Ez nem kettős mérce?
2013. jún. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!