Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mostanában egyre jobban érzek...

Mostanában egyre jobban érzek arra vágyat hogy más vallások után nézzek tetszik nagyon sok életszemlélet különböző vallásokban. Mikor imádkozok már nem annyira érzem fontosnak ezt az egészet. Rossz kimondani, de ez van. Miért?

Figyelt kérdés
Egyre jobban kezdem érteni és már-már elfogadni is a materialista világnézetet is. Miért van ez? Jó ez így? Inkább csak az életet akarom élvezni és nem is nagyon törődni a vallással, de ugyanakkor még is kéne.

2013. jún. 12. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Hát élvezd az életet a saját örömödre és legyen ez a vallásod ezentúl. Ne használd a mások vallásait, éld a magadét. Sokkal boldogabb leszel. Ettől még hihetsz Istenben, ha fontosnak tartod és légy hálás neki, hogy ilyen sok szép kalanddal ajándékozott meg.
2013. jún. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Ez már nem a középkor, ahol ha nem vagy keresztény máglyára vetnek. Abban hiszel amiben akarsz, ha megrendült a hited a keresztény istenben, nyugodtan válassz magadnak új vallást, vagy legyél ateista.

Én katolikus családban nőttem fel és kereszténynek neveltek, de már felnyílt a szemem, rájöttem, hogy az összes vallás csak szemfényvesztés, azóta ateista vagyok, és állíthatom, hogy sokkal jobb ez így.

2013. jún. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2013. jún. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Éld az életedet a vágyaid szerint, de ne bánts másokat, légy tekintettel mások érzelmeire, és nem lesz semmi bajod.
2013. jún. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

"Éld az életedet a vágyaid szerint, de ne bánts másokat, légy tekintettel mások érzelmeire, és nem lesz semmi bajod."


Max a pokolra jutsz, de amúgy tényleg semmi.

2013. jún. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert dolgozik az ördög is. Valóban létfontosságú dolgok után vágyódsz?
2013. jún. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor nem gáz ez?

Nem akarok ateista lenni, csak isten helyett inkább örömömet lelni szerelemben és egyéb talán bűnnek számító jó dologban is.

2013. jún. 12. 21:33
 8/9 anonim ***** válasza:
26%

A szerelem jó dolog, hiszen Isten teremtette. A szex is egy csodálatos és jó dolog, mivel azt is Isten teremtette.

Csak hát, nem állatok módjára kell ezt csinálni, hogy végig k#rjuk az egész csordát.


Két fontos dolgot kérdeznék, tudom hogy a szexel akartál jönni mert én rossz vagyok mivel rosszra gondoltam!


1: Szerinted Isten elől eltudsz menekülni, ha más hamis istenségekhez kezdesz el fohászkodni, vagy más hamis vallásokat kezdesz el követni?


2: Ha lefeküdnél mondjuk úgy 2-3 lánnyal akkor feltételezhetjük azt, hogy rendben van. De nézd meg a lány életét. Mit vehetünk először is észre rajta? Azt, hogy nem férfi. Szerintem ez nyilván való. Neki másak az értékrendjei, szerinted ha már végig ment rajta legalább 10 csávó akkor mit érezhet az belül amikor csak a szerelmet kereste (feltételezzük, hogy NEM k#rv@)?


És ha TE megtalálnád életed párját viszont kiderülne, hogy már több palival is lefeküdt, akkor csak úgy éreznéd a szexet vele, mintha már mások által összenyamnyolt almába haraptál volna nem? Ízlene? Gusztusos lenne számodra? Az a tudat, hogy többen is bele 3'lv3zt3k?


Na látod látod, Isten ezért tiltja a szexet házasság előtt.


EGY PONT A GRIFFENN {Í€€ AKAROM MONDANI, A KERESZTÉNYEKNEK!


Isten áldjon meg téged és hallgasd Jézust!

2013. jún. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Az, hogy ateista olyan hülyén hangzik! Én jobban szeretem azt a szót használni, hogy normális ember. A vallásosaknak van valami kis tikkje! Elhisznek egy tündérmesét, amit aztán meg még terjesztgetnek is, komolyan mondom, beteges. Van olyan ismerősöm aki naponta elmegy a templomba, mintha bármit is számítana. Nem volt egyszer pénteken imádkozni, egész nap nyomta otthon a rizsát magában a semmiért.

Az összes vallást be kellene tiltani ha ez így menne mondjuk 100 évig, akkor utána hagyni, hogy egy új realitás alapú világ hogy állna ezekhez a tévszüleményekhez.

2013. jún. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!