Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van valaki, aki még hisz a...

Van valaki, aki még hisz a hellenisztikus (ősi görög hitvallás) vallásban?

Figyelt kérdés

2013. jún. 14. 23:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Van. És még senkit nem bántottam meg.
2013. jún. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
17%

Dehogy van!Abban a formában amiben a régiek űzték teljesen kihalt.Már csak ilyen neopogány naturalisztikus szektaszerű kis közösségek fedezhetők fel,melyek néhol néhol enyhén emlékeztetnek a görögök többisteneire.Például hogy 12 istenre bontják a világot (meg nem mondom melyik ágazat gondolja így)De az hogy heti egyszer megnyúztak egy kecskét Héra tiszteletére és elégették neki illetve a többi istennek a csontjait,már nem létezik.


Poliateista

2013. jún. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 mustafa33 ***** válasza:
61%
Nincs, és a ki azt állítja, hogy ő az, csak más akar lenni mint a többi, de valójában nem hiszi el, hogy Zeusz az Olymposon kamatyol az istennőkel.
2013. jún. 15. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Speciel én nem a világra gondoltam, hanem a GYK felhasználóira (mivel szerte a világon kb. 10-30 ezren hisznek ebben a vallásban).

Poliateista:Nem változott meg TELJESEN a vallás, csak néhány dologban különbözik, amit manapság nem lehetne megvalósítani (mint például a hekatomba, azaz a száz állatos áldozat).

mustafa33: Én, és még kb tíz, különböző körökből levő barátom követi ezt a vallást, és teljes mértékben elhisszük, amit állít.

2013. jún. 15. 10:51
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Akkor te elhiszed, hogy Zeusz az Olümposzon trónol? Mármint a görög hegység tetején?

Tényleg volt özönvíz, és Deukalión meg Pürrha úgy népesítették be újra a Földet, hogy köveket dobáltak maguk mögé? Létezett Medúza, akire rápillantva mindenki kővé vált? A trójai háborúban az istenek tényleg beleavatkoztak a csatába, és Árészt eltalálta egy nyílvessző?


Csak kíváncsi vagyok, mert a kereszténységben sem mindenki hiszi el szó szerint pl. Noé bárkájának történetét.

2013. jún. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 mustafa33 ***** válasza:
Kérdező, én pedig azt nem hiszem el amit te állítasz. Azt hogy követitek azt a vallást azt elhiszem, de hogy el is hiszitek azt nem. vagy ha igen akkor igen kevés az ismerertetek róla. Mert egy vallás nem csak annyiból áll, hogy ennek annak külön istene van. Az ógörög vallásba kihagyhatatlanul beletartoznak a félistenek is. Azokbsn is hiszel?
2013. jún. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

mustafa33:

Olyanokra gondolsz, mint Bellerophontész, Héráklész, Thészeusz,stb? Igen, bennük is hiszek. Ők nagyjából ugyanolyanok, mint Jézus, hiszen ők is istenek gyermekei. Csak a félistenek történetei mutatják, hogy valaki nem a származásától, hanem a cselekedeteitől lesz hős.

5-ös válaszoló: Az Olümposz a görögöknél a hatalmas eget jelen

2013. jún. 18. 09:35
 8/15 A kérdező kommentje:

(ötös válaszoló, az előzőt ne vedd figyelembe, hanem ezt a kommentet nézd.)

ötödik válaszoló:

Igen, elhiszem. DE:

1. Azért mondták az Olümposzt az istenek lakhelyének a görögök, mert tudták, hogy az istenek a magasban laknak, de azt nem, hogy hol. Így az általuk ismert legmagasabb helyet nevezték meg.

2. Tényleg volt özönvíz.

3. Az özönvíz utáni történet egy kicsit sántít, de azt is elhisszük. PL. a keresztényeknél van, aki elhiszi, hogy Jézus képes volt megváltoztatni a víz kémiai összetételét borrá.

4. Igen, elhiszem hogy létezett Medúza, és a testvérei.

5. A trójai háborúban az istenek csak a kezdetekkor avatkoztak bele, az utolsó évben Zeusz ezt megtiltotta.

6. Igen, ezt is elhiszem.

mustafa33:

Szerintem senki sem csak az istenekben hisz. Hanem a titánokban, a szörnyekben, stb.

Egyébként válaszolók, szerintetek mennyire hihetetlenebb ez a vallás, mint a kereszténység, a hinduizmus, vagy pl a szcientológia?

2013. jún. 18. 09:47
 9/15 anonim ***** válasza:
48%
Ugyanakkora faxság,csupán a fantasy elemek lettek jobban felhasználva,és ezért élvezetesebb.
2013. jún. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a magam részéről nem. Nagyon bírom Görögországot, a görögöket, a görög kultúrát és mitológiát, de az érdeklődésem csakis és kizárólag kulturális jellegű.
2013. jún. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!