Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért érvelnek Jehova tanúi...

Miért érvelnek Jehova tanúi ennyire ellentmondásosan?

Figyelt kérdés

A tanúkat vajon nem zavarja ez a kettősség? Más egyházaknál is ez a szokás?


Ezt a videót találtam az interneten, ami elégé megdöbbentett:

https://www.youtube.com/watch?v=LkYgwmQNVV4



2013. máj. 31. 08:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/96 A kérdező kommentje:
Szerintem nem a tanúk a hibásak mindezekért, hanem az egyházuk vezetői.
2013. máj. 31. 08:44
 2/96 anonim ***** válasza:
7%

Kedves Kérdező.


A mellékelt linket Jehova Tanúi lejáratására késztették, és így nagyon jól lehet ellet mondásokat kreálni.


a bibliában pedig nincs oda írva sehol sem, hogy idézem:

"Az Úr mondá, csak Jehova Tanúi fognak megmenekülni"


Ha valaki még is talált ilyen mondatot, akkor mutassa már meg nekem is.

Viszont ilyet olvastam:

(Róma 10:11-15) 11 Mert azt mondja az Írás: „Senki sem fog csalódni, aki belé veti hitét.” 12 Mert nincs különbség zsidó és görög között, mert ugyanaz az Úr van mindenek fölött, aki gazdagon ad mindazoknak, akik segítségül hívják őt. 13 Mert „mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni”. 14 Hogyan fogják azonban segítségül hívni azt, akiben nem hisznek? Hogyan fognak pedig hinni abban, akiről nem hallottak? Hogyan fognak pedig hallani, ha nincs, aki prédikáljon? 15 Hogyan fognak pedig prédikálni, ha nem küldettek el? Mint ahogy meg van írva: „Mily szépséges azoknak lába, akik jó dolgok jó hírét hirdetik!”


Az hogy ki fog meg menekülni, azt a Teremtő hivatott eldönteni, nekünk más feladatunk van.

Katy Weaver

2013. máj. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/96 anonim ***** válasza:

Olvastad a leviticust?

‘Do not mate different kinds of animals.


“‘Do not plant your field with two kinds of seed.


“‘Do not wear clothing woven of two kinds of material.

Szóval ha egy Yahwe tanúját poliészter ruhában látsz akkor vagy nem olvasta bibliát vagy önszántából nm követi.

2013. máj. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/96 anonim ***** válasza:
70%

A kérdezőnek küldeném!


Találtam egy jó kis összefoglaló írást, hogy Jehova nevét, vagy Jézus nevét kell segítségül hívni.


Jézus meg tud menteni téged az örök kárhozattól, Isten Jehova neve viszont nem! Tehát Jézusban higgy, ha Isten gyermeke, fia akarsz lenni!


Gal. 3;26. Mert mindnyájan Isten fiai vagytok a Krisztus Jézusban való hit által.


Csel. 10;43. Erről a próféták mind bizonyságot tesznek, hogy bűneinek bocsánatját veszi az Ő neve által mindenki, aki hiszen Ő benne.


Ján. 12;44. Jézus pedig kiálta és monda: Aki hisz én bennem, nem én bennem hisz, hanem abban, aki elküldött engem.


Csel. 16;31. Azok pedig mondának: Higyj az Úr Jézus Krisztusban, és idvezülsz mind te, mind a te házadnépe!


Róm. 9;33. Amint meg van írva: Ímé beleütközés kövét és megbotránkozás szikláját teszem Sionba; és aki hisz benne, nem szégyenül meg. (Ésa. 28;16.)


Zsolt. 2;12. Csókoljátok a Fiút, hogy meg ne haragudjék és el ne vesszetek az úton, mert hamar felgerjed az Ő haragja. Boldogok mind azok, akik Ő benne bíznak.


Ján. 1;12. Valakik befogadák Őt, hatalmat ada azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, akik az Ő nevében hisznek;


Ján. 3;16. Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az Ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen Ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.


Ján. 3;18. Aki hiszen Ő benne, el nem kárhozik; aki pedig nem hisz, immár elkárhozott, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében.


