Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény ember lehet katona?

Keresztény ember lehet katona?

Figyelt kérdés
Összeegyeztethető az értékrend és a katonai pálya? Hogy esetleg ölni kell?

2013. jún. 16. 15:49
1 2
 1/14 anonim válasza:
Én ismerek keresztény katonát és Ő azt mondja hogy a háború önmagában szörnyű és akkor már tökéletesen mind1 h harcolsz vagy lőszert gyártasz és ő úgy érzi hogy így többet tud segíteni mint ha behívnák a gyárba
2013. jún. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%
Miért lenne probléma a katonáskodás egy hadistennél?
2013. jún. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Úgy vélem, katona és katona között is van különbség. Aki azért megy katonának, hogy a hazáját védje, akár az élete árán is, az összeegyeztethető vele. Az viszont, aki _pénzért_ katonáskodik, egy idegen ország érdekeit képviselve, az távol áll a keresztényi értékrendtől. Legalábbis szerintem.
2013. jún. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
21%

Mindenki lehet katona. Csak van olyan keresztény aki az Istenéhez hű, és van olyan keresztény aki a (e-világi) hazájáért hű.


Vannak persze olyanok is, akik kimennek külföldre CoD-ot játszani vagy csupán a pénzért...

2013. jún. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%

Ha tudsz angolul, akkor nézd meg ezt:


http://www.youtube.com/watch?v=YHdx7pHauIM


ha nem, akkor röviden ennyi:


"Akkor monda néki Jézus: Tedd helyére szablyádat; mert a kik fegyvert fognak, fegyverrel kell veszniök." Mt 26:52


"Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne ölj, mert a ki öl, méltó az ítéletre. Én pedig azt mondom néktek, hogy mindaz, a ki haragszik az ő atyjafiára ok nélkül, méltó az ítéletre: a ki pedig azt mondja az ő atyjafiának: Ráka, méltó a főtörvényszékre: a ki pedig ezt mondja: Bolond, méltó a gyehenna tüzére." Mt 5:21-22


Isten áldjon!

2013. jún. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

Jézus valójában ezt mondta:


"Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; ... hanem hogy fegyvert." - Mt 10.34

2013. jún. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Igen kedves előttem hozzászóló.

Ez sajnos egy háború, melyet a szüleimmel és a testvéremmel vívok meg. Én vagyok a legmocskosabb ember szerintük, amiért hiszek Istenben.

Bár én nem vagyok keresztény, de ismerem Jézus tanításait. Hát Ő soha nem tanított hülyeséget. Tényleg igazat beszélt.

Én a végtelenségig örülök, hogy ilyen kérdést felteszel, mert sajnos a legtöbb keresztény nem teszi. Nem nézik, hogy mit is tanít Jézus igazából.

Ennyire brutálisak voltak Jézus tanításai.


A kérdezőnek pedig az a válaszom, hogy nem szerintem. Nincs okod, hogy öljél. Nincs okod, hogy katona legyél.

Akkor te csak Obamát vagy Orbán Viktort követed.

Mennyire messze vannak ők a jóságtól, az igazságtól, Jézus tanítasaitól? Gondolkozz el ezen!

A háború alapvetően nem bűn, na de politikusok csicskáinak lenni? Ezért ölnél?

Én egy forradalom miatt harcolnék, az igazságért, hogy ne nyomjanak le a politikusok.

Ilyen dologért tényleg harcolnék, mert utálom, hogy szegénységbe és nyomorúságba viszik az emberiséget!


Az igazi háború az magunkban van. Önmagunkat kell jó útra téríteni!

2013. jún. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

""Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; ... hanem hogy fegyvert." - Mt 10.34"


A szövegösszefüggés NEM KIHAGYVA tán érthetőbb lesz:


"Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békét hozzak a földre; nem békét hozni jöttem, hanem kardot. 35 Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támasszak az ember és apja között, a leány és anyja között, a fiatal feleség és anyósa között. 36 Az embernek bizony a saját háznépéhez tartozók lesznek ellenségei. 37 Aki jobban vonzódik apjához vagy anyjához, mint énhozzám, nem méltó hozzám; és aki jobban vonzódik fiához vagy leányához, mint énhozzám, nem méltó hozzám."


Itt nem igazi kardról van szó, hanem jelképes értelemben vett viszályról, mely azért alakul ki egyes családokban, mert van, aki ragaszkodik majd a krisztusi értékrendhez, és van, aki sajnos nem!


A kérdésre a válasz természetesen NEM!. Ez nem ízlés kérdése, hanem Jézus egyértelmű parancsáé.

A "hazám megvédése" lehet keresztényi cselekedet? NEM, mivel kinek tartozol az imádatoddal és az életeddel? ISTENNEK egyedül, senkim másnak. Ha az országod politikusi követelik meg tőled ezt az imádatot, mely az életedbe kerülhet, akkor nyilvánvaló, hogy nem krisztusi szellemben gondolkozik az, aki elfogadja és háborúzik más ún. "keresztényekkel" (vagy bárkivel), akik sokszor a saját hittársai!!!


(Máté 26:52-54) "Jézus akkor így szólt hozzá: 'Tedd vissza kardodat a helyére, mert mindazok, akik kardot fognak, kard által vesznek el. Vagy úgy gondolod, nem kérhetném meg az Atyámat, hogy most mindjárt több mint tizenkét légió angyalt adjon mellém? 54 De akkor hogyan teljesednének be az Írások, hogy ennek így kell lennie?'"


Néhányan azt mondják erre a jézusi kijelentésre, hogy csak arra az esetre volt érvényes, meg hasonlók. De nem, mert mivel indokolta Jézus, hogy nem harcoltak a tanítványai az érdekében???

Jézus maga magyarázta meg, miért nem harcolnak tanítványai az ő kiszabadításáért:


"Az én királyságom nem része e világnak. Ha a királyságom e világ része volna, szolgáim harcoltak volna . . . De, íme, az én királyságom nem innen való." (János 18:36)


Tehát eszerint EGYÉRTELMŰ, hogy egy valódi keresztény, avagy "Krisztus-követő" nem harcolhat (testvér)gyilkos háborúkban!

2013. jún. 17. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem sem összeegyeztethető a katonásdi. Aki a hazáját védi az valszeg nem értette meg a bibliában leírtakat. Az aki bármilyen szempontból vét a másik ellen, akár szóban, már bűnt követ el. Neken teljesen mindegy, hogy hol születtem, nem az számít. Nekem otthonom van nem pedig hazám. Ha most is otthon lennék valszeg a nyomor és a kilátástalanság már szétrobbantotta volna a családom. Nekem ennyit nem ér egyetlen ország sem. Semmit sem tett értem és nem is kérem, hogy tegyen. egyszerűen oda mentem ahol 100x jobban élek mint M.O.-n valaha is és még támogathatom is az otthon maradtakat.

Szóval összegezve: aki bármely megfonotlásból a katonásdit választja az valszeg nem értette a biblia tanításait és ugorjon neki még 1X.

2013. jún. 17. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%
Még egy gondolat: Aki úgy él mint ahogy egy rendes hívőhöz illik, az nem akar másnak ártani, épp ellenkezőleg segíti a másikat. Ilyen világnézettel mi szükség lenne katonaságra. Kitől kellene megvédened a hazádat, ha senki sem fenyeget? Szóval itt csak szemlélet váltásra van szükség ahhoz, hogy egy élhetőbb, szebb világban éljünk a katonaság fogalma nélkül...
2013. jún. 17. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!