Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miben lett volna/lenne más az...

Miben lett volna/lenne más az emberiség története, az emberek élete, ha Isten nem űzi ki Ádámot és Évát az Édenkertből?

Figyelt kérdés
Ha maradhattak volna, akkor milyen lett volna/lenne a világ?

2012. nov. 22. 12:56
1 2
 1/11 Zsizsik666 ***** válasza:
100%
Nudista.
2012. nov. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Unalmas.
2012. nov. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 schocko ***** válasza:
Ugyanilyen.
2012. nov. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal jobb lett volna mert akkor az oroszlánok ma ahelyett hogy felfalnák az embert csak puszilgatnának minket :)

Meg akkor dolgoznom se kéne :)

Istenhez meg bármikor be lehetne menni beszélgetni.

2012. nov. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"az oroszlánok ma ahelyett hogy felfalnák az embert csak puszilgatnának minket :)

Meg akkor dolgoznom se kéne :)"


Én munkanélküli vagyok, és vannak ragadozó állataim (kutya, macska), akik puszilgatni szoktak. Akkor nekem most mennyei életem van! :DD

2012. nov. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Granulátum ***** válasza:
52%
Ezt a történetet utólag írták, tehát a kérdésed irreleváns.
2012. nov. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Én munkanélküli vagyok, és vannak ragadozó állataim (kutya, macska), akik puszilgatni szoktak. Akkor nekem most mennyei életem van! :DD"


De ha a paradicsomban lennénk akkor most lehetne leopárdod is meg brontoszauruszod :) Azon biztos jó móka lehet lovagolni.

2012. nov. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Molnár Sándorné ***** válasza:
43%

Kedves Kérdező!

Ha az első emberpár nem vétkezett volna, akkor egy paradicsomi földön éltek volna. És vajjon meddig? Nos, örökké. Mivel a "halál büntetésként" jött be az ember életébe. Természetesen ha maradnak, akkor a betegségek sem jelentek volna meg, sem az öregedés folyamata.

Ahogy Isten eltervezte, az egész föld paradicsommá vált volna, ahogy az emberek szaporodtak volna. Ahogy a Biblia irja, az állatok szelidek voltak. És ez a béke és szeretet uralná ma is a földet.

De ahogy tudjuk Isten szavából, visszaállitja mindezeket az állapotokat méghozzá a közeljövőben.

Ugy irja: nem lesznek háboruságok, bünözés, éhinség, természeti katasztrófák, betegségek, és megszünik a halál is.

Ha kérdésed lenne, irj privátba. Üdvözlettel: Judit!

2012. nov. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az ellenkezője annak ami most zajlik.

Csatlakozván az előttem szóló Testvéremhez, Judithoz.

Ha nem lázad fel, nem lopja el ami nem az övé, akkor nem kellene meghalni, betegségben szenvedni, nem lennének háborúk éhezések, kizsákmányolás, munkanélküliség.És még sorolhatnám. Mindenki a saját kis otthonában a családjával élne magának termelne,.

Ugyan úgy mint most felfedezné a élet rejtett szépségeit, mert a teremtő nem zárja el a felfedezés útját, szeretné ha vizsgálódnánk abban amit létre hozott, lássuk milyen szeretet lakozik benne, hogy életet adott.


Nem lennének ország határok, szabadon mozoghatnának az emberek félelem nélkül, szeretetben békében.

az állatok nem ennének meg, mert Ádámot sem ették meg, ahogy a biblia írja: "telve van a föld Isten ismeretével, mint a vizek a tengert beborítják."

Az állatok az ember uralma alatt van és nem fordítva.


Ja hogy hihetetlen, nem baj de igaz.

2012. nov. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Olvastam erről egy novellát: nagyon érdekes volt.


Isten tervében benne volt a bűnbeesés - tehát ebben a novellában felborult minden. Elkezdtek volna féktelenül szaporodni, gyilkolni az állatokat (mert tudatlanok voltak), tönkretenni az Édent (pl. fel is gyújtották) - akkora felfordulás lett belőle, hogy ihajla.


A sátán az istennel együtt vagy 20 alkalommal próbálta újból megkísérteni őket, de ők mindig hűségesek maradtak.

Végül a 20. megkísértés csak sikerült, és angyalok üdvözlő serege között, zeneszóra kísérték ki őket az Édenből.

2012. nov. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!