Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A baptistáknál szabad a...

A baptistáknál szabad a maszturbálás?

Figyelt kérdés

2013. jún. 17. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Mindenhol szabad:)

Egyébként sehol sem helyeslik.

2013. jún. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem szabad az csak emberi szabály, a Biblia semmit nem mond róla.Nem mintha én annyira helyeselném, de nincs joga szerintem senkinek bűnnek mondani amit Isten nem mond annak.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..

2013. jún. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%

nem helyes a kérdés feltétel... hacsak nem azt keresed, hogy a baptistáknál lehet-e mert ha nem, akkor mást keresel, ahol lehet nyugodt lelkiismerettel.


ahogy jogosan szokott az ilyen kérdésekre érkezni a válasz, hogy az egyháznak semmi köze ehhez, és nem hozhat erre szabályokat, azzal teljesen egyetértek.


de nem az a kérdés hogy a baptistáknál szabad-e, mert nem az okos öreg baptisták találták ki a szabályokat, amiket követnek, hanem próbálják a Biblia utasításait követni.


és a Biblia ugyanis egyértelműen ki mondja, hogy nem szabad.



Az alábbi érvekkel alátámasztható, hogy a maszturbálás bűn, és ez által nem szabad a Biblia szerint:


1. Ne paráználkodj! 2Móz20,14

Ez elég egyértelmű parancsolat mégis sokan félreértik.

Azt jelenti, hogy ne legyen szexuális viszonyod semmivel és senkivel a házastársadon kívül és azt olvastam vhol, hogy ebbe a kezed is beletartozik.


2. az önmegtartóztatás a Lélek ajándéka. Ha kéred Istent, Ő megadhatja. Gal. 5,23


3. Gal.5,16-26 A test és Lélek cselekedetei. köztük kiemelten a 19.versben: paráznaság, tisztátalankodás, bujálkodás.


4. az Újszövetségben Jézus azt mondja, hogy "aki kívánsággal tekint egy asszonyra, már paráznaságot követett el a szívében." Mt.5,28

és maszturbálás közben biztosan gondolsz vkire.


5. a maszturbálás akár függőségbe mehet át, és akkor

Isten elé léphet a fontossági listán.


6. hallottam olyat, hogy ha már felmerül a kérdés, hogy bűn-e,akkor ne tedd meg.

akkor az a kérdés van a háttérben, hogy becsusszanhatok-e a Mennyországba, ha megteszem?

Nem az a terve egy jó kereszténynek, hogy csak éppen jusson be. Legyünk biztosak abban, hogy minden cselekedetünk helyes.



Sokan állítják ezzel szemben, hogy nem bűn, mivel:


1. ez természetes kívánság és teljesen normális dolog, muszáj levezetni a feszültséget.

(de ezt lehet pl sporttal is)


2. csak a vallási vezetők találták ki, mert ők nem tehetik meg

(ha így van akkor én is elfogadom, de nem ez a lényeg, hanem Isten mit mond)


3. Isten nem venné el az örömszerzést. Ő egy JÓ isten nem? Amúgy ő teremtett így. És akkor miért vannak kezeink?

(ez már nagyon átlátszó hülyeség! Isten ezt az örömszerzést a házasságba teremtette)


4. Amúgy fel kell fedezni a testünket.

(de nem jobb társaságban? majd a végleges pároddal, a feleségeddel egy különleges élmény lesz, másrészt pedig kiégsz, mire találkozol a pároddal)


5. Isten nem kérhet lehetetlent. Ez a testnek egy elég fontos dolog.

("Ami lehetetlen az embernek, az Istennek lehetséges." Lk.18,27)



természetesen ez csak az elmélet, ami szerintem logikus, és elfogadható. a másik oldal a gyakorlat, hogy mindezt hogyan lehet megvalósítani?

nem tudom, de egy biztos: Isten segíthet. :)

2013. jún. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pontosan ezek az érvek vannak alaposan megcáfolva a linkembem....véletlenül se vedd a fáradtságot elolvesni
2013. jún. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Azt jelenti, hogy ne legyen szexuális viszonyod semmivel és senkivel a házastársadon kívül és azt olvastam vhol, hogy ebbe a kezed is beletartozik."


Ha te azt olvastad valahol akkor Isten biztosan ugy is ertette...


En meg azt olvastam valahol, hogy ez azt jelenti, hogy ne szexelj felelotlenul fuvel-faval. De akit igazan szeretsz, azzal megteheted, akar hazassag elott is.

2013. jún. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!