Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Nálatok egy...

Jehova Tanúi! Nálatok egy lány járhat egy fiúval, olyan értelemben, hogy tényleg együtt vannak, a szó modern értelmében?

Figyelt kérdés

Tehát együtt vannak, találkoznak, kettesben vannak, stb.

Mert olyat hallottam, hogy csak felügyelet mellett találkozhatnak és nem is csókolózhatnak és egymás kezét se foghatják meg. Ez miért van így?

A valóságban ez nálatok hogy működik? Hogy kivitelezhető mindez?

És egy lány aki hisz ebben, hetente kétszer jár összejövetelre, meg megy szolgálatba pl. hetente v. 2 hetente, és a szülei is tanúk, meg már több mint 10 éve ebben nevelkedik, az betartja ezeket? Vagy elgyengülhet, és ha szabályt szeg akkor mi a helyzet?

Vagy ők ezt mindenképp betartják? Még ha szerelmes lesz akkor is?

És egy tanú házasodhat nem tanúval? Mik a következmények ha így tesznek? Vagy milyen életük lesz?

Tanúk írjatok légyszíves!



Szóval annyit szeretnék, hogy aki ebben a témában jártas, az legyen kedves világosítson fel engem részletesen ezekkel a dolgokkal kapcsolatban, ha tehetitek szánjatok rá időt.

Nagyon köszönöm!!


2011. jan. 29. 18:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A szomszédunkban lakott egy jehovás család három gyerekkel, nagyon jóban voltunk velük, és hallod nem volt ám semmi a kis magánéletük. A kisebbik fiú olyan volt a csajával, mint a nyulak, mindig, mindenhol, pl. szalonnát sütöttünk és akkor is eltűntek a bokrok között. Aztán a kiscsaj is dettó, egyszer hajnalban vert fel a legszebb álmomból, hogy lehet terhes és nem tudja mit kéne otthon mondani, hogy csoda történt, vagy mi?


Otthon játszották a szentet, de mikor a nagyszülők egyszer rájuk nyitottak, abból sem volt végül semmi, úgy is mindenki tudta, hogy ez már nem az a világ, ahogy mesélték.


A végén meg a nagyobbik fiú felesége összejött apóssal, válás, szétköltözés stb.


Én azt hittem zűrös, liberális család vagyunk, na de ők... Persze nem mind ilyen, de azért nehogy azt hidd, hogy szentfazék az összes csak attól, hogy jehovások.

2011. jan. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ja és elfelejtettem mondani, hogy egyik sem jehovásat szedett össze, bár egy ideig volt arról szó, hogy na majd akkor alá kell nekik is merítkezni vagy mi, meg hűségesen jártak velük gyülekezetbe, de kb. ennyi elég is volt, hogy kifelé kicsit mutassák a dolgot, oszt' kész.
2011. jan. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem vagyok Tanú, de leírom, ahogy én tudom.

A szó modern értelmében nem lehetnek együtt. A kézfogás még csók még talán enyhén megengedett, de a szeretkezés nem, mivel azt csak házasságon belül és a házastársukkal ehetik. Ha a kézfogás és csók sem igazán szabad, azért lehet, mert félnek, hogy később szexualitásra kerül a sor, ami a biblliai szabályok megszegése (mivel még nem házasok.) Többet között azért is szokott valaki a párral lenni, de szerintem nem őrzik a szerelmespárokat állandóan.

Van aki betartja, én ismerek is olyat. Az ember persze el is gyengülhet, szerintem kitagadják a hitközösségből, ha így esik. Persze ha nagyon bűnbánó visszafogadhatják, én erről is hallottam már.

Szerelem esetén is betartják, legalábbis akit én ismerek. Ő például már házasságon gondolkodik, bár inkább a szex vezérli a motivációt. (mivel nem szeretkezhet se fiú se lány senkivel, csak a házastársával, házasságban.)

Úgy tudom házasodhat Tanú nem Tanúval. De inkább javasolt Tanúnak Tanúval, mivel összetűzés lehet a kapcsolatban, ha az egyikőjük nagyon vallásos, a másik pl. atom ateista, vagy átszellemült ezoterikus.

2011. jan. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Pardon, pár hibát vétettem a gépelésnél

*kézfogás meg csók:

*házastársukkal tehetik

2011. jan. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
És aki JT, és fiatal az elmehet bulizni, v discoba?
2011. jan. 29. 22:27
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Nem csak felügyelettel találkozhatunk és csókolózhatunk, azt nem tilos. A felügyelet butaság is lenne, azért vagyok tanú, mert az szeretnék lenni, nem a látszatért.. Így akkor sem fogok lefeküdni a barátommal, ha van rá lehetőségem.

Egy tanú házasodhat nem tanúval, persze, de ez nem mentesíti az erkölcsi normák alól! Ugyan úgy nem ünnepli a karácsonyt, nem pajzánkodik, stb.

Bulizni eljárhatunk, alkoholt is ihatunk, de csak módjával.

2011. jan. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nyugodtan járhat Tanú olyan valakivel, aki nem az. És nem feltétlen lesz házasság után Tanú a másik fél. Sok házasság van. Ezzel addig nincs is semmi gond, amíg egyetértés van. De! Válás, házasságtörés sajnos megtörténhet 2 Tanú házastárs esetén is. Szóval nem egy életbiztosítás.

