Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Harapott Ádám is az almából?...

Harapott Ádám is az almából? Vagy Isten csak Éva miatt űzte ki az Édenből?

Figyelt kérdés
A katolikus hittan mit tanít? Vagy a pap a szószéken?
2013. jún. 13. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
A válasz benne van a Bibliában. A katolikus hittan azt tanítja.
2013. jún. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én azoknak a válaszát szeretném látni, akik szerint a Biblia olvasása nem fontos, elég amit a hittanon vagy misén hallanak.
2013. jún. 13. 10:33
 3/7 anonim válasza:

Egy 1847-es katolikus Biblia ezt irja az 1Mózes 3:6-ban:


"Látyán tehát az asszony: hogy a fának gyümölcse megenni kellemetes izű lehet, szemre szép, és a bölcsesség megnyerése végett kívánatos volna, szakaszta a fának gyümölcséből, és evék, a vele levő férjének is ada, aki hasonlóan evék."

Ez a vers bizonyítja, hogy Ádám is evett a gyümölcsből!


Ellenben nem tudjuk pontosan milyen gyümölcs volt, a közhiedelemmel ellentétben a Biblia nem irja, hogy "alma" lett volna.Csak gyümölcsöt említ!

Valamint az általam idézett bibliafordítás hibázik ebben a versben,mint ahogy a Károli fordítás is; mert Ádám "nem volt!" Évával a kígyó általi megkísértés idején! A helyes bibliai szöveg igy szól:


"6 Az asszony pedig látta, hogy a fa termése evésre jó, olyan, ami vonzó a szemnek, igen, a fa ránézésre kívánatos volt. Így hát szakított a gyümölcséből, és evett belőle. Majd adott belőle a férjének is, amikor az vele volt, és ő is evett. "

2013. jún. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én tudom, hogy a gyümölcs fajtája mai napig ismeretlen, hisz olvasom a Bibliát.

Én tudom, hogy hogyan történt, hisz olvasom a Bibliát.

Ellenben azt is tudom, hogy katolikus hittanon almát tanítanak és fogalma sincs egy rakás hittan tanárnak a kérdésről.


Tegnap feltettem itt egy kérdést, hogy miért mondja magát kereszténynek az, aki még kézbe sem fogta a Bibliát, és nem tudja, hogy mit vár el tőle Isten? A válasz az volt, hogy elég a hittan. De ha már az elején hülyeséget tanítanak, akkor miért lenne az elég a tudáshoz?

2013. jún. 13. 11:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Jártál katolikus hittanra? Ha nem, honnan tudod, hogy minden hittantanár almát tanít? Akikhez én jártam hittanra, egyik se mondott sohasem almát, hanem gyümölcsöt. Igaz, még csak nem régen keresztelkedtem meg (tavalyelőtt), felnőtt fejjel döntöttem ez és a katolikus hit mellett. S előtte volt egy igen alapos felkészítő hittan.

Az, hogy évszázadok óta leginkább almaként ábrázolják, meg a közbeszédben is így terjedt el (sőt még viccekben, paródiákban is alma szerepel), annak más, mélyebb jelképi-kultúrtörténeti okai vannak, ezzel kapcsolatban ajánlom figyelmedbe a "Jelképtár" című könyvet.


A tulajdonképpeni kérdésedre pedig az előttem szólók már leírták a választ.

2013. jún. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ozmium42 ***** válasza:

Üdv!


Nem ellenőriztem le, de Jehova tanúi azt mondták, hogy van valami szó az eredeti héber szövegben, ami sejteti, hogy "alma szerű" fáról van szó. Ettől persze még lehet akár körte is (Almaformák alcsalád), de a lényeg, hogy nem teljesen alaptalan az alma.


A katolikus hittan és a pap a szószéken sem taníthat mást, mint ami a Bibliában le van írva, és ez egyértelmű, hogy mind a ketten ettek a gyümölcsből.

2013. jún. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mulder614 ***** válasza:
Mindketten ettek belőle. Éva először, aztán adta Ádámnak.
2013. jún. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!