Ján. 3;36. Aki hisz a Fiúban, örök élete van; aki pedig nem enged a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta.


Ján. 6;35. Jézus pedig monda nékik: Én vagyok az életnek ama kenyere; aki hozzám jő, semmiképen meg nem éhezik, és aki hisz bennem, meg nem szomjúhozik soha.


Ján. 6;40. Az pedig annak az akarata, aki elküldött engem, hogy mindaz, aki látja a Fiút és hisz Ő benne, örök élete legyen; és én feltámasszam azt az utolsó napon.


Ján. 6;47. Bizony, bizony mondom néktek: Aki én bennem hisz, örök élete van annak.


Ján. 7;38. Aki hisz én bennem, amint az írás mondotta, élő víznek folyamai ömlenek annak belsejéből.


Ján. 8;30. Amikor ezeket mondá, sokan hívének Ő benne.


Ján. 11;25. Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: aki hisz én bennem, ha meghal is, él;


Ján. 11;26. És aki csak él és hisz én bennem, soha meg nem hal. Hiszed-é ezt?


Ján. 12;46. Én világosságul jöttem e világra, hogy senki ne maradjon a sötétségben, aki én bennem hisz.


Ján. 17;20. De nem csak ő érettük könyörgök, hanem azokért is, akik az ő beszédökre hisznek majd én bennem;


Ján. 9;35. Meghallá Jézus, hogy kiveték azt; és találkozván vele, monda néki: hiszel-é te az Isten Fiában?


Ján. 9;36. Felele és monda: Ki az, Uram, hogy higgyek benne?


Ján. 9;37. Monda pedig néki Jézus: Láttad is őt, és aki beszél veled, az az.


Ján. 9;38. Az pedig monda: Hiszek, Uram. És imádá Őt.


I. Ján. 3;23. Ez pedig az Ő parancsolata, hogy higgyünk az Ő Fiának, a Jézus Krisztusnak nevében, és szeressük egymást, amint megparancsolta nékünk.


I. Ján. 5;10. Aki hisz az Isten Fiában, bizonyságtétele van önmagában. Aki nem hisz az Istennek, hazuggá tette Őt; mert nem hitt abban a bizonyságtételben, amellyel bizonyságot tett Isten az Ő Fiáról.


Itt abba is hagyom a felsorolást. Értelmetlen a folytatása, hisz ez a mennyiségű ige vers is elegendő ahhoz, hogy belássuk az igazságot, azaz Jézusban kell hinni! Ahogy azt már az előzőekben is olvashattuk, Jézus nem csak ember volt, hanem maga a testben megjelent Isten. Csak így volt lehetséges a megváltás, ha Jézus csak ember és nincs meg benne az Istenség, akkor nincsen üdvösség. Ezt a tényt, ha nem fogadod el, és ha nem hiszel Jézusban, akkor számodra sincs üdvösség. Elég, ha csak belegondolsz az ítéletbe, ugyanis Istennek emberré kellet lennie ahhoz, hogy az emberek feletti ítélete igazságos legyen. Ezért Jézus a közbenjáró. Ember nem lehet közbenjáró, mert nincs meg hozzá a hatalma. Jézusnak megvolt, hiszen Ő az Isten része. Isten második személye. Nem a mi feladatunk (embereké), bírálni és kétségbe vonni Isten hatalmát és mindenhatóságát. Kis bezárt emberi agyunkkal, úgy sem tudjuk felfogni az Isten háromszemélyűségét. Ezek után én már csak azon csodálkozom, hogy a Jehova tanúi, akik fennhangon hirdetik Isten szuverenitását, mégis az egész tanításukban emberivé teszik Őt. Nem tudják megérteni és ezért elfogadni sem, hogy Isten és Jézus hogy lehet egy időben ugyanaz a személy. Ezért egyszerűbb számukra tagadni a szent háromságot. Pedig Jézus világosan kijelentette, hogy nélküle senki sem mehet az Atyához.


I. Tim. 2;5. Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus.(Zsid. 8;6. 9;15. 12;24.)


Ján. 14;6. Monda néki Jézus: Én vagyok az Út, az Igazság és az Élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.