Javaslom, próbálja ki mindenki. Tekerj össze 2 szál cérnát, fonalat, kötelet, bármit. Egy idő után szinte magától kiugrik, kicsavarodik. De fonj össze 3-at. Szinte lehetetlen szétszakítani. Nem véletlen, hogy ha Istent is belefonja 2 fiatal a házasságba, (és persze megfogadja a tanácsait), akkor az a házasság, amíg 3 szálból áll a kötél, erős lesz. Én is ilyen házasságban élek, szoros 3-as kötéllel, és nagyon boldogok vagyunk.

2011. jan. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
20%

Jehova Tanúja vagyok, tehát gyorsan kiszúrtam az első válaszoló érdekes megjegyzését, amit állítólag a Tanú család lánya mondott: "...hogy csoda történt, vagy mi?"


Vagy mi, kedves első? Ne adj egy Tanú (gyerekének se) szájába olyan szöveget, amit BIZTOSAN nem mondott. Vagy ha valaki ilyent mondott, nem volt tanú, ismerete a bibliáról egy szál se. Járt egyáltalán gyülibe? Ne aggódj, ezzel én nem akarlak a teljes beszámolódban megkérdőjelezni, de...

Az illető szülők mióta voltak Tanúk, ha valóban azok voltak (megkereszteltek?) egyáltalán? És a "gyerekek"?


Na meg aztán az, hogy "nem lett az egészből semmi". De, ilyenkor lesz következménye is. Ha megkeresztelt Tanú az illető, sok minden lehet belőle... Senki sem marad tartósan Jehova Tanúi között, aki így viselkedik.



A kérdezőnek: erről a témáról egynéhány kiválóan megírt könyv ad komolyabb felvilágosítás, mint pl. a Fiatalok kérdései, gyakorlatias válaszok című.


Elöljáróban annyit, hogy nincsen "szabálygyűjtemény", amely mindent beszabályoz, hiszen Jézus szellemében járni, azon alapelvekhez való ragaszkodást jelenti, melyeket Ő lefektetett.

Semmiképpen nem előnyös, ha csak komolytalan flörtölésből, valósággal sportot űzve az érzelmekből történik az "ismerkedés", mert az ilyen az nem valódi ismerkedés és nagyon gyorsan kerülhet az ember erkölcstelen helyzetbe. Egy komoly szándékú ismerkedés a Tanúk között pedig nem ott kezdődik, hogy "figyelj, járunk?", hanem azt már megelőzi egy előzetes megfigyelése a másiknak. Megfigyelés, amit a gyülekezetben tanúsított viselkedése, az illető másokkal, családjával, idegenekkel gyerekekkel tanúsított magatartása jelent.


Egy ilyen érdeklődés nélkül nincs igazi alap arra, hogy az illetővel komolyabb ismerkedésbe kezdj, mert ha ez alatt az előzetes tapasztalatszerzés alatt olyan dolgok derülnek ki, amelyek nem túl biztatóak, akkor még mindig könnyű helyzetben vagy, mert még nem bonyolódtál bele egy mély érzelmi kapcsolatba, ami eltorzíthatja a valóságot!

Érted ezt?

Hányan és hányan hibázzák el ezt az életben, amikor egyből rohannak egy érzelmi kapcsolatba bele és utána már sokszor késő...!


A csók közös megegyezés része, ha már az ismerkedés komolyabb részénél tartasz. De ha nem vagy biztos abban, hogy ellent tudsz állni a vágynak (épp a Desire c. számot hallgatom a Yello-tól írás közben:)), akkor inkább ne.


Ebben nagy segítség lehet az, hogyha tudatosan alakítjátok, hogy milyen körülmények között találkoztok. Nyilvános helyen is lehettek egyedül, de semmiképpen sem ajánlott, hogy a nádasban "beszéljétek meg" a kedvenc zenéiteket.


Ez így működik, vagyis ez így működne jól, ha többen gyakorolnák.

2011. jan. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Így van, amiről én nem írtam, de a legfontosabb, hogy legyen a házasság olyan, ami Istenre épül, mert a hármas kötél nemigen szakad el! Ezt tanítja a Biblia és a józan ész.


Egy Jehova Tanújának azért nem ajánlott a nem Tanúval komoly kapcsolatra törekednie, mert még Jehova Tanújaként sem biztos minden, akkor milyen esélyei vannak egy más hiten lévővel? Ismerek olyant, aki tartós kapcsolatban van úgy, hogy nem Tanúhoz ment hozzá, de nem is jár gyülekezetbe.

Minden komoly emberi kapcsolatban alapvető fontosságú az, hogy "egy irányba", egy célra nézzetek, ne csak egymás szemébe a szerelemittas szemeitekkel, mert az kevés és nem lesz tartós!

2011. jan. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

ok. de az a lány, aki mindig eljár a gyülekezetbe, rendszeresen jár szolgálatba, szülei is tanúk, régóta ebben nevelkedik, az milyen eséllyel tartja be ezeket? pl. egy huszon éves lány

Semmi esetre sem szegi meg, mert fél a kiközösítéstől, következményektől?

2011. jan. 30. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!