Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tilos a szeretkezés, ha...

Miért tilos a szeretkezés, ha nem gyereknemzés a célja?

Figyelt kérdés

Az szerintem sem helyes, ha csak úgy fűvel-fával összefekszik valaki.


De miért baj az, ha egy férfi és nő nagyon szereti egymást, és szerelmeskedik, ezáltal nagy örömet, és csodás érzéseket okozva a másiknak? Kinek ártanak ezzel? Mi ebben az elítélendő?



2013. jún. 14. 19:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%

"Kinek ártanak ezzel?"

Az tévelygő embereknek, a sötétségben élő bigottaknak és a különböző lelki sérülteknek.


"Mi ebben az elítélendő?"

Természetesen semmi.

Jó szerelmeskedést kívánok azoknak, akiknek lehetősége van rá:)

2013. jún. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Ki ítėli ezt el?Néhány szektás barmon kivül?
2013. jún. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Akkor jó. Továbbra is minden lelkiismeret-furdalás nélkül kényeztethetem a párom :)
2013. jún. 14. 19:49
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a katolikus egyház előírásaira gondolsz, de azért ott se pontosan így van ez megfogalmazva. Ráadásul valaki - most meg nem mondom neked, hogy apostol volt, vagy szerzetes, vagy kicsoda - írja, hogy a házasok éljenek rendszeres szexuális életet, és itt a rendszeres alatt a legalább havonta értendő (nézz utána, ha érdekel).


A naptármódszert és bármilyen más védekezési módszert, ami a női test működésének megfigyelése alapján a szeretkezés időpontjának a kiválasztásán alapul, a katolikus egyház is megenged hivatalosan. Az orális szex kérdését pedig a párok belátására bízza (tehát arról nem nyilatkoztak, hogy szabad vagy nem, hanem mindenki döntse el, hogy szerinte helyes-e). Ez így a katolikus egyház szerint a gyereknemzés célját szolgálja, mert ezek a módszerek nem annyira biztosak, így számítanod kell arra, hogy esetleg mégis befigyel egy baba.

2013. jún. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

Egyetértek veletek, viszont szerintem sejtem a magyarázatot, és ha belegondolunk van is értelme:


Adott a Béla meg a Juci. Nagyon szeretik egymás, és szeretnek egymásnak örömet okozni minden módon ugye. Gyereket azt nem akarnak. Vagy egyáltalán nem, vagy csak később, vagy nem egymástól. De most jó nekik és összefekszenek.

Aztán hopi, véletlen mégis "becsúszik" a gyerek, mert az ilyenkor becsúszni szokott. Szerencsétlen Juci túl későn veszi észre, elvetetni nem lehet már. Vagy már nem is akarja, nehogy ártson a saját egészségének. Béla sík ideg. Hallani sem akar a gyerekről és gyerektartásról sem. Szegény gyerek senkinek sem kell, mehet árvaházba, még idejekorán inkubátorba és akkor megúszták a felelősséget.

Ez mondjuk a legrosszabb eset. Vannak enyhébb, de a gyerek fejlődése szempontjából ugyanilyen súlyos esetek:

-Például Béla tényleg nem akar gyereket, de a Juci igen, és megoldja, hogy csak odakerüljön az a sperma...

-Vagy a Béla akar gyereket, mert csak így tudja kipróbálni a Jucit...

...


Szóval szerintem nem lenne gond, ha tudnák az emberek a következményeket, és a gyerek jogait (család, nyugodt otthon...)

2013. jún. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia !


A házasságon belül nem tilos akkor sem ha nem gyermeknemzés a célja.

2013. jún. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
mi nem vagyunk házasok :)
2013. jún. 14. 20:23
 8/18 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen mindegy mit írunk, ez csak provokáció. Így is, meg úgy is meg fogod húzni a nődet. Akkor meg nem tök mindegy ki mit ír?
2013. jún. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%

Ezek a szabályok a szexel kapcsolatban szerintem [SZERINTEM] részben azért is lettek létrehozva, mivel ezzel Isten meg akar minket védeni.


Meg védhet pl: szexuális úton történő betegségektől, családok közötti balhéktól, az érzéseidet, hogy ne úgy állj oda majd a 2. vagy 3. csaj után az igazihoz, hogy: aha aha nagyon jó és tudsz esetleg valami újat is mutatni, vagy aludhatok végre?


Érdemes ezeket végig gondolni.

2013. jún. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én pedig házas nőnek tippeltelek volna.
2013. jún. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!