Ján. 10;9. Én vagyok az ajtó: ha valaki én rajtam megy be, megtartatik és bejár és kijár majd, és legelőt talál.



Alexander Jay


Az élő Jézus vagy a vallásosság?


[link]

2013. máj. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/96 KZitus ***** válasza:
7%

Szervusz!


Jehova Tanúi igyekeznek felkeresni az embereket mindenütt, ahol elérhetők, utánozva ezzel Jézus Krisztust, mert ameddig itt volt a földön Ő is ezt tette és erre képezte ki a tanítványit.

Valószínűleg Neked is volt(lehetett volna) már alkalmad beszélgetni velük. Tedd föl magadnak a kérdést, miért nem tőlük akarsz a fenti kérdésedre választ?. Miért olyan embereknek a véleményét fogadod el, akik azt mondják róluk, "ellentmondásosak"? Mi a célja a kérdésednek? Jóindulatú? Kíváncsi vagy az őszinte válaszra? Esetleg kötekedő? Vagy szereted olvasni amint mindenféle hazugságot írnak ezen az oldalon a Tanúkról?

Látod hányféle kérdés merül föl bennem a kérdésed kapcsán?

Hidd el, minden emberben más és más gondolatokat vált majd ki.

De hány (magát kereszténynek valló) válaszolóban fog majd működni a Krisztusi szeretet, amely minden kereszténynek valló emberben tettekben, szóban kellene megnyilvánulni?

Hamarosan ezekre a kérdésekre is megláthatod a választ.


Mivel több mint két évtizede Jehova Tanúja vagyok, ezért szólok hozzá kérdésedhez. Ismerem Jehova minden mai szolgáira vonatkozó elrendezését, tisztában vagyok kiadványaink tanításaival. Azt, amit a videó ír, úgy hazugság, ahogy van.

Ha valaha is találtam volna Jehova Tanúinál kétértelmű tanítást, nem egyezőt a Bibliával, soha nem váltam volna Tanúvá, vagy ha később vettem volna észre, később hagyom ott.

Millió és egy bizonyíték van a Bibliában arra, hogy Istennek mindig is volt földi szervezete, amelyet Ő, Jehova irányított. Nem próbállak itt meggyőzni téged erről. Az a te felelősséged, Isten előtt, hogy keresd meg a Bibliában, hogy ma melyik ez a szervezet. Jehova nem a youtube-n keresztül tanít. Ebben biztos lehetsz.

Krisztus ezt parancsolta (nem kérte, nem azt mondta, menjen akinek hangulata, kedve van)a tanítványainak:

"Jézus pedig odament, és így beszélt hozzájuk: „Nekem adatott minden hatalom az égben és a földön. 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák+ mindazt, amit parancsoltam nektek.És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig." Máté 28:18-20

Figyeld meg mit ígért Jézus. A világrendszer befejezéséig felügyeli, támogatja ezt a munkát. Te mint keresztény, végzed ezt a munkát? Engeded, hogy Krisztus támogasson ebben téged? Ha esetleg nem, mit gondolsz mi a véleménye Krisztusnak rólad? Van a Bibliában írva arról, hogy valaki felmentést kap e munka végzésétől?


Azt, hogy Krisztus ma csak azokkal foglalkozik, akik végzik azt a munkát, amelyre kiképezte a tanítványait, jól tükrözi az az ima, amellyel Jehovához fordult, a halála előtt, mielőtt elfogták :

„Atyám, eljött az óra; dicsőítsd meg fiadat, hogy fiad is megdicsőítsen téged, 2 mint ahogy hatalmat adtál neki minden test fölött, hogy örök életet adjon mindazoknak, akiket neki adtál. 3 Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról. 4 Én megdicsőítettelek a földön, és elvégeztem a munkát, melyet nekem adtál, hogy végezzem. 5 Most tehát, Atyám, dicsőíts meg magad mellett azzal a dicsőséggel, amely megvolt nekem melletted, mielőtt a világ lett."

Figyeld meg, Jézusnak hatalma van örök életet adni. De mi szükséges hozzá? a Pontos ismeret Jézusról és Jehováról.

