Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok, hallgathattok...

Muszlimok, hallgathattok zenét? Ha igen, nektek tetszik ez a szám? Szerintem nagyon szép, főleg a szövege meg az egész dal! (habár nem vagyok muszlim, nem is készülök rá, de ez nem sértés)

Figyelt kérdés

2013. jan. 15. 12:07
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
2013. jan. 15. 12:07
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Miért ne hallgathatnának?


http://www.youtube.com/watch?v=F5JH8UCills


Ez egy török pop zene.Muszlimok csinálták.

2013. jan. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Kedves Kérdező! Nagyon sok muszlim hallgat zenét, ez nem jelenti azt, hogy helyes. :( bár, a Korán negatívan szól a zenéről, énekről, olyan dolognak tartja, ami eltévelyít a helyes úttól, vagyis elvonja a figyelmet a lényeges dolgoktól.(Luqman szúra). Egy hadíszban az alkoholfogyasztással említi egy szinten (Bukhari, 69 494.hadísz) Viszont innentől válnak szét a megengedést illetően az irányzatok! Az iszlámnak 93 ágazata van. És e szerint többféle értelmezés. Jómagam igyekszem minél többször óvakodni a zenétől, mert ezt tartom számomra megfelelőnek, van, aki mást, de a Próféta saws is elfordította a fejét a zenéktől, ha a közelében volt. Különösképpen vannak a "dobos" zenék, mindenféle "habíííííbi" szövegekkel, közkedveltek az arab világban, Európában is többen kedvelik, hasonló a stílusa, mint a Bolgár chalgának. És hastáncosok ilyeneket is használnak. Ramadan idején viszont egyáltalán semmit sem hallgatok (illetve hallgatunk - hallgathatunk) mert böjt idején pláne tartózkodni kell a zenétől, mert az a hónap nem szórakozásról szól. Amúgy Maher Zain hangja, jelleme és az összes szövege iszlám szerint való, nem a szeretőiről beszélget meg nyári éjszakákról, hanem családról, feleségéről, gyerekeiről, a Prófétárók saws, Isten szolgálatáról. A kellemes hangja még hitelesebbé teszi dalait és vannak a dalainak a cappella változatai is (a ritmikus hangszerek nélkül, azaz hogy valóban 'Hallal' azaz iszlám által megengedett legyen). Remélem, nem érted félre a válaszomat, nem másokat akarok helyesbíteni sem bírálni azt, aki hallgatja. Sajnos sokszor én is hallgatok. Ezek általában nasheed-ok, Mahernek is vannak, amiket előbb már említettem is. pl ez is>> http://www.youtube.com/watch?v=HFRB0sVJoEc
2013. jan. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem értem miért bűn zenét hallgatni.
2013. jan. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Ez teljesen komoly? A muszlim vallás tiltja a zenehallgatást? o_O

Én nem tudtam erről, de ha olyan valaki mondja, aki maga is muszlim...

2013. jan. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

3. vagyok.

Nem tudom és nem is szeretném megkérdőjelezni a Korán szövegét, ezért próbálom elfogadni és ennek méltóan élni.

És hogy "bűn"-e?..Talán ezt így bűnnek kikiáltani elsőre keményen hangzik, ezt egy imám tudná elmagyarázni hogy mi miért van, én abszolút nem rendelkezem ilyen szintű ismeretekkel, csak olvasom a Koránt, hadíszokat, és ezekben ez a téma benne van. Ramadankor kerülendő, mint minden más egyéb szórakozási forma. ...De a muszlim életvitel lényege igazából nem is a szórakozás.

2013. jan. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Még valami. A kérdés kulcsa és hangsúlya az irányzatokon van. (93 féle - - - ami nagyon sok!!!) pl a szúfiknál, a dervisek tánca (ami egész érdekes,és ismert) szintén van zene és tánc is, és mégis muszlimok. Minden az értelmezésen múlik! Azt tudom, hogy én nem tudnám és nem is szeretném követni azt az irányt. Majd a legvégén kiderül minden.
2013. jan. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A végtelenül toleráns alawita muszimok hallgatnak zenét, sőt az alawita mecsetben (cem) van tánc is, semak tánc.


Alawita istentisztelet:


http://www.youtube.com/watch?v=N7OVc1t7RrQ

2013. jan. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

Uzenem a kedves nem "hallgatok zenét mert tilos" válaszolónak,hogy te teljesen félreértelmezted a muzulmán vallást.Azt írtad:"a muzulmán vallás nem a szórakozásról szól.

Ez nem valami uzleti ut ami nem a szorakozásrol szol,ez az élet!És az életben kell lennie szórakozásnak.A muzulmán vallás nem tiltja a zenét,de nem is helyesli.Ettol még,ha hallgatsz zenét attol nem fogsz a pokolra jutni.

Az nem ugy van hogy az egyik vallás a :Szórakozásrol szol a másik meg nem.

Ha kovetsz egy vallást akkor az beleszovodik az életedbe,és nincs olyan ember aki nem orulne bele ha ne szorakozna.Teljesen megdobbentem a válaszaidon,mert muszlim vagy,de félreértelmezted az egészet.


Akérdésre válaszolva pedig:Én szoktam halgatni zenét bár nem olyan gyakran és akkor is pl:havasi balázst vagy vanessa mae koncertjeit.

Udv.Sekla

2013. jan. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%
Muszlima vagyok, és hallgatok zenét. K-Pop-ot (koreai pop-ot) hallgatok, amit rajtam kívül nagyon sok muszlim hallgat Ázsiában. Szóval mi is hallgatunk zenét, de csak mértékkel.
2013. aug. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!