Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kit tartasz az emberiség,...

Kit tartasz az emberiség, vagy ha úgy tetszik a történelem legnagyobb emberének és miért? Ki tehette a legtöbbet az emberek boldogságáért, esetleg szellemi felemelkedéseért?

Figyelt kérdés
2013. jún. 14. 23:09
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Nehéz lenne egy embert kiemelni én inkább az Angol és Francia felvilágosodást tartom fontosnak!Nagy mértékben hatott az emberekre szellemileg és társadalmilag!
2013. jún. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Senkit sem tartok a példaképemnek...

Viszont mindenkit példaképemnek tartok, akit a szeretet, igazság, bölcsesség és építés motivál. Ők mind a példaképeim és testvéreim.

Keresztényként Jézus tanításait nagyon értékesnek tartom.

2013. jún. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Na vajon egy Közép-Európában lévő internetes oldalon , Vallás kategóriában VAJON kit fog majdnem mindenki mondani?
2013. jún. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja egyébként nincs semmi korlátozás tehát keresztényektől kezdve muzulmánokon át egészen ateistákig bezárólag akárki válaszolhat,szóval én is (ateista).Szerintem?Szerintem a legnagyobb valaha élt ember címet kitűzni valakire igen gyermeteg elképzelés.Viszont ahogy a kérdésed második felében pontosítottad a hatásköröket,már lehetséges egyfajta rangsort felállítani.Hát mivel boldogságról beszélünk,ateista létemre én Jézus Krisztusra szavaznék.Ugyanis lehet hogy szerintem, nem köti semmi szál a nem létező istenhez,de akkor is ő az aki a történelem alatt mindenhol a reményt,és a boldogságot,szeretetet képviselte az emberek tudatában,így mintegy reklámarca lett a lelki békének.

Tehát a legtöbb nevetést hozzá lehet kötni (mivel szerintem az is fontos hogy a vidám emberek ne csak vidámak legyenek a valaki tettei,eszméi miatt,hanem tudják is ki volt az a valaki,aki miatt boldogak,akihez köthető boldogságuk tárgya)


Szellemi felemelkedés más kérdés.Szerintem itt sajnálatos módon nem lehet megmondani konkrét nevet.Ugyanis ha azt mondanám hogy Carl Sagan,akkor elfeledkeznék arról hogy ő pedig mondjuk Einsteintől vette inspirációit,és az ő eredményeire építkezett.Einstein pedig Newtonra.Newton Archimédészre és így tovább.


Az összes tudós részese az emberiség világ feletti diadalának,és értelem megszerzésének.Remélem kimerítő voltam.És nem rá akarom tukmálni a kommentet olvasókra a világképem,csupán a kérdező érdeklődött EGYÉNI véleményen iránt.


Poliateista

2013. jún. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Kiszel Tündét.
2013. jún. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Magdi anyus
2013. jún. 15. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nikola Tesla nagyon sokat tett az emberiségért. És egy csomó dolgot eltitkolnak róla máig...
2013. jún. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A. C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada


1965-ben útnak indult 69 évesen 7 dollárral a zsebében, hogy nyugaton terjessze az 5000 éves vaisnavizmust.

A következő évtizedben száznyolc templomot épített a világ legfontosabb nagyvárosaiban, több ezer tanítványt fogadott el életkortól és bőrszíntől függetlenül. Önfenntartó farmközösségeket, vallásos oktatást nyújtó iskolákat, és mindenki számára nyitott vegetáriánus éttermeket alapított. Sokan India egyik legnagyobb tudósaként, filozófusaként, és kulturális nagyköveteként tisztelik Sríla Prabhupádát. Az 1976-os Britannica Book of Year szerint: „Sríla Prabhupáda tudományos és irodalmi köröket kápráztatott el világszerte azzal, hogy az 1968. októbertől 1975. novemberig terjedő időszakban megírt és kiadott ötvenkét könyvet az ősi védikus kultúráról.”


Sríla Prabhupáda könyveit eddig már több mint nyolcvan nyelvre lefordították a világon. Észak-Amerika egyetemein és a világ több ezer könyvtárában elérhetőek a nagyközönség számára is. Amit Sríla Prabhupáda ezalatt a tizenkét év alatt véghezvitt, az csodával határos. Tizennégyszer körbeutazta a világot, könyveket írt, szentírásokat fordított, előadásokat tartott, és mindvégig személyesen oktatta tanítványait. 1977-ben hagyta el ezt a világot az indiai szent zarándokhelyen Vrindávanában.

2013. jún. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2013. jún. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Érdekes,hogy az ókor filozófusait senki sem említi,pedig a pszichológia,a társadalomtudományok a jog az Európai kúltúrkörben legalábbis ott alapozódtak meg. A Római jog az Európai -és Amerikai-jogrend magva.Természetesen a Rómaiak is a görögökön "nőttek fel". És akkor a kereszténység mindent összekuszált és kifordított...
2013. jún. 15. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!