Nem ezt mondják a Tanúk is ha találkozol velük?


"Nyilvánvalóvá tettem a nevedet azoknak az embereknek, akiket nekem adtál a világból. A tieid voltak, te pedig nekem adtad őket, és megtartották a szavadat. 7 Most már tudják, hogy mindaz, amit nekem adtál, tőled van; 8 mert a beszédeket, melyeket nekem adtál, nekik adtam, s elfogadták azokat, és valóban megtudták, hogy a te képviselődként jöttem el, és elhitték, hogy te küldtél el engem. 9 Őmiattuk kérlek; nem a világ miatt kérlek, hanem azok miatt, akiket nekem adtál; mert a tieid, 10 és mindaz, ami az enyém, a tiéd, és ami a tiéd, az enyém, és én megdicsőültem közöttük."

Jehova Tanúi dicsőítik Istenük Jehova nevét, mert ezt tette Jézus is. "Nyilvánvalóvá tette" Isten nevét, sőt azt mondta a a mintaimában "szenteltessék meg a Te neved". Ezt tesszük mi Jehova Tanúi. Észrevetted?


"És én nem vagyok többé a világban, de ők a világban vannak, én pedig hozzád megyek. Szent Atyám, őrködj felettük a te nevedért, melyet nekem adtál, hogy egyek legyenek, mint ahogy mi is. 12 Amikor velük voltam, őrködtem felettük a te nevedért, melyet nekem adtál; és megtartottam őket, és egyikük sem pusztult el, kivéve a pusztulás fiát, hogy beteljesedjen az írás. 13 Most azonban hozzád megyek, ezeket pedig azért mondom el a világban, hogy teljes mértékben legyen meg bennük az örömöm. 14 Nekik adtam a szavadat, de a világ gyűlölte+ őket, mert ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak."

Mit kért Jézus az Atyjától? Hogy az Atyja neve miatt őrizze a tanítványait. Ezzel szemben mit tesznek ma Jehova nevével? Csak nézz szét itt a GYIK-on és megláthatod a választ.


"Nem arra kérlek, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy őrködj felettük a gonosz miatt. 16 Ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak. 17 Szenteld meg őket az igazság által; a te szavad igazság. 18 Ahogy te elküldtél engem a világba, úgy én is elküldöm őket a világba. 19 És megszentelem magamat az érdekükben, hogy ők is meg legyenek szentelve az igazság által."

Mi komolyan vesszük ezeket a szavakat. Ragaszkodunk Jehova tanításaihoz és vele kapcsolatban csak azt a tanítást fogadjuk el, amely megegyezik a Biblia tanításaival. Láthatod, hogy itt is említést tesz arról Jézus, hogy tanítványait "elküldte a világba", hogy prédikálják Isten Szavát.

Nem ezt tesszük?


"Nemcsak ezek miatt kérlek, hanem azok miatt is, akik az ő szavukra hisznek bennem; 21 hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, hogy ők is egységben legyenek velünk, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél el engem. 22 És én azt a dicsőséget, melyet nekem adtál, nekik adtam, hogy egyek legyenek, mint ahogy mi is egyek vagyunk. 23 Én velük egységben, te pedig velem egységben, hogy tökéletesen eggyé váljanak, hogy megtudja a világ, hogy te küldtél el engem, és hogy szeretted őket, mint ahogy engem is szerettél. 24 Atyám, ami azt illeti, amit nekem adtál, azt kívánom, hogy ők is ott legyenek velem, ahol én vagyok, hogy lássák dicsőségemet, amelyet nekem adtál, mert már a világ megalapítása előtt szerettél engem. 25 Igazságos Atyám, a világ bizony nem ismert meg téged, de én megismertelek, és ezek megismerték, hogy te küldtél el engem. 26 És megismertettem velük a nevedet, és meg is fogom ismertetni, hogy a szeretet, amellyel engem szerettél, bennük legyen, én pedig ővelük egységben.” János 17 fejezete.

