Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az arab világban a megkövezés...

Az arab világban a megkövezés során meghal a nő? Mi a véleményetek a kövezésről?

Figyelt kérdés
2013. jún. 20. 14:31
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Gyakran igen. Hát, teljesen más világ a kettő. Nekünk az ő életvitelük furcsa, nekik a miénk.
2013. jún. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
10%

Ott büntetésül jár neki, és tudja Ő is hogy vétett a hit szerint

Itthon is el kellne egy ilyen

2013. jún. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
94%

A megkövezés általában nem pusztán lincselés, hanem kivégzési mód (például Iránban létezik, törvények szabályozzák). Ma már inkább hóhér végzi, de régen a felbőszített népre bízták. Addig dobálják, amíg a szerencsétlen elítélt mozog.


Szerintem az egyik legbarbárabb szokás, ahol az emberek legalizáltan kiélhetik szadista hajlamaikat, aztán azzal a tudattal mennek haza, hogy igazságot szolgáltattak. De vajon kinek az igazságát? Még manipulációs módszernek sem utolsó.

2013. jún. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
22%

1-ső válaszolónak.


A kérdésben nem Isten neve felől kérdeztek

De némelyek már nem tudják, meddig menjenek el a gúnyolódásukkal....


De tudom, részben miért ezt a választ adta.


Teremtő valamikor ezt a büntetés formát használta azok esetében, akik megszegték a törvényeket, s ezek szerint ebben az országban még szokás.

Igen meg kellett halnia, s hiába vannak némelyek felháborodva.


Ha mélyen belegondolsz a paráznaság a hűtlenség fogalmát is magában foglalja.

Mind a házastárshoz való, mind a Teremtőhöz való hűséget.

S a parázna férfinak is ne csak a Nőnek:

(3Mózes 20:10, 11) . . .. Halállal lakoljon a házasságtörő férfi és a házasságtörő nő is. 11 Ha egy férfi apjának feleségével hál, akkor apjának a mezítelenségét fedi fel. Mindkettőjüknek halállal kell lakolniuk. . .


Mi lett volna ha a Teremtő szemet hunyt volna minden ilyen fölött. Így is sok mindent megmernek tenni az emberek, most még amit fogadom sokan nem tennének ha érvénybe lenne mai nap is.

De nem is Tartana itt a világ, az biztos.


A kövezésről:

Ez az egyik talán legsúlyosabb halál büntetés. Hogy miért ezt választotta Isten akkoriban annak még utána nézek.


Egy biztos aki Tiszteletlen a teremtővel, és hozott törvényeivel szemben, annak nehogy már az Isten könyörögjön, hogy ne rosszalkodjon.

Mi lenne ha nem lennének örvények, és mindenki szabadon erkölcstelenkedne?


Így is mit meg nem engednek az emberek maguknak.

S ha hallotok valami rossz hírt, akkor Ti is gondoltok arra, hogy mit tennétek azzal az emberrel ha a kezetekbe kerülne....

De persze ehhez a Teremtőnek van joga, és adjunk hálát, hogy most Jézus halála miatt még nem alkalmazza a törvényt.


Katy Weaver

2013. jún. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
45%

Egyszer végignéztem egy ilyet youvbe-on. Először nem tudtam mi ez, utána rájöttem és sírtam. Boldog vagyok, hogy nem ilyen szadista, primitív országba és vallásba születtem. Én keresztény vagyok, Jézus az uram és csak ő az, aki ítélkezhet élet és halál felett, nem az ember.

Régen a zsidóknál is ez volt a törvény, mert azok is ezen a szinten voltak, mint ezek az arabok. Nem tudták saját maguktól, hogy hogy kell helyesen, Istennek tetszően viselkedni, a szájukba kellett rágni és ilyen brutális törvényekkel lehetett csak meggátolni közöttük is az erkölcstelenséget.

2013. jún. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
82%

"Itthon is el kellne egy ilyen"


Remélem, ezt nem gondoltad komolyan.

2013. jún. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

[link]


Íme egy videó a kövezésről

2013. jún. 20. 18:32
 8/43 anonim ***** válasza:
95%
2-eske, talán kezdhetnék is veled, idióta.
2013. jún. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:

Kedves Katy Weaver!


A hozzászólásomban a Monty Python által készített négysikerű vígjátékra, a Brian életére utaltam. Javaslom, hogy nézd meg a filmet.


Üdv:

Az azóta cenzúrázott #1.

2013. jún. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
Primitív, barbár szokás. Aki ezt pártolja, mint néhány korábbi itt a hozzászólók között, az is hasonló alacsonyrendű élőlény lehet, vallás ide vagy oda. Házasságtörésért halált? Nem rögtön hal meg az illető. Persze, halálbüntetés még most is van, de legalább gyors halál / injekció vagy főbelövés /.
2013. jún. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!