Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hiszik sokan, -az...

Miért hiszik sokan, -az emberiség jelentős része-, hogy a hitvilágokba való menekülés megoldja a halállal való szembesülést, a halálfélelemmel szembeni rettegést?

Figyelt kérdés
2013. jún. 16. 10:45
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
Mert tényleg segít rajta, talán azért. Amikor olyan helyzetben vagy, elkerülhetetlen a halálfélelem, volt benne részem. De a mindennapokban segít. Meg mert nem lehet állandóan rettegni.
2013. jún. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
6%

Én nem a haláltól való félelem miatt lettem keresztény


Ugyan is mindenki meghal az Ádámi büntetés öröklése miatt, jelenleg még.


Azért lettem keresztény, hogy elmondjam azt a embereknek, hogy a biblia szerint miért élünk most így, mért kellett Jézusnak meghalnia, és milyen hatásai lesznek az Ő halálának az emberekre nézve.

Ugyan is Jézus sem azért jött le, mert félt a haláltól, és kezdte tenni az atyja akaratát, hanem azért, hogy helyre állítsa az igaz imádatot, és megbékéltesse az embereket Istennel.

hogy térjenek vissza Isten "uralma" alá, és éljenek örökké


Katy Weaver

2013. jún. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
0%

A.) Mert megoldja

b.) Mert nem azért hisznek az emberek, mint ahogy az ateista média szajkózza.

2013. jún. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
26%

1. vallásos vagyok

2. nem félek a haláltól, mivel az élet egy olyan betegség amit úgysem él túl senki!:P Nem kívánom a halált, és persze minden emberben benne van az élni akarás, ennek ellenére tudom, hogy meg fogok halni és el is fogadom. Nem azért lettem vallásos, mert örökké tartó életet akarok. A vallás számomra útmutatás arra nézve, hogyan éljem az életem.

2013. jún. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 A kérdező kommentje:

Nincs olyan,hogy ateista média,de vannak teista adók,csatornák.Igenis,a Biblia megnyugtató,de hamis válaszokat ad a létéért aggódó embernek. És ezzel "kiheréli"azt a rendkívüli életerőt és akarást,ami annyira jellemezte az antik társadalmakat,mert ledegradálja az élet értékét és egyetlenségét,elhiteti,hogy ez az élet,semmi,kövess engem,és lesz helyette jobb. És sokan elhiszik,mert el akarják hinni,hogy a

létezés nem csak ennyi,hogy van élet a halál után és a Biblia erkölcse magasabbrendűbb mindentől. A világ nem úgy működik,ahogy tudták abban a korban,a Biblia erkölcs pedig nem veheti fel a versenyt az antik etikákkal...

2013. jún. 16. 14:10
 6/56 anonim ***** válasza:
17%

Pedig a keresztény pont erőt és reményt ad...

Azt mondja, hogy te nem vagy értéktelen és jelentéktelen pl. azért mert szegény vagy, mert beteg vagy, vagy éppen nem tudsz valamit.


A kereszténység arra tanít, hogy cselekedj és változtasd meg a világot úgy, hogy igazságos legyen.


Vagy téged most az zavar, hogy vannak benne szabályok?

Jézus is mulatott meg ivott a bűnösökkel. A zsidóknálnál is volt élet élvezés.

Most tényleg az a baj, hogy nem helyesli, ha a fürdőben mindenki a popódba teszi a hímvesszejét?


Persze ha neked csak az ego és a szex számít és vonzódsz a kecskékhez, akkor nyilván utálatos.

2013. jún. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
0%

Ugyanazt vallom, mint a 3, 4, 6-os válasz. Nem a halál miatt hiszek Istenben, hanem azért mert létezik.

A te fajtád azt állítja, hogy nincs, mert nem tapasztalta, így közli, hogy nincs.

Ez aztán az értelem és még büszkék is vagytok rá.

2013. jún. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 A kérdező kommentje:

Az Isten képiség szinte egyidős az emberiség írott és íratlan történelmével. A változó világ ismeretlen összefüggései,tényei mögé más-más népek különböző magyarázatokkal szolgáltak. Próbálták értelmezni a világot. Számtalan világmagyarázat,számtalan vallás és értelmezesés. A görög filozófusok törtek ki először a mítikus világmagyarázatokból és racionalista,ésszerű érveket kerestek a természet működésére. A

hagyomány szerint Thalész volt ebben az első,Szókratész az emberi "pszyché" felé fordult,Arisztotelész pedig bekategorizálta a tudományokat,melyik mivel foglalkozik. Ebben a Biblia

2013. jún. 16. 17:50
 9/56 anonim ***** válasza:
0%

A Földön bonyolult rendszerek figyelhetők meg. Pl. biokémia, az emberi test felépítése (ha megnézed az akrobatákat, csoda, hogy mi mindenre képes az emberi test), stb. Ezeket a bonyolult és összehangolt rendszereket egy magasrendű intelligencia hozta létre. Egyszerű részecskék egymásra hatása eredményeként nem jöhet létre ilyen magasan szervezett rendszer. Nem az egyszerű részecskék és sejtek intelligenciájának köszönhető, ami a világban van.

Az Alkotó, amellett, hogy intelligens tervező, van szépérzéke, ezt is a természeti világ (tengerek, hegyvidék, stb.) megfigyeléséből vonhatjuk le.

2013. jún. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:

Folyt.

Egy magas szellemiségnek része kell, hogy legyen egy magas erkölcsiség. Itt, mintha hibádzana a dolog e világgal, ugyanis rengeteg igazságtalanság történik benne. Az erősek és gazdagok mindig is kizsákmányolják a szegényeket, gyilkolás, háborúk, stb. A keresztény tanítás szerint Sátán fellázadt a Teremtő ellen, magával csábította az embert a lázadásba. A Biblia tanúsága szerint e világ ura a Sátán, ezért van ez a sok igazságtalanság és bűnre való hajlam az emberben. De Isten nem mondott le teremtményéről, elküldte Fiát, hogy aki hisz benne és a tanításait megtartja, örök élete legyen. A Messiás szó jelentése: Felkent, görögül: Krisztus. Jézus jelentése: Szabadító.

A keresztény tanítás szerint Isten maga a Szabadító!

A keleti tanítás szerint nincs a világtól különálló Isten, Isten maga a teremtett világgal egyenlő (panteizmus). Erre szoktam azt a példát hozni, ha megfőzünk egy ételt, jellemzően nem szoktunk fejest ugrani bele. Isten sem így tett. Ha megszűnt volna a saját létezése, ki érvényesítené az erkölcsi törvényeket?

Egyedül Jézus tanította, hogy az Atya jó. Ha Isten jó, akkor hírt kell adnia létezéséről e szenvedő világnak. Egyedül a keresztény Isten tette ezt meg. (Ha azt az ellenvetést tennéd, hogy mi van Mohameddel, olvasd el a 94-es hsz-emet.)

A deisták istenképe – pl. felvilágosodás kora - szerint Isten megteremtette a világot, de nem avatkozik abba bele. Lehet, nem tűnt e gondolkodóknak fel, hogy ez esetben viszont Isten nem lehet Jó.

2013. jún. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!