Látod, Jézus ezekkel a szavakkal minden olyan emberért kéri az Atyját, akik hisznek a tanításaiban és meg is tartják. A "szentháromságot" nem tudjuk elfogadni, mert nem bibliai tanítás (mint a csecsemők keresztelése sem), de azt az egységet, amelyről a 24 vers ír, több évtizede élvezem, és semennyi élet nem lenne elég, hogy ezért az egységért lerójam hálámat Istenemnek Jehovának. Imádom Istenemet Jehovát,"egész szívemmel, egész lelkemmel és egész elmémmel" Máté 22:37


Nos kedves Kérdező, kaptál egy cseppnyi információt arról, kik vagyunk mi Jehova Tanúi. Mióta a keskeny úton járok, csodálatosan szép, boldog, békés,és céltudatos életem van.

Szívből kívánom Neked, találd meg Te is.


Keresztényi szeretettel: Zita

2013. máj. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/96 A kérdező kommentje:

Kedves Zita!


Elolvastam a leveledet, és őszintének tűnik!


Ennek ellenére, engem továbbra is zavar ez a kettősség, ez az őszinte véleményem!


"Valószínűleg Neked is volt(lehetett volna) már alkalmad beszélgetni velük. Tedd föl magadnak a kérdést, miért nem tőlük akarsz a fenti kérdésedre választ?. Miért olyan embereknek a véleményét fogadod el, akik azt mondják róluk, "ellentmondásosak"? Mi a célja a kérdésednek? Jóindulatú? Kíváncsi vagy az őszinte válaszra? Esetleg kötekedő? Vagy szereted olvasni amint mindenféle hazugságot írnak ezen az oldalon a Tanúkról?

Látod hányféle kérdés merül föl bennem a kérdésed kapcsán?"


Három kérdésem mindenképpen van.


Az első: Miért hazudnának azok az emberek, akik kiléptek Jehova tanúitól?


Második: Ha már 20 éve tanú vagy, akkor melyek azok a dolgok, amiket megtapasztaltál ezen idő alatt a Tanúknál, és nem tetszenek vagy csalódtál bennük?


Harmadik: Hiszel-e ennek a két biblia versnek?

- Aki hisz énbennem örök élete VAN... János 3:36


- Bizony, bizony mondom néktek, hogy a ki az én beszédemet hallja és hisz annak, a ki engem elbocsátott, örök élete VAN; és nem megy a kárhozatra, hanem [már] ÁLTALMENT a halálból az életre.” Jn 5,24

2013. máj. 31. 11:16
 7/96 anonim ***** válasza:
70%

Vidiripi


KZitus!


"Ha valaha is találtam volna Jehova Tanúinál kétértelmű tanítást, nem egyezőt a Bibliával, soha nem váltam volna Tanúvá, vagy ha később vettem volna észre, később hagyom ott."


Bizonyára csak és kizárólag nekem tűnik ellentmondásnak az alábbi mondat. Megtennéd hogy elmagyarázod nekem? A Bibliát is idézve, kérlek.


"Az örök élet elnyerése végett Jehova szervezetéhez [Őrtorony] kell tartoznod, Isten akaratát kell cselekedned.” - Örökké élhetsz Paradicsomban a földön. 255. o.



"Millió és egy bizonyíték van a Bibliában arra, hogy Istennek mindig is volt földi szervezete, amelyet Ő, Jehova irányított."


Bizonyára te ezeket már külön kigyűjtötted. Tedd meg hogy elküldöd nekem. Előre is köszönöm.


"Az a te felelősséged, Isten előtt, hogy keresd meg a Bibliában, hogy ma melyik ez a szervezet."


Na ez az amit a kérdező soha nem fog megtalálni a Bibliában. Természetesen ezt csakis és kizárólag azért írom mert kötözködni akarok.

S eme kötözködésemet Jézus szavaival teszem. (Máté 7:13-15) Menjetek be a szűk kapun; mert széles és tágas az az út, amely a pusztulásba visz, és sokan vannak, akik azon mennek be; 14 ellenben szűk az a kapu, és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják.

(ö izé itt sem beszél szervezetről, útról beszél) Természetesen te nem látod az ellentmondást.


