Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen módszerekkel dorgálhatj...

Milyen módszerekkel dorgálhatjuk meg a gonoszt, ördögöt, démonokat, Sátánt?

Figyelt kérdés
Ha lehet [ha lehet] Bibliára alapozva.

2013. jún. 22. 17:53
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
78%

Semmilyen, mert nem az ember feladata.

Az ember feladata csak annyi, hogy válasszon jó é rossz között, azaz jelen esetben álljon ellen a gonosz, az ördög, démonok, Sátán csábításának.

2013. jún. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Én szeretném azért néha napján megdorgálni őket, azért köszönöm a válaszod.
2013. jún. 22. 18:02
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Hamarabb "dorgálnának" meg ők téged. Eredendően erősebbek és hatalmasabbak az embernél. Mivel angyalok voltak. Legalábbis a Biblia szerint.
2013. jún. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Milyen okos emberek jöttek fel a GYK-re amíg távol voltam az eszem eldobom. Ti kis "kicsiny hitűek".

Ha a Szent Lélek-el vagyok betöltekezve akkor csak feljebb valóbb vagyok a gonosznál nem? Ilyeneken érdemes lenne elgondolkozni.

Még hogy ők engem. Vicc, hogy ti nevezitek magatokat keresztényeknek. Vagy legalábbis "hívőknek".

2013. jún. 22. 18:28
 5/30 A kérdező kommentje:
Az én Uram legyőzte a gonoszt, hát nem lennék akkor a gonosz felett én is, mint szolgája az én Uramnak?
2013. jún. 22. 18:30
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a Van Helsing.

Nem így működik a világ.

Olvass Bibliát!

2013. jún. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Képzeld azt olvasom.
2013. jún. 22. 19:10
 8/30 anonim ***** válasza:
86%

Magamat nem mondanám hívőnek. Agnosztikusnak inkább. Úgyhogy csak feltételezések szintjén mondom azt, amit.

Isten természetesen erősebb a Sátánnál. De nem osztogatja a hatalmát az embereknek, hogy na akkor dorgáljátok meg a démonokat.

És akkor most kicsit továbbmegyek a fantáziálgatásban.

Nos ugye, a Biblia szerint a démonok angyalok voltak, szóval kb. velük vannak egy szinten. Mondjuk Dragonball-osra véve a témát, tízezer harci egységgel teremtette őket az Isten. Na most ugye a démonoknak ennyi maradt, az angyaloknak meg annyi, amennyit az Úr éppen ad nekik.

Az ember meg egyrészt gyengébb is, másrészt nincs annyi ideje, hogy felfejlődjön a démonok szintjére.


Na kíváncsi leszek, ehhez az agymenéshez mit szólnak a tisztelt fórumozók. :D

2013. jún. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

A Szent Szellem majd segít...

Egyébként az igazság "szolgálatával", és a bűn megtagadásával.

2013. jún. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

tattilaboy


"Az én Uram legyőzte a gonoszt, hát nem lennék akkor a gonosz felett én is, mint szolgája az én Uramnak?"


Khm, elnézést, javíts ki, ha tévedek...de nem ezt hívják vallási fanatizmusnak?


Amúgy nem tudom. Gondolom "szentelt" vízzel vagy olvasd fel hangosan a bibliát.

2013. jún. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!