Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért olyan büszkék egyesek...

Miért olyan büszkék egyesek keresztények saját egyházukra?

Figyelt kérdés
Szinte bálványként tisztelik azt. "Mi vagyunk a legjobbak, nálunk van az igazság, gyertek és térjetek meg hozzánk!". Nem olvasták soha, hogy aki magát felmagasztalja, az megaláztatik?
2013. jún. 22. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Akinek nem inge ne vegye magára. Ha pedig te azt látod, hogy valaki ezt csinálja, akkor ne ide gyere sírni hanem fedd meg azt, aki ilyeneket csinál.
2013. jún. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És milyen módszerekkel dorgálhatom meg őket? :)
2013. jún. 22. 18:40
 3/4 anonim ***** válasza:
42%

Én csak akkor lépek fel keményen a hamis tanítások ellen, ha azok károsak és veszélyesek valamilyen szempontból.

Úgy értem, hogy sokan kötelezővé tesznek kitalált dogmákat és ok nélkül vádolnak, kárhoztatnak másokat. Bűnösnek, rossznak és megvetendőnek mondanak másokat, mert a külsőségek és az egójuk számít, nem az emberségesség, igazság, szeretet stb. Pedig a szeretet fontosabb még a hitnél is...

2013. jún. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ami azt illeti,Jézus sem volt mindig szerény:"Én vagyok az út,az igazság,és az élet" Lehet tőle tanulták.Csak Jézus már akkor ismerte az egyházak működési elvét,és okosabb volt annál,hogy az ő kezükbe adja a hatalmat.
2013. jún. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!