"Te mint keresztény, végzed ezt a munkát? Engeded, hogy Krisztus támogasson ebben téged? Ha esetleg nem, mit gondolsz mi a véleménye Krisztusnak rólad? Van a Bibliában írva arról, hogy valaki felmentést kap e munka végzésétől?"


S mi szükség van arra hogy ezt a szolgálatot "teljesítményre" végezzék. Óraszámra.

S nem merd azt mondani nekem hogy ez nem teljesítmény mert az nem igaz. Ugyan is ha nincs meg a megadott óraszám akkor nem nevezheti magát az illető nyugodt lelkiismerettel mondjuk különleges úttörőnek.

Jézus tanítványai beszámoltak arról hogy mit tettek de arról nem hogy ez mennyi ideig tartott. (Lukács 9:10)


"Ezzel szemben mit tesznek ma Jehova nevével? Csak nézz szét itt a GYIK-on és megláthatod a választ."

[link]

"A Jehova (יְהֹוָה) szó és kiejtés egy nyelvészeti furcsaság, mely egy helytelen értelmezés és olvasat eredményeként jött létre[1] a 16. század elején, mivel a kor keresztény héber grammatikusai még nem voltak teljes mértékben tisztában a héber olvasatok rendszerével. (Az első keresztény héber nyelvtan Johannes Reuchlin 1526-ban megjelent De rudimentis hebraici című munkája volt.) A szó 1520-ig nem volt ismert, ekkor vezette be Galatinus, amit azonnal meg is támadtak nyelvészeti, valamint történeti-teológiai alapokon."


"Ragaszkodunk Jehova tanításaihoz és vele kapcsolatban csak azt a tanítást fogadjuk el, amely megegyezik a Biblia tanításaival. Láthatod, hogy itt is említést tesz arról Jézus, hogy tanítványait "elküldte a világba", hogy prédikálják Isten Szavát.

Nem ezt tesszük?"


Nézőpont kérdése hogy ezt teszitek e. Jézus és apostolai milyen évszámokat tanítottak?


"Mióta a keskeny úton járok, csodálatosan szép, boldog, békés,és céltudatos életem van."


Mióta megtaláltam Jézust én is ugyan ezt mondhatom el. Mert ugyan abban a mennyei Atyában és ugyan abban a Krisztusban hiszünk amiről a Biblia ír. De vannak tanítások amiket nem fogadunk s én pl. nem hiszek abban hogy az Őrtorony Isten földi szervezete lenne. Nem veled van bajom hanem azzal amit az Őrtorony állít és tanít. Nem azt mondom hogy minden tanítása félrevezetés de azt igen is állítom hogy vannak ilyen tanaik.

A legtöbb tanút őszinte kereső embernek tartom akik becsületesek és mindent megtesznek azért hogy keresztényi életet élhessenek. De a szervezet az "cinkelt".

2013. máj. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/96 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos ők nem veszik észre, hogy ellentmondásosak. Egyszerűen mindent megmagyaráznak. Jó kiképzést kapnak az összejöveteleiken, olyasmit, mint az MLM ügynökök!
2013. máj. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/96 anonim ***** válasza:
85%

Próbálok röviden reagálni Zita válaszára. Nekem már egy tanú nyíltan a szemembe vágta, hogy nem lehet üdvösségem, mert nem vagyok Jehova tanúja! Rosszul esett! Az viszont még gázosabb, ha tényleg ilyet tanítanak nekik, és ebben a tudatban élik le az életüket. Neki is és minden tanúnak, azt üzenném, amit Jézus mondott 2000 éve:



Minden, amit nékem ád az Atya, én hozzám jő; és azt, aki hozzám jő, semmiképpen ki nem vetem. Jn 6:37


Ez aztán a jó hír! Jézus az őszinte szívű embereket keresi, neki mindegy, hogy Jehova tanúja, katolikus vagy szombatista gyülekezetbe jár...a bűn választja el az embert Istentől!

2013. máj. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/96 anonim ***** válasza:
87%

Szia Zita!


"Nyilvánvalóvá tettem a nevedet azoknak az embereknek, akiket nekem adtál a világból.


Itt milyen névről beszél Jézus? Meg tudnád mondani?


pikkász

2013. máj. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!