Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Buddhista és kereszt. Egyszere...

Zserno kérdése:

Buddhista és kereszt. Egyszere a kettő?

Figyelt kérdés
Sziasztok !Régóta hordok egy fa keresztet a nyakamban de nem vallás képpen csak mert tetszik és nem igazán akarok megválni tőle....De viszont most szeretnék a Buddhizmus felé érdeklődni.A kérdésem,hogy akkor többet nem hordhatom a keresztet ha esetleg a Buddhizmust választom ... Köszönöm...
2013. jún. 21. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyat válassz, amit ismersz! Ezek nem klubbok.
2013. jún. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egy s*ggel nem lehet két lovat megülni!

Ismerd meg őket mélyebben, és amelyik mellett kitartasz, amelyiket leginkább el tudod fogadni, annak a jelképeit tartsd magadnál.

2013. jún. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha ismerném bármelyiket akkor ezt a kérdést nem tettem volna fel.De köszi a választ....
2013. jún. 21. 13:44
 4/10 A kérdező kommentje:
Oké.Akkor hajlok a Buddhizmus felé.A gondolata is megnyugtat.A kereszt megy a mélybe.Köszönöm a válaszokat... :)
2013. jún. 21. 13:46
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
A buddhizmus nem vallás, hanem életforma. A kereszt meg nem egyenlő a kerszténységgel, ilyen alapon már akkor matekórán is mindenki keresztény, mert írogatjuk a sok + jelet :D
2013. jún. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%

"Senki sem szolgálhat két úrnak, mert vagy az egyiket gyűlöli, és a másikat szereti, vagy az egyikhez ragaszkodik, és a másikat megveti..."

Máté 6:24

2013. jún. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem akkor bármelyikben is benne lennék nem viselhetnék semmi olyan tárgyat ami nem azonos azzal a vallással vagy életformával, még ha csak azért hordom is mert simán tetszik..Nincs más mint eldöntenem amit meg is tettem már és a Buddhizmus életformánál teszem le a lantot...Köszönöm mindannyiotoknak a hasznos válaszokat..
2013. jún. 21. 17:15
 8/10 anonim ***** válasza:
Sokan hordanak keresztet csak divatból, hogy a visszapillantóról lelógó rózsafüzért ne is említsem, mert attól kiráz a hideg. Azt teszel, amit akarsz, nem sérted meg vele senki érzését. Más kérdés, hogy az ember azt viseli, aminek jelentése van számára.
2013. jún. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
Az ember azt viseli, ami tetszik neki. Nekem is van egy kelta mintás karkötőm, majdnem minden nap hordom, mert szeretem, mégse vagyok kelta :D
2013. jún. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


A buddhizmusnak sok irányzata van, amik igen eltérhetnek egymástól. Lényegüket tekintve megegyeznek Buddha személyében, és alap tanításaiban. A megvalósításban eltérnek, vagyis vallási ceremóniájukban, esetleg meditációs technikájukban, szokásaikban. Magyarul szólva, mivel sok irányzat, és buddhista csoport van a keresztedhez is sok féleképpen állhatnak. De alapvetően nem gondolnám, hogy bárhol megszólnának emiatt, ha nem kérkedsz vele. Nekem is van keresztem a pólóm alatt, és buddhista vagyok. Igazából egyfelől ez a nyaklánc egy emlék, másfelől számomra Jézus személye szimpatikus, elismerem a főbb tanításait, mert azok szépek és nemesek. Szerintem meg fér egymás mellett a kettő. A baj a vallással van, amikor egyes emberek megmondják, hogy csak egy igazság van, és másik tanaiba bele ne merj olvasni. Ezt gáznak tartom. A lényeg az lenne, hogy az emberek jobbak legyenek ezen tanok által, és boldogabbak. Csak sajnos sok ember gyűlölködésre használja fel a vallásokat, szerény véleményem szerint az ilyen eltévelyedett. De mindenkinek a saját hite szerint.

2013. szept. 15. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!