Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megvan valakinek az 1988/09/15...

Megvan valakinek az 1988/09/15-ös Őrtorony?

Figyelt kérdés
Arra a cikkre lenne szükségem, ami az Ez 23. fejezetét magyarázza, és Oholá és Oholibá személyéről szól. Ha valaki digitálisan el tudná nekem küldeni, nagyon hálás lennék érte.

2013. jún. 22. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyen Őrtorony nem létezik,

egyébként jw.org.

2013. jún. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ami a nevüket illeti: Oholá Szamária, Oholibá pedig Jeruzsálem.

Isten haragja kiöntésének következő szemléltetése két szellemi paráznaságban vétkes jelképes asszony ítéletének végrehajtása által történt. Az egyikük Oholá: Izrael tíz-törzs királysága Szamáriával mint fővárossal. Ő volt „az idősebb”, mivel Izrael törzseinek többségéből állt, köztük azokból, akik Jákób legidősebb fiaitól, Rubentől és Simeontól származtak. Húga, Oholibá: Júda két-törzs királysága Jeruzsálemmel, mint fővárossal. Oholá azt jelenti: „Az ő sátra”. Oholibá viszont: „Az én sátram benne van”, ami találó, mivel Isten sátora vagy temploma Júdában volt (Ezékiel 23:1–4).

Oholá (Izrael) akkor szünt meg létezni, amikor az asszírok megbuktatták i. e. 740-ben. Vajon ő mit követett el? (Olvasd fel Ezékiel 23:5–7.) Oholá hűtlenül politikai szövetségekben kereste a biztonságát; ennek következtében átvette szövetségesei hamis imádatát, úgyhogy ’bemocskolta magát szennyes bálványaikkal’. Figyelmeztetésnek tekintve Oholá szellemi paráznaságát, őrizkednünk kell a világi kötelékektől, amelyek megronthatják hitünket (Jakab 4:4; 1János 2:15–17).

Oholibá (Júda) még bűnösebb életmódot folytatott, mint a nővére, ezért nemzeti katasztrófát szenvedett i. e. 607-ben babiloniai kezek által. Gyermekei vagy kard által estek el, vagy fogságba vitték őket, ő maga pedig utálatossá lett a nemzetek között. A kereszténység Oholához és Oholibához hasonlóan szellemi paráznaságot követett el, olyasmit, ami bűn annak az Istennek a szemében, akit állításuk szerint imádnak. A protestantizmus sokféle felekezetével beszennyezte magát a világ kereskedelmi és politikai hatalmaival jobban, mint idősebb nővére, a római katolicizmus. Jehova ezért gondoskodik arról, hogy az egész kereszténység elpusztuljon. Akkor az emberek megtudják, hogy ő a Szuverén Úr, Jehova. Ez megerősít minket abban az elhatározásunkban, hogy kerülünk minden világi kapcsolatot, ha eszünkben tartjuk, hogy a kereszténység szövetségesei nemsokára ellene fordulnak és végrehajtják rajta Isten ítéletét, mint a hamis vallás világbirodalmának, a „Nagy-Babilon”-nak fő részén (Ezékiel 23:8–49; Jelenések 17:1–6, 15–18).

2013. jún. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja és nem jó őrtorony dátumot írtál, mert 20 évvel ezelőtt, nem volt 15.ei szám csak elsejei.


Egy ember a sok közül

2013. jún. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Bár azt nem értem, hogy ha egyénenként van a megítélés, hogyan lehet elpusztítani "az egész kereszténységet"? TIszta szervezet csak akkor lehetséges, ha egy szervezeten belül mindenki tiszta, és tökéletes, de olyan pedig nincs... és ráadásul minden irányítás "tükör által homályosan lát", vagyis tökéletesen tiszta tanítás sincs. Vagy nem? De mindegy..:) Tényleg köszönöm a cikket, hogy bemásoltad.
2013. jún. 23. 12:02
 5/6 A kérdező kommentje:

"Ja és nem jó őrtorony dátumot írtál, mert 20 évvel ezelőtt, nem volt 15.ei szám csak elsejei."


Ez a válasz érkezett:

én az angolt néztem, és abban ezt a számozást találtam. a magyart máshogy adták ki még akkoriban, ezért tér el a számozása :)

2013. jún. 23. 12:27
 6/6 nagylzs ***** válasza:
Az akasha lemezeken megtalálod.
2013. jún. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!