Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Baptista Egyház és a Hit...

A Baptista Egyház és a Hit Gyülekezete mennyire van kibékülve egymással?

Figyelt kérdés

Mi a véleményük egymásról?

Ha egy HGY tag részt vesz egy baptista istentiszteleten, és nyilvánosan kijelenti, hogy ő a HGY-be jár, hogy fogadják?

És hogy van ez fordítva?

És ha megkérdezünk egy hívőt ezekből a felekezetekből, mit mondanak a másikról?


2013. jún. 25. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
HGY-s vagyok. Részemről semmi bajom a baptista egyházzal, sem a tagokkal, és nem néznék ki senkit egy istentiszteletről :) Remélem, más testvérem sem tenne ilyet...
2013. jún. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is hgy-s vagyok, tapasztalataim szerint pozitívan semleges a két felekezet közti kapcsolat. Szoros együttműködés nincs, de egyáltalán nem vagyunk rossz véleménnyel egymásról, igaz, a teológiánk több ponton különbözik.
2013. jún. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a baptista egyház és a hit gyülekezete nagyon sok mindenben hasonlít. nekem sok baptista ismerősöm van, és hites vagyok.
2015. ápr. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Engem a baptista istentiszteleteken mindig nagy örömmel fogadtak, azután is, hogy kérdésükre, hogy honnan jövök, milyen háttérből, elmondtam, hogy a Hit Gyülekezetéből. Mindig nagyon örültek, és mondták, hogy összzejövetel után menjünk el teázni egyet, vagy korcsolyázni, piknikezni. Nem csinálnak belőle ügyet, elfogadják egymást, és nem mondja senki, hogy a másik nem üdvözül, mert baptista/hites.

Természetesen ez az általános felfogás, ezt a hozzáállást vallják helyesnek, de akadhat olyan mindkét felekezetben, aki nem tolerál senkit, aki más felekezethez tartozik.

2015. dec. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!